Haega 2 2000

ZERO WASTE PATH SHOP: kosmetika, mylinti žmogų ir gamtą (2 dalis)

Ar jau skaitei pirmąją apžvalgos dalį apie ZERO WASTE PATH SHOP priemones, kurias man atsiuntė e. parduotuvė haega.lt? Esu labai patenkinta toje apžvalgos dalyje aprašytu natūraliu dezodorantu ir universaliu balzamu. Na, o šį kartą pasidalinsiu įspūdžiais apie dar tris ZERO WASTE PATH SHOP kosmetikos priemones: muilą-šveitiklį, kietąjį šampūną ir kietąjį kūno losjoną.

Prieš tęsdama apžvalgą, dar kartą prisiminsiu, kaip man patinka haega.lt komandos komunikacija. Pagrindinėje nuotraukoje gali matyti kietojo šampūno bei muilo pakuotes ir kampelį laiško, kurį radau kartu su atsiųstomis priemonėmis :)


Kalbant apie muilą, pradžiai turiu pripažinti, kad ne taip jau retai naudodavau dušo želes, kurios įpakuotos, žinoma, plastiko buteliukuose. Dėmesį kreipdavau į prausimosi priemonių sudėtį, stengdavausi naudoti kuo natūralesnės sudėties, tačiau nebuvau labai linkusi susimąstyti apie galimybę išvengti plastiko pakuotės ir verčiau rinktis muilą, įpakuotą į popierių. Šiandienos rinka siūlo galimybę muilų rūšių ir ne taip jau sunku išsirinkti tokį, kuris tikrai nesausina odos.  Apskritai, pareiškimas, kad muilas sausina odą, pamažu ima skambėti labiau kaip mitas.

Na, kad ir ZERO WASTE PATH SHOP LAVENDER SOAP BAR muilas (~100 g) puikiausiai tinka tiek kūnui, tiek veidui, ir visiškai nesausina odos. O ką jau kalbėti apie aromato malonumą. Levandų kvapas – mano vienas mėgstamiausių ir juo vis dar mėgaujuosi kiekvieno prausimosi metu. Aromaterapinės akimirkos prausiantis skatina sulėtinti tempą ir atsipalaiduoti prieš nakties miegą. Kadangi šis muilas gerai putoja ir nėra tižus, naudojasi ganėtinai ilgai.

Kaip minėjau, šis muilas įpakuotas į popierių, o tiksliau – dailią popierinę dėžutę, kuri atsidaro tarsi stalčiukas (tokį muilą galima drąsiai pirkti ir kaip mielą dovanėlę). Pakuotė pagaminta iš 100 % perdirbto, nebalinto popieriaus, reikalingi sutvirtinimui klijai yra be sintetinių medžiagų, pagaminti migdolų pagrindu. Panaudojus pakuotė gali būti perdirbta arba kompostuojama.

Kalbant apie sudedamąsias dalis, verta atkreipti dėmesį, kad jų sąraše nėra palmių aliejaus, tad muilas be abejonės tinka ir veganams. Muilo pagrindą sudaro alyvuogių aliejus, o jam talkina keletas kitų: kokosų, saldžiųjų migdolų, taip pat eterinis levandų aliejus. Šiek tiek abrazyvumo muilui suteikia levandų pumpurai ir mėlynasis kambrijos molis.

Zwp soap 2000

Zwp soap 2 2000


Antroji šios apžvalgos priemonė – ZERO WASTE PATH SHOP ROSEMARY SHAMPOO BAR kietasis šampūnas sausai ir niežtinčiai galvos odai (~100 g). Šis šampūnas, kaip ir muilas, žiauriai kvepia! Tik šį kartą uoslę pavergia ne levandų, o pipirmėčių aromatas. Šis kvapas taip pat labai tinka maudynėms, tik reikia pasirinkti tinkamą formą. Omenyje turiu tai, kad maudynėms verčiau nenaudoti gryno pipirmėčių aliejaus :) Kartą nutiko taip, kad įlašinus į vonią pipirmėčių aliejaus, jo vėsinamasis poveikis buvo toks stiprus, kad teko iš vonios išleisti visą vandenį ir dar ilgai praustis po karšto vandens srove. Net ir po atkaklių pastangų nuo odos nuplauti pipirmėčių eterinio aliejaus likučius, vis tiek dar kurį laiką jaučiau lengvą, tačiau nemalonų drebulį :)

Grįžtant prie kietojo muilo, deja, turiu pripažinti, kad ši priemonė netapo mano kasdiene maudynių dalimi. Tiksliau sakant, šio kietojo muilo neprisijaukinau naudoti pagal paskirtį. Galimai dėl plaukų struktūros ir plaukų plovimo įpročių, tiek šis, tiek beveik visi kiti bandyti kietieji šampūnai neprigijo arba bent ne taip greit, kaip man norėtųsi.

E. parduotuvė haega.lt atkreipia dėmesį į tai, kad pradėjus naudoti kietąjį šampūną, gali būti pereinamasis laikotarpis, per kurį plaukas prisitaiko prie pokyčio. Esminis momentas yra tas, kad įprastiniai šampūnai pašalina natūralius galvos riebalus, kurie išskiriami organizmo ir yra būtina tinkamam plaukų folikulų, galvos odos funkcionavimui ir sveikai būklei palaikyti. Dėl to po tokio agresyvaus plovimo, riebalų liaukos pradeda gaminti didesnį kiekį riebalų, siekdamos atitaisyti padarytą žalą. Dėl šios priežasties, trumpuoju periodu (1–2 savaites), perėjus nuo įprastinių prie zero waste kietųjų šampūnų, oda vis dar gali pasidengti didesniu natūralų organizmo gaminamų riebalų sluoksniu, tačiau po kelių plovimų tai liaujasi, nes šie zero waste kietieji šampūnai išplauna, tačiau agresyviai nesunaikina natūralaus apsauginio riebalų sluoksnio. Kuomet pereinamoji fazė įveikiama, plaukai jaučiasi kaip niekad lengvi ir purūs, švarūs ir sveiki.

Pereinamoji fazė pasireiškia ne visiems, tai priklauso nuo plaukų savybių, anksčiau naudotų šampūnų ir daugelio kitų veiksnių. Mano plaukai ploni ir ypač tiesūs, tad naudojant kietąjį šampūną, visada džiūsta laabai ilgai. Jie tarsi sušoka į sruogas, kurios styro niekaip nesukurdamos oro tarpų, leidžiančių plaukams džiūti-įgauti purumo-išdžiūti galutinai. Taip pat kietaisiais muilais sunkiai sekasi išplauti pakaušį – šioje srityje plaukai atrodo tarsi kiek riebaluoti. Nors jau daug metų naudoju natūralius šampūnus, tačiau plaukus plaunu beveik visad kasdien, tad labai tikėtina, jog mano galvos odos riebalų sluoksnis yra labai stipriai pažeistas ir pereinamoji fazė pasireiškia gan ūmiai.

Bent kiek riebaluoti plaukai man siejasi su nevalyvumu, tad nesu tikra, ar/kada rasiu stiprybės eiti iki galo ir prisijaukinti kietąjį šampūną bei pakoreguoti plaukų plovimo įpročius/dažnį. Bet kokiu atveju šis kietasis šampūnas man puikiai tarnauja kaip kūno prausimosi priemonė. Tiesa, šiuo metu kantriai laukia, kol sunaudosiu muilą su levandomis :) Na, o skaitytojus raginu išbandyti kietus šampūnus pagal paskirtį – nors yra tikimybė, kad neprigis, tačiau, ko gero, didesnė tikimybė, kad taps aplinkai ir plaukams draugišku atradimu :)

Zwp shampoo 2000

Zwp shampoo 2 2000


Galiausiai atjudėjome iki ZERO WASTE PATH SHOP SOLID LOTION UNSCENTED kietojo kūno losjono (~90 g). Ši priemonė yra kažkas wow – iš pirmo žvilgsnio ir pauostymo atrodo tiesiog kaip plytelė kakavos sviesto, o tiksliau – kakavos aliejaus, kurios baisiai norisi paragauti. Tačiau logika primena, kad grynas kakavos aliejus nėra tokios kietos tarsi muilas konsistencijos. Žvilgtelėjus į sudedamųjų dalių sąrašą, matyti, kad kakavos aliejus sudaro šio kietojo kūno losjono pagrindą, tačiau jam talkina ir sviestmedžių aliejus, kandelilų vaškas, alyvuogių aliejus, saldžiųjų migdolų aliejus ir vitaminas E. Visi losjono gamyboje naudojami aliejai yra ekologiški, nerafinuoti, spausti šaltojo spaudimo metodu.

Nors yra daugiau kietojo kūno losjonų rūšių, kurios yra pakvėpintos, tačiau šis, natūraliais kakavos ir sviestmedžių aliejais kvepiantis kūno losjonas, man labai patinka. Kietąjį losjoną naudoju iš karto po maudynių, kol oda yra dar šilta ir šiek tiek drėgna. Reikia šiek tiek laiko, kol atsiranda įpratimas tepti odą ne skystos, o kietos konsistencijos losjonu. Regis, jis nė nesitepa, tačiau iš tiesų, būdamas koncentruotas, odą padengia plonyčiu sluoksniu, kurio visiškai pakanka odai sudrėkinti ir pamaitinti. Labiausiai efektą pastebėjau ant kojos blauzdos, kurią jau daug metų „puošia“ egzeminis bėrimas. Naudojant šį losjoną, bėrimo būklė vos per kelias dienas pagerėjo.

Dar vienas momentas – tepant kūną šiuo kūno losjonu, nuo jo atskyla mažyčių priemonės dalelių, kurias reikia arba įtrinti į odą arba tiesiog nuvalyti. Iš pradžių tai atrodo keista ir nepatogu, tačiau vėlgi įpratimo reikalas. Lygiai kaip naudojant skystą kūno losjoną, kuomet tinkamai jo neišskirsčius, lieka ruožų su priemonės pertekliumi, kuris nenoriai įsigeria į odą. Taip pat verta paminėti, kad šis kūno losjonas naudojasi itin taupiai. Galima laikyti muilinėje ar tiesiog storesniame popieriuje.

Žvelgiant iš ekologinės pusės, šie losjonai, dėka kietos konsistencijos ir koncentruotumo, tausoja vandenį (įprastų kūno losjonų ir kūno priežiūros priemonių gamyboje naudojamas itin didelis kiekis vandens). Na, ir žinoma, kietojo losjono pakuotė yra perdirbama bei biologiškai suyranti. Kaip ir visos ZERO WASTE PATH SHOP priemonės, šie losjonai pagaminti naudojant 100 % atsinaujinančių elektros šaltinių pagamintą elektros energiją.

Zwp lotion 20000

Zwp lotion 1 2000

Zwp lotion 2 2000


Štai tokia mano pirmoji pažintis su e. parduotuve haega.lt ir vienu iš jų prekės ženklų – ZERO WASTE PATH SHOP!


Apie prekės ženklą ZERO WASTE PATH SHOP

Šis prekės ženklas orientuojasi į tvarumą, 100 % natūralumą, veganiškus etikos principus, pakuotes be plastiko ir gamybą pasitelkiant atsinaujinančią energiją. Istorija prasidėjo prieš keletą metų, 2016–ųjų pradžioje, kuomet Italijoje gyvenusi porelė nusprendė gyventi kiek įmanoma tvariau. Pradėję patys gaminti daugybę produktų, ėmė svajoti apie galimybę atidaryti e. parduotuvę. 2018–aisiais ši svajonė virto realybe. Produktų gamyba ir e. parduotuvės administravimas vyksta savo jėgomis, papildomi darbuotojai nėra samdomi. Pora visą savo gyvenimą sieja su ekologija ir tvarumu. Tai atsispindi ir jų išsilavinime, ir gyvenime būde, ir siekyje gautą pelną investuoti į tai, kas planetoje sukurtų daugiau tvarumo, gerovės žmonijai bei gyvūnijai.


Skaityti pirmąją ZERO WASTE PATH SHOP priemonių apžvalgos dalį.


Peržiūrėti ZERO WASTE PATH SHOP priemonių asortimentą.

Keletas netikėtų idėjų. Prisijunk prie diskusijos!

  1. butinai ismeginsiu, nes skamba patraukliai. Ir atrodo wow! Labai megstu tokias naturalias pakuotes. Ar mineta parduotuve vieninteliai atstovai sio italu gaminio Lietuvoje?

Parašykite komentarą