Haega 5 2000

ZERO WASTE PATH SHOP: kosmetika, mylinti žmogų ir gamtą (1 dalis)

Jau senokai skyriau laiko apžvalgoms. Širdis vis labiau ir dažniau veržiasi pro duris. Į miškus, parkus, gatves. Nežinau, ar tai toks etapas, ar negrįžtamas ir ilgalaikis pokytis. Kad ir kaip būtų, skambant ramiai muzikai, prisėdau raštu apžvelgti kosmetiką, kuri atstovauja low waste / zero waste judėjimą.

Nuostabų, eteriniais aliejais kvepiantį kosmetikos rinkinuką, gavau iš e. parduotuvės haega.lt, kuri džiugina savo pasirinkta kryptimi. Jai rūpi natūralumas, minimalizmas, meilė gamtos ištekliams ir žmogaus kūnui. Kaip įvardija haega.lt įkūrėjai, jų tikslas ir įsipareigojimas – suteikti kokybišką, veiksmingą ir švarią bei santarvėje su gamta sukurtą kosmetiką bei kūno priežiūros priemones.

Savo ruožtu galiu pasakyti, kad bendravimas su haega.lt atstovais man yra viena maloniausių patirčių per visą laiką, kiek teko bendradarbiauti su įvairiomis įmonėmis. Komunikacija itin draugiška, paprasta, šilta, ne per daug oficiali. Gavusi siuntinuką, jame radau ne tik zero waste kosmetikos, smilgų, bet ir asmenišką laišką. Juokauju, kad įmonė dar nauja ir turi laiko bei noro palaikyti individualų ryšį, dar nepasikėlusi ir nesusireikšminusi :) Ko gero, po šiuo juokavimu slypi ir lūkestis, kad net įsibėgėjus veikloms ir jų mastams, įmonė toliau maksimaliai puoselės pasirinktas vertybes ir nepraras gebėjimo sušildyti kitų gyvenimus ne tik gamtai draugiškais produktais, bet ir žmogiškuoju indėliu – nuoširdumu :)


Nors siuntinuke radau penkias ZERO WASTE PATH SHOP kosmetikos priemones, tačiau šioje apžvalgoje dėmesio skirsiu tik dviems iš jų (likusias aprašysiu kitoje apžvalgoje).  Popieriniame paketėlyje radau dvi priemones metaliniuose indeliuose – eukaliptais kvepiantį daugiafunkcį balzamą ir arbatmedžiu dvelkiantį dezodorantą.


Pirmiausia išbandžiau daugiafunkcį ZERO WASTE PATH SHOP BALSAMIC BALM FOR LIPS HANDS AND BODY balzamą (40 g). Spustelėjus metalinio indelio priekinę dalį, pasigirsta trakštelėjimas ir dangtelis atsidaro. Iš indelio pasklinda eukaliptų aromatas. Metalinis indelis ir aromato atspalviai nukelia į vaikystę, kuomet buvo naudojamas balzamas „Žvaigždutė“. Iš tiesų ir šį balzamą galima naudoti ne tik grožiui, bet ir, pavyzdžiui, raumenų įtampai malšinti (balzamo sudėtyje yra daugybė eterinių aliejų, kurie nuo seno vertinami kaip gydomosios priemonės, deja, pastaruoju metu viešai to tvirtinti nebegalima – daugiametės senolių parties jau neužtenka, būtini ir oficialūs tyrimai).

Kalbant apie grožį, šis balzamas skirtas prižiūrėti lūpas, rankas ir visą kūną. Nors esu pieštukinių lūpų balzamų gerbėja, tačiau su šiuo balzamu indelyje, iš karto užmezgiau ryšį. Balzamas apsigyveno rankinėje ir, esant poreikiui, sudrėkina bei vėsina lūpas. Kadangi yra universalaus panaudojimo, atskirai nebūtina nešiotis veido ar rankų kremų, kurių kartais prireikia. Šis balzamas padeda įveikti netikėtus veido odos šerpetojimus ar sušvelninti šiurkštumo įgavusią rankų odą.

„Jauku“ – tokiu žodžiu apibūdinčiau šį balzamą ir jo gyvavimą rankinės dugne. Galbūt skambu sentimentaliai, tačiau ši priemonė išties prisideda prie pastangų gyventi paprastesnį, lėtesnį gyvenimą.

Šis, kaip ir kiti ZERO WASTE PATH SHOP daugiafunkciai balzamai, yra 100 % veganiškas (be gyvūninės kilmės ingredientų ir nebandytas su gyvūnais), tinkamas naudoti moterims ir vyrams, pagamintas iš natūralių ingredientų, sudėtyje neturi odą erzinančių medžiagų. Tinkamas naudoti visus metus – suteikia odai apsaugą tiek karštą vasarą, tiek šaltą žiemą. Šie balzamai pagaminti naudojant 100 % atsinaujinančių elektros šaltinių pagamintą elektros energiją. Pakuotė pagaminta iš skardos, panaudojus pakuotė gali būti naudojama dar kartą arba perdirbta. Galime būti tikri, jog naudojame iš tiesų aplinkai ir žmogui draugišką priemonę.


Antroji priemonė, kurią apžvelgsiu – ZERO WASTE PATH SHOP DEODORANT LAVENDER & TEA TREE dezodorantas (60 g). Jau turėjau nemažai patirties naudojant natūralius dezodorantus be aliuminio druskų ir į šį dėjau nemažai vilčių. Kodėl? Nes labiausiai pasiteisino būtent kietos konsistencijos natūralūs dezodorantai, kai tuo tarpu rutuliniai visi iki vieno nuvylė (vieni labai greitai, kiti po kelių savaičių). Na, o kietos konsistencijos pieštukinis dezodorantas tapo ištikimu kompanionu, nors taip pat turėjo vieną trūkumą – po ilgo naudojimo pažastų poodyje buvo atsiradusių skausmingų guziukų. Numanau, kad taip nutiko dėl netolygiai pasiskirstančio dezodoranto – į odos klostes patekęs priemonės perteklius greičiausiai keliaudavo į poodinį sluoksnį ir ten tinkamai neišsisklaidė.

Šis, ZERO WASTE PATH SHOP dezodorantas, neturi dozatoriaus, todėl paskirstyti reikia pirštais. Iš pirmo žvilgsnio atrodo ne itin patogu, tačiau iš tiesų toks naudojimas turi ir pliusų – priemonė paskirstoma tolygiai ir, ko gero, maksimaliai sumažėja tikimybė, jog atsiras guziukų poodyje. Kalbant apie poveikį, jis iš tiesų nenuvylė. Neutralizuojamas nemalonus kvapas, pažastys išlieka gan sausos, oda nedirginama. Dažnai akcentuojama, kad natūralūs dezodorantai be aliuminio druskų nestabdo prakaitavimo, tad gali atrodyti keista, kad pažastys išlieka gan sausos. Taip yra dėka vieno išmanaus ingrediento – sudėtyje esantys marantų šaknų milteliai atlieka absorbavimo funkciją.

ZERO WASTE PATH SHOP rankų darbo dezodorantai yra 100 % veganiški (be gyvūninės kilmės ingredientų ir nebandyti su gyvūnais), tinkami naudoti moterims ir vyrams, pagaminti iš natūralių ingredientų, sudėtyje neturi odą erzinančių medžiagų. Veiksmingai neutralizuoja kūno kvapus nekenkdami nei žmogaus organizmui, nei gamtai. Šie dezodorantai gaminami naudojant 100 % atsinaujinančių elektros šaltinių pagamintą elektros energiją. Pakuotė pagaminta iš skardos, panaudojus pakuotė gali būti naudojama dar kartą arba perdirbta. Galime būti tikri, jog naudojame iš tiesų aplinkai ir žmogui draugišką priemonę.


Pabaigai galiu nuoširdžiai pasidžiaugti, kad rinkoje turime tokių zero waste kūno priežiūros priemonių kaip ZERO WASTE PATH SHOP. Jos pasižymi ne tik saugia sudėtimi, draugiškumu aplinkai, efektyvumu, bet dar ir protinga kaina. Nes, tiesa tokia, kad neretai nuo zero waste pasirinkimų atbaido būtent aukšta kaina – nesinori arba netgi neleidžia galimybės mokėti už prekę daug kartų daugiau nei už įprastą produktą.


Apie prekės ženklą ZERO WASTE PATH SHOP

Šis prekės ženklas orientuojasi į tvarumą, 100 % natūralumą, veganiškus etikos principus, pakuotes be plastiko ir gamybą pasitelkiant atsinaujinančią energiją. Istorija prasidėjo prieš keletą metų, 2016–ųjų pradžioje, kuomet Italijoje gyvenusi porelė nusprendė gyventi kiek įmanoma tvariau. Pradėję patys gaminti daugybę produktų, ėmė svajoti apie galimybę atidaryti e. parduotuvę. 2018–aisiais ši svajonė virto realybe. Produktų gamyba ir e. parduotuvės administravimas vyksta savo jėgomis, papildomi darbuotojai nėra samdomi. Pora visą savo gyvenimą sieja su ekologija ir tvarumu. Tai atsispindi ir jų išsilavinime, ir gyvenime būde, ir siekyje gautą pelną investuoti į tai, kas planetoje sukurtų daugiau tvarumo, gerovės žmonijai bei gyvūnijai.


Skaityti antrąją ZERO WASTE PATH SHOP priemonių apžvalgos dalį.


Peržiūrėti ZERO WASTE PATH SHOP priemonių asortimentą.

Viena netikėta idėja. Prisijunk!

Parašykite komentarą