Certificate zero waste course

Zero Waste in 30 Days Course: dar šiek tiek tvarumo į kasdienybę

Antrasis karantinas dar kartą stumtelėjo link lėtesnio ir tvaresnio gyvenimo, paskatino pakartotinai ir įdėmiau peržiūrėti savo įpročius. Iš pradžių perskaičiau knygą „Negyvenama Žemė“,  o tuomet nusprendžiau paieškoti zero waste kursų, organizuojamų internetu. Buvo netikėta, kai sudomino kursai, priklausantys organizatoriams iš Indijos – tolimo krašto, kuris turbūt retai siejamas su ekologiniu pažangumu.

Zero Waste in 30 Days Online Course programa numatyta mėnesiui, tačiau užduotis galima atlikti savu tempu. Visa programa tvarkingai suskirstyta į modulius: kūno priežiūrą, virtuvę, apsipirkimą, keliones, aprangą, dovanų pakavimą ir kt. Informacija pateikiama tiek vaizdo įrašais, tiek straipsniais (pasidalinta gan dideliu kiekiu naudingų nuorodų į šaltinius, kurių dalis man buvo dar negirdėti). Kurse suteikiama šiek tiek receptų tvarioms alternatyvoms ir, žinoma, stipriai skatinamas sąmoningumas – vartoti mažiau, o pirkinius rinktis kuo atsakingiau. Dėmesio skiriama ir žiedinei ekonomikai, kurios principus iš esmės galime taikyti netgi buitiniame lygmenyje, pavyzdžiui, mainytis drabužiais ir daiktais bei juos skolinti, užuot juos išmetus ir/ar pirkus naujus.

Bene labiausiai patikusi dalis man buvo savistabos užduotys. Detaliai žiūrint į savo turimus daiktus ir įpročius, lengva užfiksuoti tai, kas netvaru ir įprastai ne(be)pastebima, bei atrasti tvaresnes alternatyvas. Pavyzdžiui, atlikdama savistabos užduotis kūno priežiūros skyriuje, priėmiau sprendimą pirkti dantų pastos tabletes popieriaus pakuotėse, o ne dantų pastą plastiko tūbelėse kaip iki šiol. Taip pat nusprendžiau suteikti dar vieną galimybę bambukiniams dantų šepetėliams, kurių iki šiol nepavyko atrasti tinkamų (vieni nepakankamai gerai valė dantis, o kiti dirgino gleivinę – po dantų valymo kaskart jausdavau diskomfortą). Dar vieną galimybę suteiksiu ir sausiesiems plaukų šampūnams, kuomet pabaigsiu tai, ką naudoju šiuo metu (iki šiol bandyti sausieji šampūnai plaukus išplaudavo ne itin efektyviai arba plaukai susiriebaluodavo greičiau nei per dieną). Dar susimąsčiau, kad iki šiol nė nesu bandžiusi kietojo plaukų kondicionieriaus, nors prekyboje jų yra – tad vėlgi, kuomet pabaigsiu turimas priemones, bandysiu susidraugauti su tvaresnėmis.

Šių kursų dalis apie etišką ir tvarią madą mane paskatino labiau pasidomėti tvariais gamintojais. Labai stipriai užsikabinau už prekių ženklo PATAGONIA, kuris pasitelkia perdirbtas medžiagas, orientuojasi į itin aukštą gaminių kokybę, propaguoja Fair Trade principą bei pradėjo prekybą padėvėtais savo gaminiais. PATAGONIA gaminiai skirti aktyviam laisvalaikiui gamtoje, keliaujantiems žmonėms ar tiesiog tiems, kurie vertina patogumą, funkcionalumą, kokybę ir tvarumą.

Žinoma, tokį pasidomėjimą priimu kaip pasiruošimą metui, kai reikės naujų drabužių ar avalynės, o ne kaip progą prisipirkti ko nors be reikalo. Manau, kad pirkti drabužius labiausiai atpratau per antrąjį karantiną – pamačiau, kiek mažai visko reikia, o taip pat žinau, kaip vargina drabužių ar bet kokių daiktų perteklius. Šiaip ar taip Zero Waste in 30 Days Online Course programa ir joje pateiktas pokalbis apie tekstilės pramonę man buvo labai geras priminimas, kaip neprarasti sąmoningumo ir saiko, neįkristi į perteklinio vartojimo duobę vėl ir vėl.

Wardrobe advice

Wardrobe advice 2

Wardrobe advice 3

Wardrobe advice 4

Wardrobe advice 5

Wardrobe advice 6

Wardrobe advice 7

Wardrobe advice 8

Wardrobe advice 9

Wardrobe advice 10

Wardrobe advice 11

Šiek tiek pasidalinusi atradimais iš šių kursų, galiu juos tiesiog rekomenduoti – bent jau tiems, kurie zero waste kelyje dar nesijaučia asais, tačiau eina mažais žingsneliais ir galbūt kartais atkrenta. Kursai kainuoja apie 11 eurų, kurie suteikia galimybę mėnesį laiko kasdien skirti dėmesio savo vartojimo įpročiams ir atlikti bent mažas korekcijas, o galbūt sužinoti ir kažką visiškai naujo. Net jeigu informacija kartojasi, aš tai priimu kaip normą – nauji elgesio ir mąstymo įpročiai įsitvirtina ne vienu ypu, tad priminimai yra vertingi.

Parašykite komentarą