Prasidėjus pavasariui, BIOTEKA man suteikė galimybę apsilankyti pas vizažistę Liną Kaupelę, kuri dirba išimtinai tik su natūralia, ekologiška kosmetika. Nuo pirmųjų akimirkų KAUPELE studijoje, užsimezgė šiltas pokalbis apie kosmetiką, veido priežiūrą, autentiškumą, santykius, plaukimą, gyvenimo atradimus… Kaip ir ketinau, dalelę pokalbio apie ekologišką kosmetiką suguldžiau į šį interviu.
Kaip nutiko, kad ėmėte dažyti klientes ekologiška kosmetika?
Kai prieš dvejus metus pabaigiau kursus, dažiau kaip ir visos – tomis priemonėmis, kuriomis išmokė. Galvojau, kad ekologiška kosmetika nesąmonė, nes nėra tam tikrų priemonių, ilgai neišsilaiko ant odos, sunkiai sklaidosi ir pan. Mano požiūrį pamažu keitė DR. HAUSCHKA kosmetika, kurią naudojant ėmė spręstis ilgai varginusios odos problemos. Akivaizdus odos būklės pasikeitimas paskatino labiau domėtis ekologiška kosmetika ir nenumoti ranka po pirmų nesėkmingų pabandymų. Kartais reikia kantrybės ir laiko, bet teigiamas efektas odai visas pastangas atperka.
Kokia buvo aplinkinių reakcija į pasirinkimą naudoti ekologišką kosmetiką profesionaliam makiažui?
Palaikymo buvo mažai. Įkvėpimo semtis taip pat nelengva, nes Lietuvoje nėra meistrų, kurie dirbtų su ekologiška kosmetika, todėl žinių semiuosi iš užsienio vizažistų, pavyzdžiui, Karim Sattar. Lietuvoje atspirties tašku tapo BIOTEKA merginos, kurios mane palaikė, skatino ir pačios ieškojo žmogaus, kuris dažytų pasitelkdamas ekologišką kosmetiką.
Ar profesionali cheminė ir profesionali ekologiška kosmetika skiriasi savo kaina?
DR. HAUSCHKA kosmetika, kuri Vokietijoje vadinama ekologiškuoju CHANEL, kai kuriais atvejais netgi pigesnė už profesionalią sintetinę. Pavyzdžiui, DR. HAUSCHKA lūpų dažai kainuoja 24 eurus, o MAC – 22 eurus. DR. HAUSCHKA blakstienų tušas – 26 eurai, o profesionalūs sintetiniai neretai kainuoja ir iki 40 eurų.
Kokios klientės ateina į KAUPELE studiją?
Ateina daug stiprių moterų, kurios vertina individualumą ir nebijo eksperimentuoti. Joms nepatinka toks požiūris į makiažo atlikimą, kai siekiama išgauti tam tikrą vizualinį standartą, dėl kurio visos moterys tarpusavyje supanašėja. Labai džiugu, kad klienčių ratas auga – jos savo įspūdžiais pasidalina su kitomis moterimis, kurios taip pat susidomi. Ateinančios dėl makiažo atlikimo moterys netgi tampa mano draugėmis.
Vizažistės veiklą derinate su kitu darbu. Ar turite tikslą užsiimti vien tik makiažo atlikimu?
Ne, tokio tikslo sau nekeliu. Mano didžiausias tikslas šiuo metu yra toks, kad moterys nebijotų makiažo pasitelkiant ekologišką kosmetiką. Kad moterų akyse nebūtų baimės ir klausimo „Ar man laikysis? Ar aš iki vakaro išliksiu graži?“ (juokiasi). Tačiau bijoti nėra pagrindo. Ekologišką DR. HAUSCHKA kosmetiką naudoja ir visame pasaulyje garsios moterys: Jennifer Lopez, Jesica Alba, Cameron Diaz, Olivia Wild, Madonna, Jennifer Aniston, Julia Roberts, Gwyneth Paltrow, Uma Thurman.
Iš tiesų kyla daug klausimų. Kokia makiažo bazė naudojama, jeigu tradicinės pagrindą sudaro silikonas? Kaip makiažas fiksuojamas?
Norint apsieiti be silikono bazės, reikia tiesiog gerai sudrėkinti odą. Ne staigiai, o per truputį ilgesnį laiko tarpą. Skiriu laiko kaukei, veido drėkinimui kremais bei paakių kremais. Net jeigu makiažui ruošiu jaunos moters odą ir siekiu išlyginti mimikos raukšleles, naudoju priemones skirtas brandžiai odai. Tai yra ilgesnis kelias paruošti veido odą, nei tiesiog ištepti silikonu, tačiau čia kaip ir su, pavyzdžiui, maisto vartojimu – yra greitas maistas ir yra lėtas maistas.
Kalbant apie makiažo fiksavimą, pasitelkiama biri mineralinė pudra. Ja oda dengiama kelis kartus, prieš tepant skystą makiažo pagrindą ir po jo. Į odą supresuota mineralinė pudra sugeria odos sebumo perteklių, apsaugo nuo odos blizgėjimo ir padeda makiažui išlikti savo vietoje, nesubėgti į raukšleles.
Vizažistės įprastai rekomenduoja turėti nemažai veido priežiūros priemonių, kurios skirtos valyti, tonizuoti ir drėkinti bei maitinti odą. Ar įmanoma minimalistinė veido odos priežiūra? Kokias priemones tikrai būtina naudoti?
Vienareikšmiško atsakymo dėl minimalizmo pateikti negaliu. Daug priklauso ir nuo moters, kiek ji laiko nori skirti odos priežiūrai. Yra moterų, kurioms labai patinka turėti daug priemonių ir atlikti daug procedūrų, tarkim, naudoti daug kaukių, T zoną tepti atskiru kremu ir pan. Tos, kurios skuba ir neturi laiko, manau, super gerai elgiasi, jeigu dienos metu bent jau tepa veido odą dieniniu kremu ir saugo nuo oro taršos, o vakare gerai nuvalo, kad oda būtų švari.
Remiantis DR. HAUSCHKA filosofija, dienai reikia turėti aliejinio pagrindo priemonę, pavyzdžiui, tirštesnės konsistencijos kremą, o nakčiai reikia skystesnės priemonės, sukurtos vandens pagrindu. Pavyzdžiui, aš pati ryte prieš kremą naudoju DR. HAUSCHKA toniką, o vakare naudoju vien tik toniką, kremo nebereikia.
Veido kremą reikėtų ilgesnį laiką naudoti vis tą patį ar visgi geriau kaitalioti ir pabaigus pakuotę vienos rūšies kremo, paskui pereiti prie kitos rūšies/linijos ar net iš karto kito gamintojo kremo?
Tikrai galima kaitalioti. Jeigu išmoksti stebėti savo odą, greitai pajunti, kai kremas nebetinka. Vasarą ir žiemą savaime norisi kito kremo. Taip pat keisti galima ir kitas priemones – tonikus, odai skirtas ampules.
Ar gerai funkcionuojančiai odai gali būti nereikalingi kremai ir naudojami vos du kartus per savaitę palepinimui?
Labai priklauso nuo odos tipo, amžiaus ir naudojamų priemonių. Kai kurie produktai ne tik patys pasižymi veikliosiomis medžiagomis, bet ir skatina odos organų darbą. Visgi sulaukus 30-ies, manau, kad jau beveik visais atvejais norisi daugiau padrėkinti odą, kad neišlįstų raukšlelės. Bet kokiu atveju, kiekvienas žmogus yra pats sau geriausias patarėjas, jeigu gerai jaučiasi ir yra sau atidus. Žinoma, reikėtų remtis ilgalaikiu rezultatu, ne savaitės laikotarpiu, o bent dviejų mėnesių stebėjimais.
Kaip vertinate daugybės kremų sudedamąją dalį – glicerolį? Yra šaltinių, kuriuose tvirtinama, kad glicerolis ištraukia drėgmę iš gilesnių odos sluoksnių.
Mano manymu, glicerolis gliceroliui nelygu. Iš ko išgaunama, kokiomis priemonėmis ir būdais pagaminamas, koks kiekis naudojamas priemonėje, su kuo derinama formulėje… Kartais netgi identiškos sudėties priemonės gali turėti skirtingą poveikį, nes vienos priemonės gamybos procesas gali būti labiau išbaigtas negu kitos. Juk ir daržovės labai skiriasi tarpusavyje. Vienas pomidoras gali būti skanus ir kvepiantis, o kitas – be skonio.
Populiarėja zero waste gyvenimo filosofija, siūlanti daug alternatyvų. Viena jų – naudoti daugkartinio naudojimo medvilnės padelių arba specialias servetėles? Ar šis pasirinkimas sveikas odai, ar daugkartinio naudojimo priemonėse nesikaupia bakterijos?
Jeigu naudojama tik individualiems poreikiams, nemanau, kad blogai, nes daugkartiniai padeliai yra skalbiami. Juk skalbiame ir rūbus, o paskui juos vėl dėvime. Drabužiuose irgi pilna bakterijų. Aš asmeniškai renkuosi ekologiškos vatos diskelius ir krapštukus. Kadangi turiu daug klienčių, negaliu su ta pačia kempinėle valyti vis kitų žmonių veidus. Visgi savo reikmėms ekologiškos medvilnės padelius tikrai naudočiau.
Pabaigai – palinkėjimas moterims.
Kalbant tiek apie kosmetikos naudojimo niuansus, tiek apskritai gyvenimo būdo pasirinkimus, patarčiau moterims labiau klausyti savęs, o ne aplinkinių. Pasiėmei informaciją, apdorojai ir pritaikei sau, o gal nepritaikei. Nereikia lygiuotis, kad mano kaimynė taip darė, tai ir aš taip darysiu. Gal mano visiškai kitoks gyvenimo būdas? Gal kaimynė turi daugiau laiko, o aš jo neturiu visai. Kai kažkas daroma ne dėl mados ir ne dėl to, kad kaimynė daro, o iš noro, tada viskas vyksta lengvai ir greitai. O jeigu darai, nes reikia, tuomet užsiėmimas vargina, kyla vidiniai prieštaravimai ar susierzinimas, kad kiti elgiasi kitaip.
Ačiū už pokalbį ir gerą laiką!




[visos nuotraukos iš Linos Kaupelės asmeninio archyvo]
Sveiki,
Jums rašo Ramunė.
Aš atstovauju Medexy prekės ženklą. Sekame Jus kaip įdomią kūrėją instagrame, todėl noriu Jus supažindinti su sveika dekoratyvine kosmetika ir pasiūlyti išbandyti 100 % natūralią ir sertifikuotą organišką Inika Organic dekoratyvinę kosmetiką.
Tikriausiai esate susidūrę su maisto produktų rinka, kurioje dažniausiai yra naudojamas „greenwashing‘as“ ir kompanijos vien užsidėję ženklus „žalias“, „švarus“ ir pan., teigia, kad tai naudingiau sveikatai, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į sertifikatus, kurie tikrai įrodo produkto kokybę. Tai galioja ir natūralios kosmetikos rinkoje. Priešingai nei kitos dekoratyvinės kosmetikos priemonės, INIKA Organic, turi daugiausiai aukščiausio lygio sertifikatų, kurie įrodo jos sveikumą mūsų odai. Visi ingredientai yra išgaunami iš gamtos, todėl ši kosmetika neturi kenksmingų ingredientų ar konservantų. Įdomus faktas, kad tai pirmoji natūrali kosmetika, kuria buvo dažomi modeliai „NewYork Fashion Week“.
Mūsų kompanija jau dešimtmetį rūpinasi, kad Lietuvos kosmetologai savo darbuose naudotų tik pačią inovatyviausią ir geriausiai odos problemas sprendžiančią dermatokosmetiką. Visai nesenai pradėjome intensyviai domėtis natūralia dekoratyvine kosmetika, kurią kosmetologai galėtų rekomenduoti savo klientams ir pastebėjome, kad natūralios kosmetikos srityje, žodžiai “natūralus”, “žalias”, “netoksiškas” – nėra reglamentuojami, dėl to vartotojai yra klaidinami ir sunkiai gali suprasti kokie ingredientai yra žalingi, o kurie išties naudingi ir pagrįstai sertifikuoti. Taip pat susidūrėme su požiūriu, kad dažnai natūrali kosmetika neišpildo lūkesčių: nesuteikia reikiamo maskavimo, neišsilaiko viso dienos metu ir netolygiai pasidengia, todėl žmonės mieliau renkasi odai žalingą dekoratyvinę kosmetiką.
Norėdami išsklaidyti mitus apie natūralią kosmetiką ir atskleisti tikrąsias tiesas apie natūralią kosmetiką, todėl norėtume Jums atsiųsti išbandyti 100 % natūralių ir organiškų INIKA Organic dekoratyvinės kosmetikos priemonių. Jei Jums būtų įdomu, norėtume paprašyti, kad parašytumėte koks yra Jūsų odos tipas, dabartinė odos būklė, galbūt susiduriate su odos problemomis ir mes mielai atsiųsime Jums išmėginti pilną INIKA Organic dekoratyvinės kosmetikos priemonių krepšelį. Galbūt natūrali ir organiška kosmetika Jums irgi bus atradimas 😊
Daugiau apie INIKA Organic: https://medexy.lt/prekiniai-zenklai/inika-organic/.
Sveiki, atsakiau Jums el. paštu :)