Viridian hialuronic acid zalia gentis

VIRIDIAN hialurono rūgšties papildai: rinkausi sąnariams, pagelbėjau ir nagams

„Hialurono rūgštis“ grožio ir sveikatos pasaulyje tapo vienu iš dažniausiai linksniuojamų pavadinimų. Ši medžiaga bene labiausiai siejama su odos gyvybingumu ir drėgme; rinkoje gausu odos priežiūros priemonių, papildytų hialurono rūgštimi. Taip pat galima pasitelkti gryną hialurono rūgštį ir naudoti, pavyzdžiui, kaip drėkinamąją veido kaukę (tokį hialurono rūgšties naudojimą pasitelkia mano sesuo – ji sakė, kad ši procedūra tapo nepakeičiamu ritualu prižiūrinti sausą odą). Taip pat esu atkreipusi dėmesį, kad hialuronu papildomi kontaktinių lęšių valomieji tirpalai ir dantų pastos, taigi drėkinamos ir akys bei dantenos. Vėliau išgirdau, kad hialurono rūgštis yra naudinga sąnariams. Štai čia jau rimtai suklusau – metas pasidomėti hialurono rūgštimi išsamiau ir ją išbandyti.

Kodėl man parūpo hialurono rūgšties poveikis sąnariams? Todėl, kad sąnariai nėra stiprioji mano organizmo pusė. Vaikystėje mėgau įsibėgėti ir keliais čiuožti per grindis – mamos gąsdinimai, kad senatvėje nepaeisiu, pro vieną ausį įeidavo, pro kitą išeidavo… Kiek paaugusi ir save įsivaizduodama labai suaugusia, šaltuoju sezonu vengdavau dėvėti pėdkelnes. Tiesiog pėdkelnių dėvėjimas buvo „ne lygis“, kuris netrukus virto pasiutusiais kelių skausmais, o ypač naktimis – skaudėdavo taip, kad apie poilsį galėdavau tik svajoti. Tokie nemalonumai neblogai paauklėjo ir su pėdkelnėmis susidraugavau. Deja, pastaruoju metu vėl susiduriu su sąnarių problemomis – gal tie vaikystės čiuožinėjimai atsiliepia?..

Pastarąjį kartą sąnarių skausmai užklupo pasiskiepijus nuo erkinio encefalito. Daugiau nei mėnesį maudė kelius, klubus, „laužė“ pėdas. Galiausiai skausmas ir maudimas nurimo, tačiau kaip tik tuo metu pradėjau bėgioti nedidelius atstumus kaitaliodama bėgimą su ėjimu ir… po kelių savaičių skausmas sugrįžo. Apsilankius pas kineziterapeutą, jis diagnozavo sausgyslių patempimą ir nuo jo atsiradusį uždegimą. Neatmetė versijos, kad, jeigu imuniteto atsakas į skiepus buvo sąnarių skausmai, tikėtina, kad padidėjus jautrumui, sausgyslės sureagavo į netgi nedidelį krūvį.Na, bet grįžkim atgal prie hialurono rūgšties :) Pasidomėjusi dar šiek tiek, sužinojau, kad suaugusio žmogaus organizme yra apie 15 g hialurono rūgšties, ji jungiasi su vandeniu ir tampa želės konsistencijos medžiaga, kurios pagrindinė funkcija – sutepti sąnarius ir raumenis, saugoti juos nuo susidėvėjimo. Daugiausia hialurono rūgšties randama kauluose ir kremzlėse, ypač esančiose ties kelių ir klubų sąnariais (!), sąnarių skystyje, jungiamajame audinyje, išoriniame ir vidiniuose odos sluoksniuose, galvos odoje ir plaukų folikuluose, akyse, dantenose.

Natūraliai hialurono rūgšties randama jūros dumbliuose, avokaduose, špinatuose, burokėliuose, sojų pupelėse, saldžiosiose bulvėse, krienuose, vyšniose. Esant hialurono rūgšties trūkumui organizme, gali suprastėti rega, atsirasti sąnarių problemų, susilpnėti plaukai, oda gali prarasti elastingumą.

Suaugusio žmogaus organizme yra apie 15 g hialurono rūgšties, ji jungiasi su vandeniu ir tampa želės konsistencijos medžiaga, kurios pagrindinė funkcija – sutepti sąnarius ir raumenis.

Akivaizdu, kad hialurono rūgštis yra tai, ko ieškau. Beliko pasirinkti hialurono rūgšties papildus ir, tiesą sakant, sunku nebuvo – pasirinkau VIRIDIAN gamintojo, nes šio prekės ženklo produkcija yra etiški vitaminai, jiems būdinga natūrali sudėtis, be to, tai – ir vegetariški vitaminai/veganiški vitaminai.  Taigi pradėjau vartoti papildus VIRIDIAN HIGH POTENCY HYALURONIC ACID 200 mg. Pakuotėje yra 30 kapsulių, kurių kiekvienoje yra net 200 mg aukštos potencijos hialurono rūgšties komplekso, taigi per dieną pakanka išgerti vos vieną kapsulę (rekomenduojama dienos norma yra 100–200 mg hialurono rūgšties).

Sudedamosios  dalys: hialurono rūgštis; stabilizatorius: hidroksipropilmetilceliuliozė; mėlynžiedžių liucernų (Medicago sativa)  lapai, didžioji vingrūnė (Spirulina major), mėlynių  (Vaccinium myrtillus)  uogos.

Maistinė medžiaga 1 kapsulėje yra:
Hialurono rūgštis 200 mg
Liucernų lapai 30 mg
Vingrūnė 10 mg
Mėlynių uogos 10 mg

Netikėtas poveikis nagams

Pradėjusi vartoti hialurono rūgšties papildus, apčiuopiamo poveikio nesitikėjau. Galima racionaliai suvokti, kad hialurono rūgštis prisidės prie jautrių sąnarių sveikatos ar suteiks audiniams daugiau drėgmės, tačiau tai apčiuopti šiek tiek keblu. Vis dėlto vienas dalykas buvo akivaizdus ir labai nustebino. Tas dalykas buvo nagai. Jie pradėjo augti kaip… IŠPROTĖJĘ! Dabar sunku pasakyti, kiek tiksliai laiko vartojau papildus, kai pastebėjau poveikį, tačiau laikotarpis buvo labai trumpas – iki dviejų savaičių. Kažką panašaus patyriau, kai praeitą vasarą naudojau nagus stiprinančias lakuojamas priemones.  Kaip ir tąkart, dabar, geriant hialurono rūgšties papildus, nagai ėmė augti labai sparčiai, o ataugusi dalis yra labai akivaizdžiai baltesnė. Tiesą sakant, man jau beveik atsibodo dildyti ataugančius nagus, tačiau tuo pat metu labai džiugu suvokti, kad papildai veikia. Dar labiau jie turėtų džiuginti silpnų ir besisluoksniuojančių nagų savininkes – spartus nagų augimas leidžia atsisveikinti su išsisluoksniavusiomis nagų dalimis.

Pajutusi tokį poveikį, pagalvojau: visai logiška,  kad, jeigu hialurono rūgštis stiprina ir drėkina plaukus, tai stiprina ir nagus. Įvedusi frazę „hialuronic acid for nails“ į išmintingąją Google paiešką, mano prielaida pasitvirtino – hialurono rūgštis kompleksiškai stiprina tiek plaukus, tiek nagus.


Vis dėlto vienas dalykas labai nustebino. Ir tas dalykas buvo nagai. Jie pradėjo augti kaip… IŠPROTĖJĘ!

 


Dar kartą apie sąnarius

Savo brangiuosius sąnarius gydžiau kompleksiškai – ne tik gėriau hialurono rūgšties papildus, bet ir dariau kineziterapeuto paskirtą mankštą. Rezultatais džiaugiuosi, gyjančios sausgyslės apie save primena vis rečiau ir silpniau. Beje, skaitydama vieną straipsnį, radau informacijos apie eksperimentą, kuriame dalyvavo žmonės, turintys rimtų problemų su kelių sąnariais. Vieni jų metus laiko vartojo placebo piliules, o kiti – po 200 mg hialurono rūgšties. Abi tiriamųjų grupės taip pat sistemingai darė pratimus, skirtus raumenų stiprinimui. Turbūt nesunku atspėti, kuri grupė jautė akivaizdų pagerėjimą, susijusį su kelių skausmu?


Kritika

Dar nepaminėjau, kad galima rasti informacijos ir apie tai, jog hialurono rūgšties molekulės labai didelės – neva, tokios didelės, kad lieka neįsisavintos. Vis dėlto, ši teorija yra paneigiama – hialurono rūgšties molekulės skrandyje skyla ir yra įsisavinamos. Panašu, kad ir pati galiu tai patvirtinti, remdamasi papildų poveikiu :)


Apie VIRIDIAN

Mano vartotus  VIRIDIAN HIGH POTENCY HYALURONIC ACID 200 mg papildus gamina VIRIDIAN NUTRITION – lyderiaujantis etiškų vitaminų gamintojas, įsikūręs Didžiojoje Britanijoje. Visuose gaminiuose yra tik 100 % aktyvios ir grynos veikliosios medžiagos, nėra genetiškai modifikuotų bei spinduliuotės paveiktų ingredientų. Gamyboje nenaudojamas cukrus, dažomosios ar skonį gerinančios medžiagos, pasisakoma prieš bandymus su gyvūnais. Dėka kokybiškos sudėties ir daugybės priedų atsisakymo (surišančių medžiagų, dažiklių, apvalkalų, užpildų) etiški VIRIDIAN vitaminai ypač tinkami alergiškiems žmonėms.

Dalis VIRIDIAN produkcijos turi vieną stipriausių pasaulyje ekologiškumo sertifikatų – SOIL ASSOCIATION. Gamyboje ne tik pasitelkiami kokybiški ir žmogui saugūs ingredientai, bet ir paisoma planetos gerovės: naudojamos perdirbtos arba perdirbimui tinkamos medžiagos dėžutėms bei stiklo tarai. Dalis pelno aukojama įvairiems paramos fondams.


VIRIDIAN vitaminai yra ypač kokybiški, etiški, tinkami vegetarams, veganams ir alergiškiems žmonėms. Dalis asortimento sertifikuota SOIL ASSOCIATION.


Gamintojas akcentuoja, kad visų svarbiausia, ką mes valgome, ir kaip dažnai mankštinamės. Jeigu savimi rūpinamės, tuomet renkamės subalansuotą mitybą ir sportą, o spragas užpildome kokybiškais maisto papildais. VIRIDIAN asortimente galima rasti aminorūgščių, antioksidantų, vitaminų ir jų kompleksų, probiotikų, ekologiškų augalų tinktūrų ir t. t. (asortimentą rasi čia).

Viridian hialuronic acid zalia gentis
#ad

Keletas netikėtų idėjų. Prisijunk prie diskusijos!

  1. Ooo, būtinai išbandysiu, nes nagai labai problematiški. Saugau, naudoju įvairius stipriklius, bet nepadeda. Galvoju vasarai išbandyti nagų priauginimą, nors ilgai dvejojau, bet ar šiaip ar taip tų nagų nėra pas mane, nežinau ar jau labiau kas jiems gali pakenkti, kai visą gyvenimą tokie silpni. Lakuoju nebent bespalviu stiprikliu, kad atrodytų tiesiog tvarkingi, o taip norisi gražių, išpuoselėtų nagučių

Parašykite komentarą