Viridian b zalia gentis

Ar veiksmingi VIRIDIAN vitamino B12 papildai? (įraše – ir kraujo tyrimų rezultatai)

Apie vitamino B12 egzistavimą sužinojau pradėjusi domėtis sveika gyvensena, keisdama mitybos įpročius. Iš pradžių atsisakiau mėsos ir žuvies, o vėliau ėmiau mažinti ir pieno produktų, taigi raciono pagrindą sudaro augalinės kilmės maistas. Esminiai tokio sprendimo argumentai puikiai išdėstyti knygoje „Natūralus būdas išvengti ligų/ Kinijos studija“.

Vitaminas B12 priklauso B grupės vitaminams, kurie yra ypač svarbūs normaliai nervų sistemos veiklai palaikyti. Vitamino B12 deficitas gali pridaryti rimtos ir nepilnai atitaisomos žalos sveikatai. Simptomų yra daugybė: išbalusios lūpos, papilkėjusi ar pageltusi oda, sumažėjęs energingumas, raumenų silpnumas, oro trūkumas, lytinė disfunkcija, per ankstyvas žilimas, nervingumas, pyktis, depresija ir mintys apie savižudybę; neurologiniai simptomai pasireiškia galūnių dilgčiojimu arba nutirpimu, pusiausvyros sutrikimais, taip pat ir staiga atsistojus, sutrikusia eisena, atminties sutrikimais, demencija, sutrikusia dėmesio koncentracija, orientacija ir atmintimi, regos sutrikimais, šlapimo pūslės ir virškinimo sutrikimais (simptomai pateikti iš gana išsamaus ir verto dėmesio straipsnio apie vitaminą B12 ir jo trūkumą).

Vegetarams, veganams  ir žaliavalgiams rekomenduojama atkreipti dėmesį į vitamino B12 atsargas kraujyje, kurių organizmas sukaupia keliems metams, o su maistu šio vitamino gaunama tik iš gyvūninės kilmės produktų. Tiesa, yra teorijų, kad vitamino B12 galima gauti ir iš dumblių (chlorelės, spirulinos) ar nenuplautų sodo vaisių, tačiau yra ir oponuojančių teorijų, kurios tvirtina, jog iš augalų vitaminas B12 nėra įsisavinamas. Taip pat neįsisavinamas ir žarnyno mikrofloroje gaminamas vitaminas B12 (teigiama, kad tokia sintezė gali vykti antibiotikų nesugadintame, itin švariame organizme). Dar yra neaktyvios maistinės mielės su vitaminu B12 bei pieno pakaitalai su pridėtiniu vitaminu B12. Vis dėlto, abejotina, ar iš šių produktų galima gauti reikiamą vitamino B kiekį.

Tarp kitko, kalbant apie gyvūninės kilmės produktus ir vitaminą B12 – šį vitaminą gamina ne gyvūnai, o bakterijos, kurios patenka į gyvūnų žarnyną rupšnojant žolę ir atsiranda skerdienoje. Taigi teoriškai mėsa yra tas produktas, iš kurio galime gauti vitamino B12 ir visavalgiai mėgsta tai akcentuoti. Deja, realybė tokia, kad jog vitamino B12 trūkumas labai dažnai aptinkamas ir visavalgių kraujyje. Tai paaiškinti labai lengva: mėsos pramonė smarkiai pasikeitusi – fermose auginami gyvuliai neturi galimybių ganytis ir rupšnoti žolę, taigi ir vitamino B12 mėsoje galima rasti geriausiu atveju sintetinio, t. y. juo mėsa papildoma dirbtinai. Dažnesniu atveju iš mėsos negaunama jokio vitamino B12, tačiau gaunama kitų medžiagų, kurių mums tikrai nereikia: antibiotikų likučių, augimo hormonų, dažiklių ir, žinoma, „kokybiškų“ baltymų bei aminorūgščių (išsamiai gali paskaityti jau minėtoje knygoje „Natūralus būdas išvengti ligų/ Kinijos studija“).

Taip pasiekiame vitamino B12 papildų zoną. Atėjus į vaistinę ir paprašius vitamino B12 papildų, greičiausiai gausime cianokobalamino formą, kuri yra klasikinė, tačiau sulaukia ir kritikos dėl prasto įsisavinimo. Dar yra metilkobalaminas ir hidroksokobalaminas. Teigiama, kad pastarieji įsisavinami geriau, tačiau Lietuvos rinkoje jų pasitaiko dar retai. Kartais, ypač vitaminų kompleksuose, apskritai nerašoma, kokia yra vitamino B12 forma naudojama (labiausiai tikėtina, kad klasikinė – cianokobalaminas).


Atradusi BIOVAISTINĖ vitaminus VIRIDIAN HIGH TWELVE B-Complex 12, pasirinkau vidurio kelią – šiuose vitaminuose yra ir klasikinio cianokobalamino, ir metilkobalamino. Kažkurį organizmas juk įsisavins, ar ne?

VIRIDIAN yra ne šiaip sau papildai, tai yra etiški vitaminai ir vegetariški vitaminai. Na, ir dar veganiški vitaminai (platesnė informacija apie visapusiškai ekologišką VIRIDIAN filosofiją ir gamybos principus rasi įrašo apačioje).


Dar šiek tiek informacijos apie mano kraujo tyrimus prieš vartojant HIGH TWELVE B-Complex 12 papildus ir vitamino B12 normas. Vitamino B12 normos kraujyje intervalas yra gana didelis: 156–672 pmol/l (šį intervalą pateikia kraujo tyrimų laboratorija ANTĖJA). Mano rezultatas 2017 m. gruodžio 1 d. buvo 211 – dar normos ribose, tačiau matant didelį intervalą, rezultatų norėjosi aukštesnių.

B gruodis


Dabar žvilgtelkime į VIRIDIAN vitaminus, į jų sudėtį. Ko dar juose yra be cianokobalamino ir metilkobalamino? Kokie yra sudedamųjų dalių kiekiai?

Sudedamosios dalys: mėlynžiedės liucernos (Medicago sativa) lapai, stabilizatorius: hidroksipropilmetilceliuliozė; kalcio D-pantotenatas, didžioji vingrūnė (Arthrospira platensis), mėlynių (Vaccinium myrtillus) uogos, nikotinamidas, piridoksino hidrochloridas, tiamino hidrochloridas, riboflavinas, cholino bitartratas, inozitolis, para-amino benzoinė rūgštis, cianokobalaminas, metilkobalaminas, biotinas, pteroilmonoglutamo rūgštis.

Maistinė medžiaga:

1 kapsulėje yra:

RMV*%

Tiaminas

20 mg

1818

Riboflavinas

20 mg

1429

Niacinas

50 mg

313

Vitaminas B6

20 mg

1428

Folio rūgštis

200 µg

100

Vitaminas B12 (Cianokobalaminas)

250 µg

10000

Vitaminas B12 (Metilkobalaminas)

250 µg

10000

Biotinas

200 µg

400

Pantoteno rūgštis

20 mg

333

Cholino bitartratas

20 mg

Inozitolis

20 mg

Para-amino benzoinė rūgštis

20 mg

Liucernos lapai

160,8 mg

Spirulina

53,6 mg

Mėlynių uogos

53,6 mg


Šiuos vitaminus rekomenduojama vartoti po vieną tabletę per dieną. Pakuotėje yra 90 kapsulių, taigi turime 3 mėn. kursą. Atsižvelgus į rekomenduojamą paros normą, vitamino B12 ir kai kurių kitų medžiagų kiekiai yra labai dideli – net iki 10 000 %. Visgi, kaip daugelis žinome, į kraują įsisavinama tik dalelė papildų. Kiekvieno žmogaus organizmas yra unikalus, o medžiagų įsisavinimas – skirtingas.


Taigi… o kaip vitaminus įsisavino mano unikalusis organizmas?

Kraujo tyrimų rezultatai 2018.04.23 parodė, kad vitamino B12 yra 260 pmol/l. Nuo 211 pakilo iki 260 – skirtumas gana akivaizdus, 49 pmol/l daugiau.

B balandis

Žinoma, matant vitamino B12 normos intervalą, norėtųsi drastiško šoktelėjimo, pvz., 400 pmol/l :) Tačiau yra nemažai momentų, į kuriuos reikia atsižvelgti. Pavyzdžiui, jeigu vitaminas B12 yra kaupiamas organizme ir jo atsargų gali užtekti net keliems metams, tikėtina, kad ir įsisavinimas/papildymas vyksta lėtai, o ne tiesiog spragtelėjus pirštais. Taip pat trūksta informacijos, per kiek laiko kraujo tyrimuose pasimato visiškai objektyvus vartotų papildų poveikis. Tarkim, po geležies preparatų vartojimo rekomenduojama palaukti dvi savaites ir tuomet atlikti kraujo tyrimus. Tačiau geležies kiekis kraujyje, lyginant su vitamino B12 kiekiu, yra gan nepastovus/greičiau kintantis, tiesa? (Gaila, bet į man kylančius klausimus nelinkę atsakyti ir medikai, kai kurie iš jų negali pakomentuoti net vitamino B12 formų…)

Na, bet sugrįžkim prie HIGH TWELVE B-Complex 12 papildų. Galima reziumuoti, kad rezultatas prieš vartojant papildus ir po jų vartojimo yra akivaizdus. Be abejo, būtų įdomu išbandyti ir daugiau papildų bei įvertinti jų poveikį, tačiau vien vitamino B12 tyrimas kainuoja 20 eurų. Taigi eksperimentai atsieina nepigiai ir radus veiksmingus papildus, blaškytis nebesinori. Matydama kraujo tyrimų rezultatus ir žinodama, kad vitamino B12 perteklius tikrai negresia, galvoju papildų vartojimo kursą pratęsti – kad vitamino B12 lygis dar kiek šokteltų.



Apie VIRIDIAN

Mano vartotus VIRIDIAN HIGH TWELVE B-Complex 12 vitaminus gamina VIRIDIAN NUTRITION – lyderiaujantis etiškų vitaminų gamintojas, įsikūręs Didžiojoje Britanijoje. Visuose gaminiuose yra tik 100 % aktyvios ir grynos veikliosios medžiagos, nėra genetiškai modifikuotų bei spinduliuotės paveiktų ingredientų. Gamyboje nenaudojamas cukrus, dažomosios ar skonį gerinančios medžiagos, pasisakoma prieš bandymus su gyvūnais. Dėka kokybiškos sudėties ir daugybės priedų atsisakymo (surišančių medžiagų, dažiklių, apvalkalų, užpildų) etiški VIRIDIAN vitaminai ypač tinkami alergiškiems žmonėms.

Dalis VIRIDIAN produkcijos turi vieną stipriausių pasaulyje ekologiškumo sertifikatų – SOIL ASSOCIATION. Gamyboje ne tik pasitelkiami kokybiški ir žmogui saugūs ingredientai, bet ir paisoma planetos gerovės: naudojamos perdirbtos arba perdirbimui tinkamos medžiagos dėžutėms bei stiklo tarai. Dalis pelno aukojama įvairiems paramos fondams.


VIRIDIAN vitaminai yra ypač kokybiški, etiški, tinkami vegetarams, veganams ir alergiškiems žmonėms. Dalis asortimento sertifikuota SOIL ASSOCIATION.


Gamintojas akcentuoja, kad visų svarbiausia, ką mes valgome, ir kaip dažnai mankštinamės. Jeigu savimi rūpinamės, tuomet renkamės subalansuotą mitybą ir sportą, o spragas užpildome kokybiškais maisto papildais. VIRIDIAN asortimente galima rasti aminorūgščių, antioksidantų, vitaminų ir jų kompleksų, probiotikų, ekologiškų augalų tinktūrų ir t. t. (asortimentą rasi čia).

Viridian b zalia gentis


P. S. Tai jau antroji VIRIDIAN papildų apžvalga. Pirmoji buvo apie papildus plaukams – seleną. Žvilgtelk čia!
#ad

Parašykite komentarą