Sirdisapsalo kamemberas

VEGFEST LT renginiai – ir tiems, kurie sako „nė dienos be mėsos“!

Informacija apie VEGFEST LT renginius tampa sisteminga žinute Žalioje Gentyje. Šį kartą bandau išsamiau iškvosti organizatorę Ventę Viteikaitę,  ko į renginį turėtų nusidanginti tie, kurie jame vis dar nebuvo. Įskaitant ir skeptikus bei cinikus.

„Vegfest LT“ renginius matau kaip erdvę, kurioje nėra susiskaldymo. Ten įdomiai ir nuotaikingai laiką praleidžia veganai ir visavalgiai, vaikai ir suaugusieji, tyleniai ir norintieji pabendrauti. Norėtųsi pramušti abejingumo skydą, kad į būsimą renginį atvyktų kuo daugiau naujų žmonių. Pabandykim juos padrąsinti ir sudominti:

Nors šio renginio tikslas – skleisti veganiškas idėjas, tai daryti noriu rodydama ne gyvūnų kančias, o koks skanus ir įvairus yra veganiškas maistas. Netrūksta manančių, kad jis – blankus, tačiau paragavę nustemba net didžiausi skeptikai. Atėjusieji į renginį galės paragauti įvairių įdomybių, apie kurias daug kas nė nėra girdėję – seitano, tempės, duonmedžio „mėsos“, pelėsinių riešutų sūrių, kombučios ar redžiuvelako gėrimų ir daug daug viso kito.

Nuotaika VEGFEST LT renginiuose visuomet būna puiki – man svarbu, kad tai būtų erdvė, kurioje kiekvienas būtų sutinkamas draugiškai.

Kažkas sakys „dzin man tie gyvūnai – valgiau ir valgysiu“ arba „nė dienos be mėsos“. Bet… man rodos, kad „Vegfest LT“ puikiai subalansuotas ir kiek kategoriškiems žmonėms.

Iš tiesų, žmonės gali būti labai užsispyrę. Mūsų renginio tikslas – praplėsti žmonių akiratį ir sugundyti juos skaniu maistu. Įdomu tai, kad tik mažiau nei 20% „vegfesto“ lankytojų yra veganai. Augaline mityba tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje domisi vis daugiau žmonių – tai džiugina.

O susipriešinimo geriau išvengti – pokyčiai vyksta daug greičiau per pozityvias, o ne per neigiamas patirtis.

10 priežasčių apsilankyti VEGFEST LT KAUNAS:

(1) Daug daug daug labai skanaus maisto;

(2) Galimybė paragauti neįprastų dalykų;

(3) Galimybė sužinoti daug naujo;

(4) Nuolaidos!!!

(5) Puiki renginio atmosfera;

(6) Šaunus laikas su draugais ar šeima;

(7) Pažintis su vietiniais veganams draugiškais verslais (beveik pusė renginio dalyvių – iš Kauno!);

(8) Galimybė nemokamai gauti informacinių leidinių;

(9) Galimybė pasikonsultuoti su veganišką gyvenimo būdą pasirinkusiais renginio savanoriais;

(10) Galimybė sutikti bendraminčių.

Dabar užsimerk ir apibūdink skaniausią VEGFEST LT ragautą produktą:

Jų yra labai daug, tikrai labai sunku ką nors išskirti!!!

O dabar pakalbėkim apie įdomybes. Paminėk keletą produktų, kurių pavadinimai daug kam skamba labai neįprastai. Na, pavyzdžiui, „tempė“. Išgirdus gali tikrai būti neaišku, kas kur ką tempė ar vilko…

Tempė – tai fermentuotos presuotos sojų pupelės. Šis patiekalas atkeliavo iš Azijos ir užkariavo viso pasaulio veganų širdis. Jos panaudojimo būdų – šimtai, dažnai naudojama patiekaluose pakeisti mėsą.

Kombučia – populiarėjantis, bet dar daug kam nežinomas fermentuotas gėrimas, gaminamas iš arbatos ir cukraus. Lengvai gazuotas, saldžiarūgštis, primena limonadą ar šampaną!

Agaras – iš jūros dublių pagaminta „želatina” – tinka standinti įvairius patiekalus: šaltieną, putėsius, desertus.

Po apsilankymo vasaros VEGFEST LT renginyje pagalvojau, kad didelę mugės dalį užima natūrali ir ekologiška kosmetika. Taigi užverbuokim kosmetikos entuziastes! Kiek ir kokių prekių ženklų atstovų numatoma Kaune? Ar bus dovanėlių, nuolaidų, mėginukų?

Nors VEGFEST LT yra maisto festivalis, į jį kviečiame ir šiek tiek prekiaujančių kitais gaminiais. Kosmetikos gamintojų šįkart bus keturi: Green Feel, Eco Desire, Manilla, Valerijono vaistinė. Tai natūrali kosmetika, gaminama iš itin aukštos kokybės žaliavų, be žalingų cheminių priedų. Visą kosmetiką prieš perkant bus galima išbandyti vietoje, o kai kurių produktų – gauti ir mėginukus. O nuolaidų bus labai daug ir ne tik kosmetikai! Nemažai įvairių loterijų bei konkursų iki renginio bus surengta ir  VEGFEST LT KAUNAS Facebook puslapyje.

Ačiū, Vente!

Veganpipiras kibinai

Veganiški skanumai vol. 1

Veganrawhouse tortas

Veganiški skanumai vol. 2

Rupusmiltai keksiukai

Veganiški skanumai vol. 3

Senamiestis
Pašnekovė ir VEGFEST LT renginių iniciatorė – Ventė Viteikaitė

[nuotraukos iš VEGFEST LT archyvo]

Parašykite komentarą