The humble co 2000

THE HUMBLE CO: dantų priežiūra natūralumo ir zero waste ritmu!

Kadaise teko išbandyti bambukinį THE HUMBLE CO BRUSH dantų šepetėlį – tuomet dar buvo mažai šnekama apie zero waste, t. y. gyvenimo be atliekų idėją. Šiandien zero waste judėjimas sparčiai juda link renesanso: vienkartiniai plastikiniai maišeliai keičiami į medžiaginius, vienkartiniai kavos puodeliai į stilingus daugkartinius, vis daugiau žmonių įsigyja gertuves užuot kas kartą pirkę vandenį buteliuose ir pan. Be to, artėja grandiozinio masto pokytis – Europos Parlamento sprendimu, nuo 2021 m. patvirtintas vienkartinių plastikinių daiktų (šiaudelių, ausų krapštukų, stalo įrankių) draudimas. Kosmetikos ir asmens higienos priemonių gamintojai mažais žingsniukais taip pat juda link pokyčių, na, o THE HUMBLE CO gamintojas tiesiog išlieka ištikimas savo pasirinktai krypčiai – toliau gamina tvarius, suyrančius, natūralius, ekologiškai ir socialiai draugiškus produktus.

Šį kartą noriu apžvelgti ne tik bambukinį dantų šepetėlį, bet ir natūralias THE HUMBLE CO dantų pastas, kurias pamačiusi EUROKOS asortimente, labai apsidžiaugiau. Kodėl? Nes jų sudėtyje yra fluoro, kurio dauguma natūralių dantų pastų gamintojų vengia. Taip jau susiklostė, kad susiformavo ryškios stovyklos – pasisakančiųjų už fluorą ir prieš jį. Aš sprendimą priėmiau ne tik skaitydama įvairią informaciją, bet ir bendraudama su savo odontologe bei burnos higieniste. Odontologė išreiškė požiūrį, kad dantų pastose fluoro kiekiai nėra dideli, be to, fluoro nenuryjame, tad jis nedaro žalos organizmui, tačiau suteikia naudą dantims. Ji patikino, kad susidūrė ne su vienu atveju, kai pacientui pradėjus naudoti befluores dantų pastas, jo dantys maždaug per pusmetį gerokai susilpnėjo ir atsirado daug naujų karieso židinių. Odontologės patarimu, befluores dantų pastas geriau rinktis rytui, o vakare dantis valyti dantų pastomis su fluoru, kad per naktį dantys pasimaitintų. Tuo tarpu burnos higienistė išreiškė nuomonę, kad kiekvienas atvejis yra individualus, bei patikino, kad, jeigu dantys yra silpnoki ir linkę į kariesą, verčiau rinktis dantų pastas su fluoru.

THE HUMBLE CO BRUSH dantų šepetėlis pagamintas iš valgomųjų didbambukių, o šereliai – iš nailono. Dantų šepetėlio dėžutė pagaminta iš 100 % perdirbtų medžiagų. Pakuotės viduje esantis maišelis yra augalinės kilmės ir kompostuojamas. Tiek dantų šepetėlis, tiek vidinė ir išorinė pakuotės pilnai suyra, todėl naudojant šį gaminį neprisidedama prie aplinkos taršos. Dalis pelno, gauto už parduotus THE HUMBLE CO BRUSH dantų šepetėlius, skiriama paremti nepasiturinčius pasaulio gyventojus, kurie negali skirti lėšų savo burnos higienai. Taigi pasirinkus naudoti šį dantų šepetėlį, rūpinamasi ne tik gamtos, bet ir žmonių gerove.

Kalbant apie dantų šepetėlio savybes, jis pasižymi išskirtiniu, patogiu dizainu, laikomas rankoje neslysta. Šepetėlis pašalina dantų apnašas ir masažuoja dantenas, neleidžia kauptis nešvarumams. Šepetėlio šereliai, sakyčiau, minkšti-vidutinio minkštumo. Šerelių pluoštas kiek siauresnis nei įprastai naudojamų dantų šepetėlių, tad reikia kelių dienų apsiprasti. Iš ankstesnio šio dantų šepetėlio naudojimo laiko atsimenu, kad po dantų valymo likdavo šiurkštoki krūminiai dantys. Šį kartą kol kas nieko panašaus nepastebėjau. Galimas variantas, kad laikui bėgant buvo patobulinti nailono šereliai. Taip pat manau, kad įtaką turi naudojamų dantų pastų efektyvumas nuvalyti minkštąsias apnašas (apie tai dar rašysiu).

THE HUMBLE CO NATURAL CHARACOAL dantų pasta (75 ml) suaugusiems padeda apsaugoti dantis nuo karieso, blogo kvapo ir dantų apnašų susidarymo. Šios dantų pastos veiklioji medžiaga yra akmens anglis, kuri natūraliose dantų pastose naudojama dėl balinamųjų savybių. Ši dantų pasta turi tris ženklinimus: Cruelty Free – nebandyta su gyvūnais; Vegan – sudėtyje nėra gyvūninės kilmės ingredientų; Natrue – sertifikuota kaip turinti natūralią sudėtį. Net pati nustebau, bet būtent ši dantų pasta tapo mano favorite. Nors nesu juodų dantų pastų gerbėja, tačiau ši sužavėjo gan švelniu skoniu. Nors dantų pastos sudėtyje nėra abrazyviųjų dalelių, tačiau išvalyti dantys būna itin slidūs ir lygūs – juntama, kad puikiai nuvalomos minkštosios apnašos. Tiesa, ilgokai maniau, kad visą darbą atlieka dantų šepetėlis ir nuo jo labiausiai priklauso, ar dantys tinkamai išvalomi. Visgi, pasitelkus tą patį dantų šepetėlį ir skirtingų prekės ženklų dantų pastas, galima pastebėti skirtumą – naudojant efektyvesnes dantų pastas, dantų paviršius nuvalomas lengviau.

THE HUMBLE CO NATURAL FRESH MINT dantų pasta (75 ml) suaugusiems, kaip ir pirmoji, padeda apsaugoti dantis nuo karieso, blogo kvapo ir dantų apnašų susidarymo. Ši dantų pasta vėlgi turi tris ženklinimus: Cruelty Free – nebandyta su gyvūnais; Vegan – sudėtyje nėra gyvūninės kilmės ingredientų; Natrue – sertifikuota kaip turinti natūralią sudėtį. NATURAL FRESH MINT dantų pasta yra baltos spalvos ir pasižymi aštresniu skoniu nei likusios dvi dantų pastos. Lyginant su klasikinio mėtų ar pipirmėčių skonio populiariausių gamintojų dantų pastomis, šios THE HUMBLE CO dantų pastos skonis šiek tiek skiriasi – turi daugiau kartumo. Spėčiau, kad tradicinėse dantų pastose naudojami sintetiniai priedai, padedantys išgauti norimą, kuo gardesnį mėtinį skonį. Šiuo atveju sudėtis yra natūrali, pasitelkiamas pipirmėčių aliejus. Ši dantų pasta, kaip ir pirmoji, taip pat puikiai nuvalo minkštąsias apnašas.

THE HUMBLE CO NATURAL PINK dantų pasta (75 ml) suaugusiems atlieka tas pačias funkcijas, tačiau turi vieną išskirtinį ženklinimą. Nors, kaip ankstesnės dantų pastos turi ženklinimus Cruelty Free – nebandyta su gyvūnais ir Vegan – sudėtyje nėra gyvūninės kilmės ingredientų, tačiau taip pat ant pakuotės matome rožinį kaspiną. Dalis pelno už parduotas šios rūšies pastas yra skiriama krūties vėžio tyrimams ir informacijos sklaidos programoms. Šios dantų pastos spalva subtiliai rožinė, skonis iš pradžių labai švelnus, primenantis vaikišką kramtomąją gumą, o netrukus pasijaučia ir mėtos (sudėtyje vėlgi pasitelkiamas pipirmėčių aliejus). Priemonės efektyvumas prilygsta ankstesnėms dantų pastoms, esminis skirtumas yra būtent dantų pastos skonis.


Priemones nemokamai išbandyti atsiuntė EUROKOS.


Viena netikėta idėja. Prisijunk!

  1. Nebuvau pastebėjusi šios dantų pastos, nors bambukinius šepetėlius seniai vertinu ir naudojame visa šeima. O kas jiems belieka, kai higienos priemones visuomet perku aš :) Aš pasidariau dantų balinimo procedūrą ir dabar labai noriu palaikyti tą baltumą bei žinoma kuo natūralesnėmis priemonėmis. Būtinai šią pastą išbandysiu, nes šiaip prekybos centruose niekad neužmatau kažko naujo, visos tos pačios plačiai reklamuotos priemonės ir jokių sveikesnių alternatyvų

Parašykite komentarą