Hidrolatai. zalia gentis.

Stebuklingieji odos draugeliai – hidrolatai

Dosjė: hidrolatai – aromatiniai vandeniniai produktai, išgaunami augalus distiliuojant vandens garais. Hidrolatų sudėtyje yra tam tikram augalui būdingo eterinio aliejaus, tačiau priemonė nėra koncentruota. Dėl to hidrolatus visiškai saugu naudoti net kūdikių odai. Hidrolatus odos priežiūrai galima pasitelkti grynus arba kaip sudėtines dalis gaminant įvairias kosmetikos priemones: kremus, pienelius, tonikus, molio ir kitas kaukes. Dėl mažos koncentracijos, tačiau didelės naudos, hidrolatai vadinami kosmetine homeopatija. Kadangi hidrolatai turi augalo, iš kurio pagamintas, savybes, jų poveikiai kiek skiriasi. Vieni turi daugiau antibakterinių savybių, kiti – raminamųjų, treti – gaivinamųjų etc.

Iliustracijoje matomi hidrolatai – iš www.aromanatural.lt asortimento. (1) Romaniškų ramunėlių hidrolatas: 100 ml, 4.92 €,  pirkta Livinn – sveiki produktai. Ramunėlių hidrolatas idealiai tinka odos priežiūrai – mažina sudirgimą, jautrumą. Jį galima naudoti esant rožinei, spuogams, paraudimams. Tai tinkamiausias hidrolatas vaikams, tinka net naujagimiams.  Galite įpilti į vonią maudantis arba papurkšti kambaryje prieš miegą. Ekologiškai užauginta. Ingredients: Anthemis nobilis flower waterKilmės šalis: Prancūzija.

(2) Pipirmėčių hidrolatas, 100 ml, 5.24 €, pirkta Livinn – sveiki produktai. Pipirmėčių hidrolatas turi sutraukiamąjį poveikį, naudojamas kaip tonikas ir valiklis. Tinka visų tipų odai, ypač pavargusiai, papilkėjusiai. Jis ramina sudirgusią, išbertą, niežtinčią odą, tinka spuoguotos odos priežiūrai, naudoti po skutimo ir saulės vonių. Pipirmėčių hidrolatas gaivina pavargusias kojas ir šalina nemalonų kvapą. Ekologiškai užauginta. Ingredients: Mentha piperita leaf water. Kilmės šalis: Prancūzija. 

Žalios Genties įspūdžiai

Pirmą kartą apie hidrolatus išgirdau ir sesers. Ji šiuos stebuklingus distiliuotus augalų vandenis naudoja jau keletą metų (labiausiai giria levandų hidrolatą). Aš pati pirmąjį hidrolatą įsigijau tik šių metų sausį. Pasirinkau mastikos vandenį iš Kvapų namų. Pastarasis išgaunamas distiliuojant mastikos dervą ir yra skirtas mišriai, spuoguotai odai. Iš pradžių patikęs kvapas paskui pradėjo truputį erzinti. Lygiai tas pats nutiko su antruoju – hamamelių hidrolatu. Viena vertus, galbūt įtakos turėjo tai, kad abu kvapai specifiniai, nors ir skiriasi intensyvumas (mastikos – švelnus, hamamelių – gerokai išraiškingesnis). Kita vertus, esu linkusi manyti, kad labai ne į naudą išėjo tai, jog abu hidrolatus laikiau vonios kambaryje, o ne šaldytuve. Trečiasis ir ketvirtasis (ramunėlių ir pipirmėčių) hidrolatai buvo apgyvendinti šaldytuve ir tai visokeriopai pasiteisino! Iki taip pasielgiant atrodė, kad šaldytuve laikyti kosmetikos priemones bus labai nepatogu, tačiau dabar išėjus iš vonios autopilotu einu iki šaldytuvo, apsipurškiu veidą hidrolatu, o tuomet einu į kambarį, kur pasitepu kremu arba lengvu aliejumi. Iš šaldytuvo išimtų hidrolatų kvapas itin gaivus, o vėsi dulksna itin maloni odai. Naudojant hidrolatą kremo reikia vos trupučio, o nudžiūdamas ir įsigerdamas į odą kartu su hidrolatu nepalieka jokio riebumo pojūčio. Kosmetinio aliejaus taip pat reikia vos kelių lašų, tačiau pastarasis nudžiūvus hidrolatui vis dar juntamas odos paviršiuje. Beje, asmeninė rekomendacija – jeigu hidrolatas naudojamas odai atgaivinti, o ne nuvalyti, tuomet verčiau pasitelkti purkštuką, o ne suvilgyti hidrolatu vatos diskelį. Purškiant hidrolatą tiesiai ant odos, gaunama didesnė drėgmės porcija, o priemonė nešvaistoma.

Pabaigai pasvajosiu: kai tik pabaigsiu pipirmėčių hidrolapą, čiupsiu levandų ir čampakų hidrolatus. Levandų – dėl sesers pagyrų, o čampakų – dėl mane sužavėjusio kvapo :)

 

Parašykite komentarą