Spintos revizija ok

Spintos (re)vizija su Jurgita

Šių metų gruodį pradėjau nauju eksperimentu – savo spintą patikėjau Jurgitai.

Kaip suprasti? Tuoj paaiškinsiu!

Kiek pažįstu Jurgitą (4+ metų), ji visą tą laiką domėjosi mada, stiliumi ir grožiu. Įtariu, kad dirbdama žurnaliste ir kalbindama stiliaus bei dizaino industrijos atstovus, dar neįtarė, jog ir pati pasuks šiuo keliu… Apatinių drabužių linijos kūrimas, lankomi stiliaus kursai ir mokymai, aistra pačiai dalintis žiniomis ir konsultuoti – tai yra Jurgitos šiandienos realybė.

Ir štai Jurgita ėmėsi kėsintis įlįsti į mūsų spintas. Tam, kad  sugriautų nusistovėjusią tvarką arba netvarką, pažvelgtų į spintos turinį savitu kampu, pamokytų išryškinti figūros privalumus, atsisakyti figūrą darkančių drabužių bei jų derinių, atrasti drabužių modelius, į kuriuos nė nežvilgteldavome… Ir daugiau įdomių bei praktiškų dalykų!

I dalis. Mano patyrimas

Kai pirmą kartą pamačiau Jurgitos siūlomą paslaugą – atlikti spintos reziviziją – nesusidomėjau. Tuomet, kaip man įprasta, buvau eilinį kartą pramėčiusi spintos turinį, nes man asmeniškai, turėti mažiau drabužių = turėti daugiau ką dėvėti. Tiesiog atsiranda daugiau aiškumo, lieka tik mėgstami drabužiai ir pan. Taip pat turėjau vasaros laikotarpiu įvykdytą iššūkį „Visą vasarą – jokių naujų skudurų“, bet atėjus rudeniui suvokiau, kad jau nebesu ta pati Irmina. Pamačiau, kad per vasarą liko nepaliesti džinsai-kombinezonas, džinsai su petnešomis, o kai kurie marškinėliai su aplikacijomis mane verčia jaustis ne savame kailyje… Taip atsisveikinau su dar krūvele neformalių drabužių ir įsigijau keletą naujų, gerokai neutralesnių, moteriškesnių. Priėjau kryžkelę:

Metas naujai savęs išraiškai ir man visai nepamaišytų konsultacija.

Yra noras – randasi ir kelias. Lapkričio antroje pusėje su Jurgita ėmėme derinti spintos reviziją, o gruodžio pradžioje ją įgyvendinome.

Eiga

(1) Gavau dokumentą su aprangos stiliais (jų, pasirodo, gerokai daugiau nei maniau), kad paskaityčiau, pasižiūrėčiau ir atskirčiau, kurio/kurių stilių drabužių turiu daugiausiai, ir kokį stilių ar jų derinį norėčiau susikurti, kas šiuo metu labiausiai patinka. Savo komentarus turėjau nusiųsti kartu su savo nuotrauka, kurioje dėviu tik apatinius arba maudymosi kostiumėlį – matydama figūros tipą, Jurgita gali lengviau spręsti, kokie siluetai tinka ir kaip geriausia įgyvendinti norą sukurti tam tikrą stilių ar jų derinį iš turimų drabužių. Pagal aprašymus supratau, kad ilgą laiką dominavo sportinis ir bohemiškas stiliai, o laikui bėgant radosi noras šių stilių procentą sumažinti ir pamiksuoti su romantiniu bei minimalistiniu. Kitaip sakant, norisi patogumo, įdomių (bohemiškų) akcentų, mergaitiško lengvumo ir išvengti detalių perkrovos. Visa tai surašiau Jurgitai.

(2) Gavau Jurgitos pastebėjimus, kas man tiktų, su skatinimu įvardyti, kas patinka man pačiai, o su kuo galbūt nesutinku. Taip pat pasitikslinome, kokio tipo – šaltesnio ar šiltesnio – mano oda, kokios spalvos akys, ir nustatėme mano spalvinį tipą pagal metų laikus, kad būtų lengviau atrinkti spalvas, kurios man labiausiai tinka. Iš gautų rekomendacijų labiausiai sudomino drabužiai su V formos iškirptėmis, įliemenuotos suknutės, kurių jau ir pati turėjau, siauri dirželiai, skirti liemeniui (pastarųjų nėturėjau visai), aksesuarų tematika. Labai ir net labai atliepė kontrastų principas ir apskritai viskas, kas susiję su bohemiško stiliaus atributika.

(3) Susitikimo metu kalbamės, peržiūrimi visi drabužiai, atrenkama: (a) kurie drabužiai liks spintoje (b) kuriuos reikia pataisyti (c) kurie morališkai pasenę, nebepatinka ar dėl kitų priežasčių netinkami toliau dėvėti (d) drabužiai, kuriems trūksta poros. Tuomet Jurgita sukuria drabužių derinius ir prasideda matavimosi maratonas. Kiekvieną derinį pasimatavus įvertinau, kaip jaučiuosi, patinka matomas vaizdas. Kai kurių derinių drauge nusprendėme atsisakyti, kitus koregavome. Jei atvirai, dauguma sukurtų derinių buvo dar nebandyti. Tai tarsi drabužių spintos atnaujinimas… neįsigyjant naujų drabužių!

(4) Aptarėme, kokius drabužius būtų prasminga įsigyti laikui bėgant, taip pat, kas derėtų prie drabužių, neturinčių poros. Mano atveju, ateičiai numatoma įsigyti siaurų dirželių liemeniui,  įliemenuotų pusilgių suknučių, paaukštinto liemens sijonų.

(5) Dar kalbėjome apie apatinio trikotažo reikalus: spalvas, derinius, kiek ir ko turėti. Taip pat turėjau galimybę klausti visko, kas šauna į galvą. Galimybėmis naudotis mėgstu, tad kalbėjomės apie nagų lakų spalvas, lūpdažius, o pabaigai nuvykome į naujos drabužių parduotuvės Kaune ONA madinga skudurinė atidarymą. Šios parduotuvės koncepcija: geros būklės, madingi ir išskirtiniai drabužiai už prieinamą kainą + galima stilisto konsultacija tiesiog vietoje.

Žvilgsnis į ateitį

Vykstant spintos revizijai pasižymėjau keletą aktualių pastabų, o jau po revizijos gavau papildomas Jurgitos įžvalgas-apibendrinimą-patarimus ateičiai. Paatvirausiu: jau įsigijau pusilgę mėlynai juodą įliemenuotą suknutę ir auksinį dirželį. Nekantrauju įsigyti ir naujų masyvesnių papuošalų bei plaukų aksesuarų. Pastaruosius matuodamasi pamačiau, kaip smarkiai jie keičia bendrą vaizdą. Na, o Jurgitą matau kaip patarėją, į kurią kreipsiuosi kilus klausimams. Stiliaus kūrimas – visai kaip saviugda: itin svarbu paties pastangos bei įdirbis, tačiau labai naudinga ir turėti mentorių, kuris padeda mažiau klaidžioti einant pirmyn/siekiant grynumo :)

Nori spintos revizijos ir Tu? Kreipkis į Jurgitą ir susipažink su jos patyrimu, likusioje įrašo dalyje.

nuotrauka-monikos-pozerskytes-pix-studija
Jurgita Šitkauskė (nuotr. aut. – Monika Požerskytė/PIX studija)

II dalis. Jurgitos patyrimas

Prieš susitinkant su Irmina spintos revizijai, pirmiausia išsiaiškinau jos lūkesčius. Pagal mano sukurtą dalomąją medžiagą (skirtingų stilių aprašymus kartu su iliustracijomis) Irmina išsirinko jai patraukliausius aprangos stilius. Iki tol ilgą laiką jos aprangoje dominavo sportinis stilius su bohemiškais akcentais. Natūralu, kad Irminai, kaip ir kiekvienai moteriai, kartas nuo karto norisi pokyčių. Kartu su vidiniais pokyčiais dažnai keičiasi ir išorė. Apranga – viena ryškiausių šių pokyčių apraiškų. Irminai atsirado noras judėti romantinio, minimalistinio stilių link. Kartu norėjosi ir bohemiško bei sportinio stilių kombinacijų.

Įvertinau Irminos figūrą – stačiakampio figūros tipas. Šiam tipui būdinga tai, kad liemuo, šlaunys, pečiai vizualiai panašaus pločio. Jai ypač tinka įliemenuotos suknelės, sujuosiamos siauriausioje liemens vietoje, įliemenuoti švarkai, paltai. Stačiakampio figūros tipo moteriai geriau vengti didelių, pūstų, rauktų ir kitaip apimtimi nestandartinių, beformių drabužių, kurie „paskandina“ figūrą. Šį figūros tipą turinčios moters tikslas – suformuoti ir išryškinti liemens liniją. Apskritai, tai kiekvienas vilkimas drabužis turėtų pabrėžti gražiausias kūno vietas, ir neišryškinti mažiau patrauklių. Kasdien išsirinkusi drabužių derinį ir pasižiūrėjusi į veidrodį turėtum sau pasakyti: „Vau, atrodau nuostabiai!“ Verta išmokti nedaryti išlygų vilkimiems drabužiams galvojant: „Ai, šiandien bus gerai ir taip.“ Sutik, kai vilki tau tinkančiais drabužiais, jautiesi kur kas geriau, ir diena būna gražesnė.

Pastebėjau, kad nemažai stilistų, kurdami asmeninį įvaizdį, kalba tik apie figūros ypatumus. Iš tikrųjų ne mažiau svarbu ir spalvinis tipas. Irminos plaukai šviesūs, akys ryškiai mėlynos, oda – šviesi, šaltesnio tono. Jos spalvinis tipas – Vasaros, potipis – Light Summer. Jai tinka visos pastelinės spalvos – švelniai rausva; koralinė; šviesiai žalia, violetinė ir geltona; vandens spalvos, levandų spalva, prislopinti pilkos atspalviai, kakavinė. Netinkamos spalvos: tamsiai ir intensyviai šiltos, juoda, vyno spalva. Kurios spalvos tinka, galima jausti ir intuityviai: būna, apsivelki netinkamos spalvos megztuką ir nesijauti puikiai, persekioja jausmas, kad kažkas ne taip. Nustačius spalvinį tipą ir žinant sau tinkamas/netinkamas spalvas, lengviau orientuotis renkantis drabužių, makiažo, nagų lako spalvas.

Taigi Irminos norai buvo sukurti patogią, įdomią (su bohemiškais akcentais), mergaitiško lengvumo turinčią ir kartu neperkrautą – minimalistinę aprangą. Kartu norėjosi išbandyti kažką naujo, pvz., plaukų papuošalus. Susitikusios jos namuose ėmėmės darbo, tačiau laiko užteko ir arbatai, keksiukams bei kitiems saldėsiams.

Peržiūrėjome kiekvieną turimą drabužį ir dalijome spintos turinį į 4 dalis. Vienoje jų atsirado tinkami vilkėti drabužiai, kitoje – morališkai ar tiesiog pasenę, kurie vėliau keliavo į tekstilės konteinerį, trečioje – drabužiai, kuriuos reikia pataisyti pas siuvėją, ketvirtoje – apranga, tinkama vilkėti, bet neturinti sau poros. Iš čia gimė sąrašiukas drabužių, kurių Irminai prireiks norint rasti porą kelioms palaidinėms (paieškose – aukštu liemeniu pieštuko formos sijonas arba taip pat aukštu liemeniu A silueto sijonas), kardiganams (kuriems trūksta tamsios spalvos glaustinukės). Patariau Irminai ateityje ieškant drabužių atkreipti dėmesį į kiek ilgesnes – sulig keliais ar truputį žemiau jų – šeštojo dešimtmečio tipo ties liemeniu įimtas, nuo klubų platėjančias sukneles. Taip pat nenumoti ranka į vidutinio pločio dirželius, kuriais galima perjuosti nemažai drabužių siauriausioje liemens dalyje.

Dar prieš peržiūrint spintos turinį, Irmina užsiminė norinti atrasti plaukų aksesuarų. Patariau jai paeksperimentuoti su plaukų pynimais; juostų, skarelių įpynimais į plaukus ar tiesiog perrišti jomis palaidus/supintus plaukus. Dar vienas mano siūlymas – prie megztų drabužių derinti galvos aksesuarą – karūną iš pradžių jai pasirodė per daug drąsus, tačiau šis aksesuarus itin tiko su turimu Coco Chanel tipo megztu švarkeliu. Daugiausiai susidomėjimo sulaukė mano pačios pagamintas iš karoliukų suvertas galvos aksesuaras-juosta. Pažadėjau tokį pagaminti ir jai.

Iš drabužių, kurie Irminai tiko pagal jos figūros tipą, suformavau tinkamus derinius. Kiekvieną jų Irmina matavosi ir dalijosi, kaip jaučiasi. Taip jos spintoje atsirado paruošti vilkėti sukabinti drabužių deriniai.

Mano patarimas visoms moterims, kurį taip pat daviau ir Irminai, – nekaupti nudėvėtų, morališkai pasenusių, sportinių, plačių, beformių drabužių, kuriuos vadiname „tinkami vilkėti namuose“. Pagalvokime, kur daugiausiai praleidžiame laiko, ten ir turėtų būti daugiausiai drabužių. Namai – vieta, kur vieni būname ilgiau, kiti – trumpiau, tačiau tai nereiškia, kad čia geriausiai tinka vilkėti apsmukusius džemperius. Kuo vilkime, taip ir jaučiamės. Pagalvok, kokią nuotaiką kuria nutąsytas megztinis, plačios nuskalbtos kelnės? Juk vilkėdama lengvą trikotažinę suknutę bei priderintą megztuką jaustumeisi ne ką mažiau patogiai ir kartu stilingai, moteriškai. Toks derinys kur kas labiau įkvepia! Siūlau nekaupti drabužių „namams“, geriau jau eiti į parduotuvę ir pirkti drabužius, kuriuos galėtum vilkėti namuose ir jaustumeisi moteriška, patraukli ir stilinga.

Čia taip pat galėčiau pakalbėti ir apie dar vieną drabužį – storą, spalvotą rankšluosčio ar pliušinio žaislo medžiagą primenantį chalatą, kurį, manau, kažkada turėjome, o gal ir turime, bene kiekviena. Oi, kaip patogu į jį susisupti, ypač šaltą žiemą. Kažkada su drauge juokavome, kad reikėtų surengti chalatų deginimo akciją. Pabandyk pajausti, kokią nuotaiką sukuria šis chalatas, kai jį vilki. Ar jautiesi patraukli? Man atrodo, kur kas patraukliau jaustumeisi, jei vietoj šio chalato vilkėtum jaukios, stilingos medžiagos medvilninį. O gal ant lengvos medžiagos naktinukų užsimestum stilingą kardiganą.

Taigi, grįžtant prie spintos revizijos – ką gavo Irmina? Suformuotą spintos turinį su konkrečiais paruoštais vilkėti deriniais; patarimus, kokius aksesuarus ir avalynę rinktis; kokių spalvų drabužius vilkėti, kokias makiažo ir nagų lako spalvas taikyti; dokumentą, kuriame surašiau, kokio silueto drabužiai tinkami vilkėti, kurie ne, papildydama juos iliustracijomis; taip pat iliustracijomis papildytą medžiagą, į ką reikėtų atkreipti dėmesį formuojant konkretų jai patrauklų aprangos stilių.

spintos-revizija

Parašykite komentarą