Zalia gentis. vasaros issukis. iliustracija2

Sezono iššūkis: visą vasarą – jokių naujų skudurų!

Kaip ir bet koks reiškinys, minimalizmo filosofija gali lengvai išsikreipti ir tapti dar vienu įrankiu…bukai vartoti.

Štai rūbų spintos reikalai. Niekada nebuvau sausakimšos trijų ar penkių durų spintos savininkė, bet ir to turimo gėrio pasirodė per daug. Susitvarkiau iš širdies, keli dideli maišai gėrio iškeliavo į tekstilės konteinerį ir vargstančių šeimų paramos tašką. Varsčiau spintos duris ir gėrėjausi: Ach, minimalizmas, super cool!

Na, o kas vyko po kelių mėnesių, po pusės metų? Taigi spinta vėl papilnėjo. Kodėl? Nes perskaičius stiliaus guru knygą norėjosi pragryninti savo stilių, atsinaujinti. Dar netyčia šiek tiek prarasti saiką ir tą faktą oriai dangstyti anoniminių išminčių teiginiu, kad atsilaisvinusi vieta ilgai nebūna tuščia. Čia gi toks dėsnis, negi jam prieštarausi?!

Na, ką. Dar pora džinsų, marškinėlių… ir jau kyla impulsas apsivalyti. Au-jė, taigi vėl pramėtysiu ir vėl bus grynas minimalizmas!

Prasideda skudurų atranka: nemesiu, to irgi nemesiu, patinka, dėviu… Finale – mažas maišelis išmetimui. Ir jis mažas ne dėl prisirišimo prie skudurų, tačiau fakto, kad likusieji drabužiai yra dėvimi, mėgstami, nenudremžti, jokių atgyvenų, jokių gal_dar_prireiks. O kas tada?

Tada kaip niekad aiškiai suvokiau, kad esmė ne vien kažką išmesti, o įjungti savistabą ir LIAUTIS PIRKUS tam, kad būtų iš naujo užpildyta erdvė. Prieš kažką perkant verta turėti rimtesnį motyvą nei gražu ir pigu arba šitas drabužis yra žiauriai mano stiliaus.

Esmė – išmokti tiesiog BŪTI MINIMALISTU, o ne vis iš naujo tapti.

Regis, visad tai žinojau, bet dabar suprantu, kad ne. Kažkuri sąmonės dalis suvokimą dar blokavo. Na, o dabar, kai aiškumas ūgtelėjo, lyg tyčia startuoja vasara ir padiktuoja iššūkį:  visą vasaros sezoną – jokių naujų skudurų.

Garantuoju, kad bus įdomu. Ir nemanau, kad sunku. Dar viliuosi, kad esu pakankamai sąmoninga ir atėjus rudeniui visa drebėdama nebėgsiu į skudurų medžioklę Akropolių ir Humanų giriose :) Tai jau būtų panašu į tą šiek tiek komišką akciją tris dienas nepirkti Maximose, o paskui lyg niekur nieko jose vėl irstytis alkūnėmis po kitų shopinimosi entuziastų jūrą, stumiantis puspilnį prekių vežimėlį.

Ką gi, metas startuoti. Jeigu šitai skaitai ir užskaitai, prisijunk. Ar bent pabandyk :) Rudenį dalinsimės įspūdžiais!

Keletas netikėtų idėjų. Prisijunk prie diskusijos!

   1. Aš kukliai, pagrinde vaikams ;-) Labai įdomu, ar 3 mėn išsilaikysiu :-D Ačiū už tokį įdomų iššūkį!!!

    1. Ačiū Jums, kad prisijungiat! :) Ar tris mėnesius išsilaikysiu, nežinau ir aš, bet juk todėl ir iššūkis! :D

     1. Šiandien pradėsiu kraustyti spintas: dalis atidavimui, dalis rankdarbiams ir persiuvimui, žieminius žiemai paslėpsiu, vasarinius – spintoj paliksiu. Ir jokių parduotuvių :-D

     2. Oho, matau, kad procesas jau užsisuko :) o vasara dar tik prasidėjo!

 1. Kaip tik buvo mintis po galutinio persikraustymo daryti spintos išvalymą ir kažkam padovanoti drabužius. Manau I am in too!

   1. Ups… šiandien nusipirkau dvejus šortukus :-( labai reikėjo, nes „paaugau” pasirodo… bet mėnesį lygiai išsilaikiau :-D pradedu iš naujo :-/

    1. Na, kokie rezultatai šiai dienai? Vasara pamažu juda į pabaigą :)

 2. Aš šiais metais prisijungiau. Neperku nieko, tik vaikams minimaliai po kelis komplektukus, nors tikėjausi ir nuo to išsisuksiu, bet išaugo. Namo apdaila užsiimame, reikia pasitaupyti. Tačiau kai perkrausčiau visą „turtą” tiek radau, kad dar ir padovanojau keletą dėžių nenaudojamų apdarų. Paskaičiavau, jog pavasarį labai daug išleidau visiškai nebūtiniems drabužiams, tad dabar įjungiau griežtą STOP.

Parašykite komentarą