Sv0101a

Rugsėjo 10-ąją visi lekiam į „Vegfest LT“ Vilniuje!

Su dideliu džiaugsmu dalinuosi Vegfest’o pranešimu spaudai! Neabejoju, kad šis didelio masto vegan judesys bus ne tik šventė veganams bei veganizmui prijaučiantiems, bet ir transformacijų mokykla tiems, kuriuos atves smalsumas ir teigiamų pokyčių išalkęs protas :)

Rugsėjo 10 d. sostinės viešbutyje „Panorama“ vyks pirmoji Lietuvoje veganų mugė „Vegfest LT“. Jos lankytojai galės paragauti iš augalų pagamintų kumpių, dešrelių, įvairių rūšių pieno, sūrio, jogurto ir netgi varškės sūrelių, paskanauti be kiaušinių, grietinės ir sviesto iškeptų tortų ir pyragų, įsigyti įvairių ekologiškų prekių, veganiškos kosmetikos ir parfumerijos, receptų knygų, veganų atributikos. 

Veganizmas laikomas šiuo metu sparčiausiai pasaulyje plintančiu judėjimu. Jungtinėje Karalystėje veganų skaičius per pastaruosius keletą metų išaugo daugiau nei dešimtį kartų ir šiuo metu viršija pusę milijono. Izraelyje veganai sudaro daugiau nei 5% visų gyventojų. „Lietuvoje tikslus veganų skaičius nėra žinomas, tačiau pakankamas, kad jau organizuoti veganams skirtą renginį“, – sako „Vegfest LT“ sumanytoja Ventė Viteikaitė. Socialiniame tinkle „Facebook“ merginos suburta grupė „Lietuvos veganai“ šiuo metu vienija beveik 10 tūkstančių narių.

Į šią augančią grupę jau atkreipė dėmesį verslas – prekybos centruose atsiranda atskiros veganiško maisto lentynos, o maitinimo įstaigos į meniu įtraukia vis daugiau ir įmantresnių patiekalų be gyvūninės kilmės ingredientų. „Būti veganu tampa vis lengviau“, – džiaugėsi V.Viteikaitė.

Idėja rengti „Vegfest LT“ jai kilo apsilankius keletoje panašių renginių užsienyje. Anot jos, veganų renginiai organizuojami visame pasaulyje, o ypač populiarūs Vakarų Europoje, JAV, Kanadoje, Australijoje, Izraelyje, Rusijoje. Į juos susirenka tūkstančiai žmonių. Pernai Londono veganų festivalyje pirmą kartą apsilankiusi mergina prisiminė, kad norinčių patekti į vidų buvo tiek daug, jog teko daugiau nei valandą stovėti eilėje.

Organizuoti mugę Ventę paskatino noras su veganišku gyvenimo būdu supažindinti kuo daugiau žmonių bei paskatinti veganams draugiškus verslus, padėti jiems pasiekti pirkėją. Atėjusieji į mugę galės paragauti įvairių mėsos ir pieno produktų pakaitalų, veganiškų ir žaliavalgiškų skanėstų, įsigyti ekologiškų prekių, veganiškos kosmetikos, parfumerijos, higienos priemonių, receptų knygų, be gyvūninio pluošto pagamintų drabužių ir aksesuarų, įvairios veganų atributikos. Atrinkdama mugės dalyvius didžiausią dėmesį Ventė kreipė į nedidelius verslus, daugiausiai gaminančius iš vietinių žaliavų. Be lietuvių bus ir keletas svečių iš užsienio – iš viso mugėje dalyvaus beveik pusšimtis įmonių.

Staliukus taip pat turės kelios gyvūnų teisių organizacijos – jų nariai nemokamai konsultuos visus, besidominčius veganizmu ir augaline mityba. Be to vyks paskaitos, diskusijos, maisto gaminimo pamoka, filmo peržiūra, veiks vaikų zona.

Veganai mano, jog nedera naudoti gyvūnų savo reikmėms. Veganišką gyvenimo būdą žmonės renkasi ir dėl to, kad jis sveikesnis, pigesnis, mažiau kenksmingas aplinkai. Veganai nevartoja jokių gyvūninės kilmės produktų – mėsos, žuvies, jūros gėrybių, pieno, kiaušinių, medaus, vengia kailio ir odos dirbinių, neina į zoologijos sodus, delfinariumus ir cirką su gyvūnais.

Jau penketą metų veganiškai gyvenanti Ventė teigė, kad pakeitus mitybą sumažėjo peršalimų, atsirado daugiau enrgijos, pagerėjo miegas. Kalbant apie veganišką mitybą netrūksta skeptikų, tačiau netgi Pasaulinė sveikatos organizacija pripažino ją kaip visavertę ir mini, jog ji padeda išvengti kai kurių sunkiai pagydomų ligų. „Be to veganiškas maistas – itin skanus ir įvairus. Ateikite į mugę ir patys tuo įsitikinsite“, – kvietė organizatorė. Mugė veiks nuo 10 iki 16 val., įėjimas nemokamas.

zenkliukai

(informacija ir iliustracijos – Vegfest’o iniciatorių nuosavybė)

Parašykite komentarą