Kokias asociacijas Tau sukelia žodžių junginys „detoksikuojamoji arbata“? Man asmeniškai iškylanti sąsaja – skonių įvairovė. Pradedant itin malonaus skonio moringos ir kitų augalų mišinio arbata, pabaigiant tikrai bjauraus skonio pelynų užpilu… Na, o į skonių skalės vidurį padėčiau… pu erh arbatą!
Apie šią arbatą sužinojau skaitydama knygą Tikroji arbatos istorija. Pasirodo, ši arbata, kaip ir žalioji bei juodoji, yra gaminama iš to paties arbatmedžio augalo lapelių, tačiau yra brandinama ilgai fermentuojant. Dėl savito skonio ir gydomųjų savybių pu erh arbata Kinijoje buvo vertinama jau Tangų dinastijos laikais (VII-X a.). Pu erh arbatą rekomenduojama gerti po sunkaus valgio, apsinuodijus, ji taip pat įtraukiama į detoksikuojančios mitybos planus. Tyrimai rodo, kad pu erh arbata gerina medžiagų apykaitą, valo kepenis, skatina šlapimo išsiskyrimą, mažina cholesterolio lygį kraujyje.
Mano ausis pasiekę atsiliepimai apie šios arbatos kvapą ir skonį buvo, švelniai tariant, nevienareikšmiški. Vieni sakė, kad arbata maloniai kvepia ir yra išskirtinio malonaus skonio, kiti tvirtino, kad arbata neskani ir dvokianti. Įspūdingiausias atsiliepimas skambėjo taip: „Pu erh arbata dvokia kaip nešvarūs vystyklai!“.
Puokštė atsiliepimų paskatino išbandyti šią arbatą savo pačios juslėmis! Pasirinkau ekologišką Dragon fly tea gamintojo pu erh arbatą pakeliais. Ji užauginama Junano provincijoje ir pagaminama pasitelkiant kruopščiai saugomą technologiją. Pu erh arbatą nusprendžiau gerti vakarais, prieš einant miegoti. Visiškai nesvarsčiau apie tai, kad arbata turi kofeino, į kurį mano organizmas reaguoja labai jautriai. Keista, tačiau neprisimenu atvejo, kad išgėrus šios arbatos būtų buvę sunku užmigti. Kitokių su sveikata ir savijauta susijusių reiškinių taip pat nepastebėjau: nebandžiau tyčia persivalgyti ir pažiūrėti, ar ši arbata palengvins savijautą, o ilgalaikio poveikio nepajutau, nes nebuvau labai stropi ir gėriau ne kiekvieną vakarą.
Kaip jau minėjau, man šios arbatos skonis pasirodė nei labai bjaurus, nei malonus – primena stipresnio skonio vaistažolių arbatas, tačiau iki pelynų užpilo skonio dar labai toli! Spalva – sodri ir tamsi (beveik kaip kava). Na, o kvapas… gan intensyvus ir primena sudžiuvusį šieną. Gamintojas pu erh arbatą apibūdina kaip „intriguojančią ir žemišką“. Manau, kad apibūdinimas labai taiklus ir, turiu prisipažinti, šią arbatą uostau kaskart gerdama – jos išraiškingas kvapas tikrai labai keistas ir patrauklus!