Sveikadienis juodgrybis

Organizmo detoksikacija su lietuviškais augalų milteliais „Sveikadienis“

Jau ilgą laiką neberašau kosmetikos ar kitų natūralių produktų apžvalgų, tad buvo maloniai keista išsiruošti į mišką su tikslu nufotografuoti maisto papildus „Sveikadienis“ ir prisėsti pasidalinti mintimis apie juos :)

Sveikadienis 1

Pradėsiu nuo to, kad gavau laišką iš Alvydo, kuris gamina lietuviškų augalų maisto papildus „Sveikadienis“. Užklausos mintis buvo pasiūlyti pardavinėti šiuos papildus. Apžiūrėjusi produktus atrašiau, kad „Žalia Gentis“ nėra e. parduotuvė, tačiau šiuos papildus mielai išbandyčiau ir pristatyčiau tinklaraštyje. Mano pažiūroms priimtina, kad papildai natūralūs, surinkti švariuose Lietuvos miškuose ir supakuoti į tamsaus stiklo indelius.

„Sveikadienis“ asortimente galime rasti juodgrybių (chaga) kapsules ir birią arbatą, pušų spyglių kapsules ir birią arbatą, taip pat daug kitų augalų kapsulių: spanguolių uogų, juodgrūdžių sėklų, voveraičių, meškinių-laukinių česnakų, šermukšnių uogų, saldymedžių šaknų, bulvinių saulėgrąžų, gudobelių uogų. Kapsulių turinys yra iš Lietuvoje surinktų augalų miltelių, o pačios kapsulės-apvalkalas yra augalinės kilmės (iš hipromeliozės), tad papildai-arbatos tinka ir veganams.

Sveikadienis papildai

Kad ir kaip būtų gaila, Lietuvoje įstatymų bazė griežtai riboja oficialius maisto papildų ir super maisto aprašymus. Tad kuo naudingi vieni ar kiti augalai, galim sužinoti tik iš močiučių ir žolininkų lūpų, seno leidimo vaistingųjų augalų knygų ar atkapstyti Google lobynuose. Remdamasi šiais šaltiniais nusprendžiau, kad labiausiai noriu išbandyti beržų juodgrybių ir bulvinių saulėgrąžų kapsules.


Sveikadienis juodgrybis1

Yra teiginių, kad beržų juodgrybiai (chaga grybai)  mažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje, padeda įveikti širdies ir kraujagyslių ligas, normalizuoti kraujospūdį, kovoti su infekcijomis, stiprinti imunitetą. Man asmeniškai tai aktualu, nes kraujo tyrimai rodo tendenciją, jog bendrasis cholesterolis dar normos ribose, tačiau pamažu kyla, o žvelgiant detaliau, blogasis cholesterolis jau kurį laiką per aukštas, tuo tarpu gerasis cholesterolis atsiduria vis žemiau ribos.

Ką tai reiškia praktiškai? Kad didėja kraujagyslių kalkėjimas ir širdies ligų rizika, nes gerojo cholesterolio misija yra mažinti blogojo cholesterolio, besikaupiančio ant kraujagyslių sienelių, kiekį. Taip pat cholesterolio didėjimas susijęs su uždegiminiais procesais organizme. Be abejo, labai svarbu ne tik ieškoti stebuklingų papildų, bet ir kritiškai peržvelgti mitybos įpročius, valgyti daugiau neperdirbto maisto ir mažinti rafinuotų aliejų naudojimą, vengti gaminių su juose esančiais transriebalais ir kt.

Beržų juodgrybiams priskiriamos ir savybės teigiamai veikti sąnarių būklę, o manieji yra jautrūs, linkę sistemingai apie save priminti maudimu. Galiausiai beržų juodgrybiai alternatyviojoje medicinoje pasitelkiami kovojant su piktybiniais navikais. Tai leidžia pasvarstyti, kad beržų juodgrybiai savyje turi daug potencialo atlikti organizmo šluotos vaidmenį. Visgi svarbu turėti omenyje, kad žaliava turi būti švari ir tinkamai paruošta, tad neturint pakankamai žinių, verčiau pasitelkti pirktinį produktą. Štai „Sveikadienis“ juodgrybių kapsulės yra užpildytos grynais juodgrybiais, surinktais švariuose Žemaitijos miškuose.

Beržų juodgrybius galima vartoti kaip arbatą, gerti papildus uždegeriant vandeniu ar dėti į žaliuosius kokteilius. Mane pačią nustebino, kad juodgrybių arbata yra gana neutralaus, netgi malonaus skonio, kvapas primena kavos pakaitalus, o spalva – kaip neužbalintos kakavos. Norint beržų juodgrybių arbatą galima pasaldinti medumi.


Sveikadienis bulvine saulegraza 1

Bulvinių saulėgrąžų (topinambų) miltelių kapsulės mane sudomino vėlgi dėl priskiriamos savybės mažinti cholesterolį. Taip pat dėl virškinimo gerinimo, didelio maistinių skaidulų kiekio ir svorio metimo palengvinimo. Tiesą sakant, pačiai keista, kad svorio metimas tapo aktualiu klausimu – karantinų tarpsniai, sėslesnis gyvenimo būdas ir dar keli veiksniai privertė nemaloniai nustebti užlipus ant svarstyklių. Ir, deja, priaugtas svoris taip lengvai nepasiduoda, ypač, kai kol kas turiu atsargiai pasirinkti fizinį krūvį dėl užsitęsusio rankos/peties raumenų uždegimo. Taigi, kiek galiu, palaikau fizinį aktyvumą, koreguoju mitybą ir tikrinu topinambų kapsulių galimybes :)

Apskritai bulvinės saulėgrąžos liaudies medicinoje laikomos įvairiapusiškai valančiu augalu, kuris detoksikuoja organizmą, yra naudojamas varginant kepenų ir tulžies takų ligoms, II-ojo tipo cukriniam diabetui ir netgi krūties vėžiui. Žinoma, nereikia visko priimti už gryną pinigą ir pernelyg įsijausti į savigydą. Dėl papildų vartojimo verčiau pasitarti su gydytojais, kuriais pasitikim, ypač esant rimtoms organizmo būklėms!


Ačiū „Sveikadieniui“ už atsiųstus išbandyti papildus ir linkiu pasiekti kuo daugiau žmonių, vertinančių natūralumą, lietuvišką produkciją ir holistinį požiūrį į sveikatą!

Parašykite komentarą