Visai neseniai išbandžiau lietuvišką natūralią kosmetiką RAZALIJA ir likau su sužadintu smalsumu. Mat šią kosmetiką kuria ilgametę patirtį turinti vaistininkė Almyra Girdenienė, kuri tradicinę vaistininkystę derina su natūralumu, gamta ir visatos slėpiniais, kuriuose galime atrasti visus atsakymus į sveiką gyvenimo būdą. Nusprendžiau savo smalsumą patenkinti užduodama RAZALIJA kosmetikos kūrėjai klausimų apie odos senėjimą, priežiūrą, laimingos odos ir laimingo gyvenimo principus.
Teko girdėti, kad sulaukus 30-ies, oda staiga išduoda visas jaunystės nuodėmes: per dažną deginimąsi soliariume ar saulės atokaitoje, bemieges naktis, nesaikingai vartotą alkoholį ir kt. Ar tai tiesa?
Amžiniai odos pakitimai jau vyksta sulaukus 25-erių. Nors jie pastebimi ne iš karto, tačiau, jei piktnaudžiaujama saule, soliariumais, nesilaikoma poilsio ir aktyvaus gyvenimo būdo režimo, didelė tikimybė, kad 30-ties oda akivaizdžiai išduos visas šias „jaunystės nuodėmes“.
Kas vyksta su oda jai senstant?
Odos senėjimas yra neišvengiamas biologinis individualus organizmo procesas, kurio metu lėtėja odos atsinaujinimo tempas, ima kisti kolageno, elastino kiekis. O ten, kur kolageno ir elastino ima mažėti sparčiausiai, formuojasi odos deformacijos – raukšlės. Jų susidarymas akivaizdžiai parodo, kur odos audiniai suplonėję.
Tiesa, tai gali ir nepriklausyti nuo biologinio žmogaus amžiaus. Tam įtakos gali turėti minėtas netinkamas gyvenimo būdas, taip pat didelę reikšmę turi genetika.
Ar tiesa, kad mišrios ir riebios odos savininkių oda sensta vėliau negu sausos odos savininkių? O gal kiekvienos moters oda sensta sulaukus tokio pat amžiaus, tik tai skirtingai atsispindi odos viršutiniame sluoksnyje?
Kiekvieno mūsų oda yra unikali, todėl teigti, kad vienodo amžiaus žmonių oda atrodys taip pat ir turės tiek pat raukšlių, negalime. Įprastai odai senstant jos ląstelėse mažėja vandens kiekis, tad jei oda linkusi sausėti, tikėtina, kad ji sens sparčiau, raukšlės matysis anksčiau.
Kaip ir visose srityse, veido priežiūros srityje yra prieštaringų teiginių. Pavyzdžiui, nevienareikšmiškai vertinamas glicerolis. Yra teigiančių, kad jis iš odos gilesnių sluoksnių ištraukia drėgmę į odos paviršių, tad oda pradeda vysti, o esant šaltam orui netgi gresia odos nušalimas…
Kokybiškas augalinis glicerinas (glicerolis) (85 % veg. origin) jau yra prisisotinęs 15 % reikiamą vandens molekulių kiekį, todėl jam nebereikia papildomos drėgmės ir jis nesausina odos.
Yra moterų, kurios nenaudoja jokių veido kremų. Tvirtina, kad nejaučia poreikio. Stebina tai, kad neretai tokių moterų oda atrodo visai neblogai, netgi priešingai – sveikai ir jaunatviškiau negu tikėtumeisi išvysti atsižvelgiant į amžių. Kame čia paslaptis? Gal genetikoje? O gal, jeigu tos pačios moterys naudotų kremus, jų oda atrodytų dar geriau, būtų dar elastingesnė?
Esu įsitikinusi, kad čia, kaip ir daugelyje gyvenimo sričių, svarbu ne kiekybė, o kokybė. Labai džiaugiuosi, kai moterys pažįsta savo organizmą ir sugeba atrasti tai, kas jam teikia naudą, o ne pasiduoda masėms ar mąstymui, kad odai reikia kelių produktų tam, kad ji taptų sveika, graži, lėčiau sentų.
Naujausi tyrimai rodo, kad tik nedidelis procentas grožio priemonių teigiamai veikia odos būklę. Labiausiai odos išvaizdai įtaką daro, be abejonės, genetika, minėtas gyvenimo būdas, aplinka, psichologinė ir fizinė būsena. Tad tam, kad oda anksčiau laiko nesentų, galbūt vertėtų investuoti į kokybišką maistą, poilsį, mylimą veiklą?
Domitės ne tik tradicine, bet ir alternatyvia medicina, ajurveda. Kaip tai atsispindi gaminant natūralią kosmetiką RAZALIJA? Kokie elementai pasiskolinti būtent iš ajurvedos?
Mes esame neatsiejama visatos dalis, todėl norime to ar ne, turime atsižvelgti į gamtos dėsnius. Tai galioja ir tada, kai rūpinamės savo sveikata, atliekame grožio procedūras. Tuo įsitikinome ir gamindami savo kosmetiką. Griežtai laikomės vieno – atsižvelgiame į Mėnulio kalendorių ir negaminame savo produktų vandens ženklų dienomis, nes tai turi įtakos kosmetikos gaminio kokybei.
Vaistininkystė, farmacija šiandien įprastai siejama su cheminiais gaminiais, su simptomų malšinimu užuot pasigilinus į priežastis ir galimybes jas pašalinti. Jeigu teisingai suprantu, Jūsų kelias pagrįstas vidurio paieškomis – kur natūralumas dera su cheminiais atradimais tiek, kiek jų būtina. Koks stimulas pastūmėjo kurti gyvenimą vadovaujantis būtent tokiu požiūriu?
Deja, šiandien farmacija atitolo nuo savo ištakų. Tam turėjo įtakos mokslo pažanga, inovacijos, rinkos pokyčiai, verslo filosofija ir t. t. Siekiu savo veikloje derinti tradicinę vaistininkystę su tuo, kas mane domino nuo jaunystės – natūralumas, gamta, visatos slėpiniai, kuriuose galime atrasti visus atsakymus į sveiką gyvenimo būdą.
Vedate edukacines programas apie kremų gaminimą, sveiką mitybą. Kokia mityba, Jūsų požiūriu, yra sveika?
Kartu su kremų gamybos edukacija, dalyviai gali pasirinkti papildytą programą, kurios metu kalbu apie sveiką mitybą, ypač daigintų grūdų naudą, augalinio maisto poveikį. Jau dešimtmetis, kai pati atsisakiau mėsos (dėl autoimuninės ligos). Vadovaujuosi tuo, kad dienos racionas būtų kupinas kuo daugiau augalinio maisto, grūdinių ir ankštinių kultūrų. Ajurvedoje svarbu derinti įvairius skonius, jų turi būti visokių. Tik reiktų atkreipti dėmesį į dominuojančią došą ir vadovautis gamtos dėsniais.
Suteikiate galimybę moterims pačioms pasigaminti veido kremą. Ar šios pamokėlės sulaukia didelio dėmesio, ar visgi šiuolaikinės moterys yra skubančios, lekiančios ir mieliau perka jau pagamintą kremą nei randa laiko pamokėlėms?
Natūralios kosmetikos dirbtuvės yra viena populiariausių edukacijų. Jose dalyvauja ne tik šiauliečiai, sulaukiame ir svečių iš kitų tolimesnių miestų, taip pat atvyksta grupės iš Latvijos, kurios ypač vertina čia įgytą patirtį ir žinias.
Tiesa, atvyksta įvairių specialybių ir įvairaus amžiaus moterys, tačiau jas visas jungia vienas ir tas pats dalykas – natūralumo paieškos. Ir, galiu teigti, atvykusios pas mus jos atranda nemažai atsakymų į savo klausimus.
Ar galėtumėte atskleisti ir trumpai apibūdinti laimingos odos receptą?
Laimingos odos recepto paslaptis prasideda nuo moters vidaus. Save mylinti, gerbianti ir savimi besirūpinanti moteris bet kurio amžiaus laikotarpiu atrodys gerai. Jei gebėsime priimti save, įsiklausyti į savo organizmo poreikius, nereikės intervencijų ar grubių grožio procedūrų, kurios tik laikinai pagerina odos išvaizdą. Savo organizmą sunku apgauti ilgam.
O koks, Jūsų požiūriu ir pajautimu, yra laimingo gyvenimo receptas?
Laimingas gyvenimas – labai subjektyvi tema. Galiu teigti, kad didelę reikšmę turi savo kelio atradimas, mylima veikla ir atidus požiūris į tai, kas aplink tave patį. Todėl linkiu visiems užsiimti įdomia, įtraukiančia veikla, skirti dėmesio savęs tobulinimui, pažinimui, visuomet prisiminti, kad mes visi – gamtos vaikai.
Ačiū už įkvepiančius atsakymus!
[visos nuotraukos iš pašnekovės archyvo]
Naudoju, puiki kosmetika :) ačiū už puikų straipsnį!!
Aš taip pat testuoju pirmąsias RAZALIJA priemones – labai patinka drėkinamasis serumas :) smagu, kad skaitot!