Grožio priemonių apžvalgų kūrimas man yra tarsi priklausomybė. Jaučiu susidomėjimą eksperimentuodama, fotografuodama, aprašydama. Visgi kartais aplanko beprasmybės jausmas – lengvai susikuria priemonių perteklius ir imu vartoti daugiau negu iš tikrųjų reikia. Tai labai prieštarauja ekologijai ir zero waste judėjimui, kuris man patrauklus, tačiau tuo pat metu nutolęs nuo propaguojamo gyvenimo būdo.
Net jeigu grožio apžvalgų kūrimą vertinčiau per šviečiamąją prizmę, t. y. kaip galimybę skaitytojams atrasti naujų natūralių priemonių, vis tiek jaučiuosi einanti ne visai tinkamu keliu. Koks būtų tas tinkamas kelias? Ko gero, orientuotis į low waste / zero waste priemones, kurios būtų ne tik natūralios, tačiau ir gamtai draugiškesnėse, lengvai suyrančiose pakuotėse. Dėl šios priežasties nudžiugau, kai internetinė parduotuvė divergente.lt atsiuntė išbandyti FRIENDLY TRAVEL SOAP muilą popierinėje pakuotėje (95 g), kurį jau aprašiau, ir MOROCCAN BIOCOSMETIC natūralų šalto spaudimo arganų aliejų stiklo buteliuke (100 ml), apie kurį įspūdžiais pasidalinsiu dabar.
Arganų aliejus man pirmiausia siejasi su brandžios odos priežiūra ir, kaip bebūtų gaila, atėjo metas, kai ir aš turiu rimčiau susimąstyti apie odos būklę. Esu 29-erių, tad odą jau turiu ne tik drėkinti, bet ir aprūpinti antioksidantais, apsaugoti nuo senėjimo procesų, kurie be priežiūros gali įsibėgėti sparčiau negu norėtųsi. Tokios mintys atėjo, kai žiūrėjau savaitgalio išvykos nuotraukas, kuriose savo veide mačiau daug raukšlelių alpink akis. Na, taip, šypsena iš dalies yra tų raukšlelių kaltininkė, nes ramybės būsenoje tų pačių raukšlelių nesimato. Ir vis dėlto, ne taip seniai ir šypsantis mimikos raukšlelių buvo gerokai mažiau…
Grįžtant prie arganų aliejaus, pamenu, kai dirbau ekologiškų produktų parduotuvėje ir vykstant akcijoms, moterys šį aliejų pirkdavo iš karto po kelis buteliukus. Tvirtindavo, kad nerafinuotas arganų aliejus odai patinka labiau nei bet kokie kremai. Aš pati iki šiol labiau draugavau su kremais, nes gryni aliejai odai nepatiko: vieni odą sausindavo, kiti riebindavo, kimšdavo poras ir provokuodavo spuogų atsiradimą. Tiesa, reikėtų pripažinti, kad apskritai labai ilgai turėjau probleminę odą – tol, kol kremines pudras ir BB/CC kremus iškeičiau į mineralinę pudrą. Tad visai galimas daiktas, kad ir natūralių aliejų poveikis išsikreipdavo dėl bendro naudojamų priemonių komplekso. Tokia mintis peršasi dar ir todėl, kad dabar, išbandžiusi arganų aliejų vietoj kremo, neigiamų reiškinių nepastebėjau. Iš vakaro patepus odą šalto spaudimo arganų aliejumi, iš ryto nėra odos riebalų pertekliaus, sudirgimų ar spuogų. Tai tikrai maloniai nustebino. Tiesa, esu pripratusi netgi prie kiek riebesnės odos vaizdo, kuris vizualiai suteikia odai daugiau gyvumo ir elastingumo. Taigi šiuo metu naudoju dvi skirtingas priemones – vakarais drėgną odą tepu arganų aliejumi, o ryte, prieš padengdama odą mineraline pudra, patepu drėkinamuoju serumu.
Šį šalto spaudimo arganų aliejų taip pat naudoju kūno odos priežiūrai vietoj losjono. Šio aliejaus konsistencija yra ypač lengva, todėl į odą kaipmat susigeria ir nepalieka riebumo. Odos drėkinimas pakankamas, o taip pat netyčia pastebėjau „šalutinį poveikį“ – po maudynių pradėjus dar drėgną odą tepti arganų aliejumi, pagerėjo ant kojos esančio bėrimo vaizdas. Šį bėrimą turiu jau daug metų, kuris, pasak odos gydytojų, yra paveldimas ir užgydytas vienoje kūno vietoje, gali atsirasti kitoje. Dermatologų pasiūlymas yra tiesiog intensyviai drėkinti odą arba naudoti specialius tepalus, kurie bėrimą užgydo, tačiau nustojus tepti, viskas vėl atsinaujina. Na, o kalbant apie drėkinamąsias priemones, deja, nuo kai kurių priemonių bėrimas paryškėja, tad matosi dar labiau. Naudojant arganų aliejų bėrimas įgavo neutralesnį atspalvį, mažiau niežti ir pleiskanoja. Tik paskui atkreipiau dėmesį, kad arganų aliejus tinka esant egzemai ir kitiems odos negalavimams ar tiesiog jautriai odai (kūdikiams, vyrams po skutimosi).
Be to, arganų aliejų ketinu naudoti ir plaukams kaip apsauginę priemonę, kai nuo rudens grįšiu į plaukimo pamokas. Nors plaukiu su kepurėle, tačiau plaukai vis tiek sušlampa ir gauna chloro, kuris plaukus alina. Žinant, kad plaukai šviesinti ir kasdien plaunami, akivaizdu, kad jie ir taip nualinti… Tad šiuo metu jau 5 mėnesiai, kai plaukų nedažiau ir vaikštau ataugusiomis tamsesnėmis šaknimis – toks vaizdas daug kam patinka ir, kaip teigia, yra labai madinga. Man pačiai tai yra labiau indėlis į siekį atstatyti plaukus ir (iliuzinis) noras daugiau apskritai nebedažyti plaukų :) Plaukų tepimas arganų aliejumi prieš plaukimo treniruotes bus dar vienas indėlis į plaukų sveikatą. Kadangi arganų aliejus labai lengvas, jį išskalauti nebus sunku. Tačiau aliejaus riebumo užteks, kad būtų sukurta apsauginė plėvelė, padedanti išvengti chloro poveikio.
Paminėjau tik tris arganų aliejaus panaudojimo būdus, kurie aktualūs man pačiai. Taip pat jį galima naudoti kaip makiažo (įskaitant ir akių) valiklį – šiam tikslui esu naudojusi abrikosų kauliukų aliejų, tačiau šiuo metu apsistojau ties miceliniais vandenimis. Arganų aliejus gali būti ir papildantysis ingredientas, lašinamas į šampūnus, plaukų kaukes ar dažus. Arganų aliejuje gausu polinesočiųjų riebiųjų rūgščių (apie 80 %) , kurios rūpinasi ląstelių išsaugojimu, bei palaiko natūralią drėgmės pusiausvyrą; antioksidantų, bei vitaminų C ir E, kurie neutralizuoja laisvuosius radikalus ir užkerta kelią jų susidarymui; antioksidacinės savybės aktyviai kovoja su priešlaikinio senėjimo požymiais, padeda išlaikyti odą švytinčią bei elastingą.
Pabaigai norėtųsi akcentuoti arganų aliejaus kokybės svarbą. Siekiant naudoti odai ir plaukams iš tikrųjų naudingą aliejų, nereikėtų gundytis žemiausiomis kainomis, mat aliejus gali būti rafinuotas ar su priemaišomis. Šis, MOROCCAN BIOCOSMETIC arganų aliejus yra:
- visiškai natūralus, grynas (100 % Argania Spinosa Oil);
- šalto spaudimo, nerafinuotas;
- ekologiškas (sertifikuotas ECOCERT);
- aplinkai draugiškame įpakavime: stiklinis buteliukas, medvilninė (!) etiketė su itin mielu logotipu, kartoninė dėžutė (plastikinis yra tik kamštelis/dozatorius).