Tai dviejų minimalistų – Ryan Nicodemus ir Joshua Fields Millburn – filmas apie džiugaus ir prasmingo gyvenimo paieškas. Abu vyrukai minimalizmo ėmė ieškoti ir atrado tuomet, kai jautėsi visiškai pasiklydę – buvo sėkmingi, tačiau nelaimingi. Kaip filme teigia Ryan, aplinkiniams jis atrodė sėkmingas, tačiau jautėsi apgailėtinai, o tuštumą bandė užpildyti daiktais. Tačiau daiktuose laimės nerado, nes…
You can never get enough of what you don’t really want.
Netikėtai Ryan dėmesį patraukė bendradarbis Joshua – nežinia kodėl, kolega atrodė laimingas, nors dirbo tą patį darbą. Negana to, per vieną mėnesį patyrė dvi netektis – mirė jo mama, o šešerius metus trukusi santuoka baigėsi skyrybomis. Joshua buvo atviras – jis ilgai gyveno prisirišęs prie idėjos būti sėkmingu, o tai reiškė uždirbti daugiau pinigų. Dėl to nukentėjo jo santykiai su artimais žmonėmis. Patyrus skaudžias netektis asmeniniame gyvenime, atėjo momentas, kai Joshua nebežinojo, kas apskritai yra svarbu. Tuomet jis ėmėsi reformos – minimalizmo. Dabar kiekvienas daiktas jo gyvenime tarnauja ir prideda vertės. Jeigu neprideda, tuomet jį paleidžia iš savo gyvenimo. Joshua atrado gyvenimo dėsnį, kuris sako…
Love people and use things because the opposite never works.
Ryan liko sužavėtas Joshua patirties, ir šie du vyrukai ėmėsi įgyvendinti projektą The Minimalists, kuris atvedė ir iki šio filmo sukūrimo. Filme pasirodo ir daugiau žmonių, pasisakančių už sąmoningą gyvenimą jiems priimtinais būdais: vyrukas, keliaujantis su vos 50 daiktų kuprinėje, projekto 333 autorė, itin mažų namukų dizaineris ir kt. Beje, neapsigaukim: minimalizmas – tai nebūtinai pustuštės viengungiškų namų erdvės, kokias matome Joshua bute. Pavyzdžiui, filme pasirodantis Leo Babauta (Zen Habits) yra sutuoktinis ir šešių vaikų tėvas, tad jo minimalizmas yra neišvengiamai kitoks. Joshua Becker (Becoming Minimalist) taip pat šeimos žmogus – sutuoktinis ir dviejų vaikų tėvas. Visus ar bent daugumą minimalistų vienija požiūris, kad gyvenime…
kokybė svarbiau už kiekybę!
Svarbu nebūti aklu vartotoju, kuriam daiktai tampa priklausomybe. Tokiam, kuris griebia naują daiktą, atsibodus senajam. Tokiam, kurio smegenis užliūliuoja reklama, piešianti idealaus gyvenimo viziją. Viziją, kurią mes vaikomės ir jaučiame nepasitenkinimą savo gyvenimu, nes šis atrodo… nepakankamas. Tačiau…
mūsų gyvenimai yra pakankami!
Minimalizmas yra kelias į sąmoningą, prasmingą ir aplinkai draugišką gyvenimą. Šis gyvenimo kelias nėra tobulas ir lengvas, tačiau paprastas. Jis sustabdo bėgimo ir vartojimo beprotybę.