Aš ir vėl su geromis naujienomis iš EUROKOS – šis grožio prekių parduotuvių tinklas savo klientams siūlo gamtai draugišką alternatyvą – vietoj plastikinio pirkinių maišelio rinktis pagamintą iš medvilnės, kurį galima naudoti daugybę kartų.
Daugkartinis pirkinių maišelis – tai vienas pirmųjų žingsnių, siekiant prisidėti prie darnesnio vartojimo!
Kartu su EUROKOS džiaugiuosi, kad atsiradus alternatyviam pasirinkimui, per pirmuosius tris mėnesius daugkartinius maišelius vietoj vienkartinių pasirinko jau daugiau nei 1500 klientų (EUROKOS medvilninį maišelį jau galima įsigyti ir apsiperkant internetu).

Savo ruožtu taip pat norėčiau paskatinti atsisakyti ir smulkiųjų plastiko maišelių, ypač dažnai naudojamų sveriamiems produktams. Perkant pavienius vaisius ir daržoves, maišelio galima apskritai išvengti, o kitiems atvejams šaunu turėti daugkartinių medžiaginių maišelių ar bent pakartotinai panaudoti iš anksčiau turimą plastiko maišelį. Daugkartinių smulkių medžiaginių maišelių galima tiek įsigyti, tiek pasisiūti namuose iš audinių atraižų, senų užuolaidų ar iš kai kurių drabužių.
Tapti zero waste atstovu ir apskritai (iš)vengti plastiko daugeliui atrodo pernelyg sudėtinga, tačiau bent šiek tiek pakeisti savo įpročius ir pasistengti tikrai verta! Kodėl? Dėl žmonijos išlikimo! Žemė – mūsų planeta, tad turime ją saugoti galvodami apie savo ir būsimų kartų gerovę. Štai standartinis plastiko maišelis suyra per 500 ar daugiau metų, tačiau ir taip ilgai trunkantis yrimo procesas yra labai komplikuotas, nes plastikas tiesiog byra į vis smulkesnes plastiko daleles, kurios kaupiasi žmonių organizmuose. Mokslininkai dar tik pradeda tyrinėti mikroplastiko žalą mūsų sveikatai bei reprodukcinei sistemai. Be to, apie 80 % plastiko taršos pasiekia Pasaulinį vandenyną ir jau paveikė daugybę faunos bei floros rūšių. Kasmet plastiko tarša pražudo mažiausiai 100 000 jūrinių gyvūnų!
Tikriausiai pagalvojai – na, juk plastikas yra perdirbamas! Iš dalies tai tiesa, tačiau Pasaulinė atliekų tvarkymo korporacija tvirtina, kad perdirbama vos 1 % plastiko maišelių. Dalis jų neišrūšiuojama, dalis yra netinkama perdirbimui dėl paties plastiko rūšies arba pakuotės užterštumo. Be to, bet koks plastikas yra perdirbamas ribotą kiekį kartų!
Taigi prisijunkim prie žaliojo judėjimo tiek, kiek galime ir kaip galime, – kad ir mažais žingsneliais, tačiau judėkime tvaresnio gyvenimo būdo link!
P. S. Taip, šiose nuotraukose matyti dekoracijos iš plastiko. Iš pirmo žvilgsnio tai tarsi prieštarauja mintims apie tvarių alternatyvų paiešką. Visgi, manau, svarbiausia ieškoti pusiausvyros. Šiuo atveju pateisinu plastikines dekoracijas, nes jos atlieka daukartinį vaidmenį kuriant vaizdinį turinį ir neabejoju, kad jas naudoti yra geriau nei kas kartą raškyti gyvus augalus.