Mukkoka 71 of 117 cover

Liucija iš „Mukkoka namai“: Laisvė ir tvarumas – mūsų sielų augintojai

Dar 2019 metų rudenį, kai dalyvavau ekologiniame projekte Bosnijoje ir Hercegovinoje, sulaukiau laiško iš Liucijos. Ji – saviugdos erdvės „Mukkoka namai“ komandos narė, norėjusi papasakoti apie organizuojamas veiklas, o labiausiai – supažindinti su tvarumui skirtais renginiais.

Reikalai gerokai užtruko, tačiau galiausiai apibėriau Liuciją klausimais. Taigi, Tavo dėmesiui – nuoširdus ir šiltas pokalbis apie tvarumą, sąmoningumą, ramų ir prasmingą šeimos laiką bei Kaune įsikūrusią erdvę „Mukkoka namai“, kuri taip pavadinta Afrikoje gyvenančio drambliuko garbei!


Mukkoka 71 of 117
Iš kairės: pašnekovė Liucija kartu su „Mukkoka namai“ įkūrėjomis Gitana ir Inga

Liucija, papasakok apie erdvę „Mukkoka namai“.

„Mukkoka namai“ – augančio žmogaus, šeimos namai. Visos veiklos, užsiėmimai, susibūrimai ir net dizaino sprendimai yra paremti nuoširdžiu tikėjimu, atsakingu požiūriu į gamtą, tausojimą ir ateitį, meile vaikui, šeimai, bendruomenei bei gamtai. Tai namai, paremti kūrybos galia, kuri ne tik išlaisvina mažus ir didelius, bet ir suteikia galimybę atrasti savyje užmirštus ar užgniaužtus talentus, susiburti kartu ir bent trumpam nurimti šiomis lekiančiomis dienomis. Tai vieta, kur ramu širdyje, kur auga kūrybingi vaikai ir tvyro darnos bei tvarumo idėjos.

Skamba labai jaukiai ir šiltai… Kada šie namai atvėrė duris?

Mūsų veikla pradėta vykdyti dar neseniai – nuo 2019 m. rugsėjo pabaigos, taigi gyvename pradžios nuotaikomis. Kaip ir visur, pradžia yra įdomi, kupina staigmenų ir atradimų, naujų kūrybingų idėjų ir kuo gražiausių vilčių. Tikime „Mukkoka namai“ ateitimi, nes ši vieta kiekvieną dieną yra pildoma mūsų pačių meile ir nuoširdžiu bendravimu. Žmonės, kurie užsuka į mūsų namus, mokosi susikoncentruoti į veiklą, kuri geba nuraminti, skatina kūrybiškumą, nukreipia žvilgsnį į paprastumą. Laisvė ir tvarumas – mūsų sielų augintojai.

Kokius renginius organizuojate erdvėje „Mukkoka namai“?

Siūlome išbandyti daug skirtingų veiklų, kuriose gali dalyvauti įvairaus amžiaus asmenys. Būsimos mamos, mamos su kūdikiais, įvairaus amžiaus moterys ir vaikai su visa šeima gali lankyti jogos užsiėmimus. Pačių mažiausių, nuo 8 mėnesių iki 3 metų, laukia muzikiniai judesio užsiėmimai, muzikinės kūrybinės dirbtuvės ir mikliųjų pirštelių kūrybiniai užsiėmimai. Vyresni, 4–12 metų amžiaus vaikai, gali lankyti teatro ir meno užsiėmimus.

Taip pat karts nuo karto organizuojame renginius, seminarus, edukacinius spektaklius vaikams, esant pageidavimams galime suorganizuoti nuostabią gimtadienio šventę. Kūrybai ribų nėra!

Na, ir, žinoma, visa šeima kiekvieną sekmadienį yra laukiama Šeimadieniuose: antrinio dizaino dirbtuvėse bei šeimos jogos užsiėmimuose. Na, o jeigu suaugusieji nori skirti laiko tik sau, gali apsilankyti dailės terapijos, nėščiųjų ir moterų jogoje ar rebefingo užsiėmimuose.


Mukkoka patalpa 12 of 15
„Mukkoka namai“ erdvė

Reikia pripažinti, veiklų – visa galybė. Šį kartą plačiau pakalbėkime apie kas antrą sekmadienį organizuojamas tvarias dirbtuvėles šeimoms. Kokių veiklų jose tikėtis?

Dirbtuvėlės kaskart pateikia vis kitokius kūrybinius atradimus – nuo atviručių gamybos iš medžio ir kitokių atliekų, lesyklėlių gaminimo iki vaško likučių pavertimo žvakėmis.

Sekmadienio šeimų susitikimai susideda iš mums ir mūsų dirbtuvėlių vedliui Giedriui Bučui ypač aktualių dalių, tai – kūrybinis „šiukšlių“ panaudojimas/ prikėlimas antram gyvenimui ir diskusijos gamtos saugojimo ir kitais su tvarumu susijusiais klausimais.

Kaip suprantu, vykstant dirbtuvėlėms, galima pasisemti įvairiapusės patirties, įgyti tiek praktinių įgūdžių, tiek teorinių žinių ekologijos tema.

Tiesa. Diskusijos dirbtuvėlių metu – didysis žinių bagažas. Kas gi geriau galėtų pasidalinti kūrybiniais atradimais atsakingai tausojant ir saugant mūsų planetą žemę, jei ne socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas, „Reach for Change“ pokyčių lyderis bei socialinis verslininkas – Giedrius Bučas? Giedriaus vizija – darnus ir švarus pasaulis. Jis dalinasi savo patirtimi bei žiniomis su visais besidominčiais darniu vartojimu, aplinkosauga ir teigia, kad su vaikais, jaunimu ir šeimomis būna ypač įdomios diskusijos!


Mukkoka patalpa 1 of 15


Gera girdėti, kad vyksta tokios iniciatyvos! Smalsu, ar tėveliai užsiima veiklomis kartu su vaikais ar mieliau įsitraukia į diskusijas?

Dažniausiai pačios šeimos pasirenka, ką kuris šeimos narys veiks. Tėčiai dažniausiai įsitraukia į aktyvias diskusijas su Giedriumi Buču apie ekologiją, rūšiavimą ir pan. Na, o mamytės su vaikais labiau linksta prie kūrybinių idėjų įgyvendinimo. Svarbiausia, kad kiekvienas jaustųsi laisvai ir galėtų rinktis, ką tą dieną labiausiai nori daryti: aktyviai diskutuoti, užsiimti kūrybiniu darbu ar pasidžiaugti raminančiu laiku su draugais.

Kokio amžiaus vaikai susirenka į dirbtuvėles?

Vaikų amžiaus neribojame. Gali prisijungti šeimos su kūdikiais ir su jau paaugusiais mažaisiais, ar seneliai su anūkais. Užsiėmimas pagrįstas laisve, tad patys tėvai pasirenka, kada vaikas pats vienas gali kurti, o kada jam reikia pagalbos. O galbūt vaikas visai mažytis, bet tėvams labai įdomu sudalyvauti diskusijoje? Tuomet, kaitaliojant veiklas bei prižiūrint mažąjį, galima tiek pasigaminti tos dienos darbelį, tiek sudalyvauti diskusijoje.

Ar vaikai lengvai įsitraukia į kūrybines, tvarumui dedikuotas veiklas?

Dirbtuvėlių metu vaikai gali laisvai kurti, leisti sau pafantazuoti ir naudoti viską, ką mato, tad įsitraukimas priklauso nuo jų pačių laisvės pojūčio. Pastebiu, kad tėvai labai perima tėvų rodomą pavyzdį – kai tėvai jaučiasi atsipalaidavę ir įsitraukę į veiklą, vaikai taip pat leidžia sau atsipalaiduoti bei išskleisti savo kūrybinį potencialą. Todėl ir norime, kad sekmadieniai vienytų šeimas ir jos turėtų saugią vietą jaustis laisvais bei kūrybingais!


Mukkoka 97 of 109
[ši ir kitos nuotraukos – iš „Mukkoka namai“ asm. archyvo]

Įdomu! Patikslink, prašau, „Mukkoka namai“ adresą, kur vyksta dirbtuvėlės.

„Mukkoka namai“ namai įsikūrę Kaune, V. Krėvės pr. 49 (antras aukštas).

Kiek laiko trunka užsiėmimas?

Dažniausiai stengiamės sutilpti į 1,5 val. trukmės užsiėmimą, bet atsižvelgiame ir į tos dienos dirbtuvėlių kūrybinius sumanymus, pavyzdžiui, jei dažome, luktelim, kol dažai apdžius ir pan., tad dirbtuvėlės gali šiek tiek užsitęsti.

su savimi turėti atvykstant į dirbtuvėles?

Svarbiausia – šeimą, draugus, dominančius klausimus, o visa kita paaiškėja paskelbus ateinančio sekmadienio dirbtuvėlių temą.

Ar užsiėmimai mokami?

Mokami, tačiau turime specialiai Šeimadieniui sukurtą pasiūlymą įsigyti šeimos abonementą ir taip sutaupyti.

ŠEIMADIENIO (2 asmenys) užsiėmimo kaina:
⭐4 kartų abonementas – 35 EUR, papildomas žmogus + 10 EUR
⭐Vienkartinis mokestis – 12 EUR, papildomas žmogus + 3 EUR

 

Ačiū už pokalbį ir už tai, kad savo iniciatyvomis kuriate tvaresnį rytojų!

Parašykite komentarą