Kurybinio rasymo kursai 6

Kūrybinio rašymo ir mąstymo kursai su Liutauru Degėsiu (2023 m., žiema)

2023 m. vasario 20–22 dienomis Molėtuose vyko trijų dienų kūrybinio rašymo (ir mąstymo!) kursai, kuriuos vedė Liutauras Degėsys. Teko laimė ir man sudalyvauti šiame kūrybiniame nuotykyje, kuris paliko pačius geriausius įspūdžius. Liutaurą Degėsį žinojau tik kaip vaikiškų knygelių rašytoją, tačiau šis žmogus yra ir filosofas, poetas, pedagogas, radijo laidų vedėjas, pasaulio tyrinėtojas, pabuvojęs daugybėje pasaulio šalių, žodžių žaismės meistras ir dėmesį kaustančių pasakojimų skrynia.

Kurybinio rasymo kursai 5


Po mokymų gautoje anketoje buvo klausimas, ar liko pateisinti lūkesčiai. Žymėjau, kad nepateisinti, nes lūkesčiai viršyti,  nepaisant to, kad neturėjau konkretaus įsivaizdavimo, kaip kursai rutuliosis. Šias tris dienas kūrėme pasakas, istorijas ir eilėraščius, tačiau rašymas buvo ne tiek tikslas, kiek įrankis kastis giliau į save, aplinką, reiškinius, nuostatas. Buvom skatinami dekonstruoti ir pažvelgti į dalykus kitaip, naujai, taip, kaip dar nematėm. Buvom skatinami nebijoti kismo ir kitoniškumo, ruoštis tam, kad negalime būti pasiruošę viskam.

Kurybinio rasymo kursai 2

Kursų metu gimė daugybė minčių ir įžvalgų. Proga po progos reflektuoti, stebėti žmogišką polinkį teisintis, kuklintis, lygiuotis, orientuotis į tikslą ir pri(si)mestų lūkesčių išpildymą. O juk niekam nieko neprivalom ir kiekvienas esam unikalūs.


Kurybinio rasymo kursai 1
Kūrybinio rašymo dalyvių grupė Molėtuose kartu su Liutauru Degėsiu

Kursuose daug kam buvo pirmieji sukurti eilėraščiai ir kuklu skaityti, tačiau klausant perbėgo mintis, kad susirinko visi rašantys ir kuriantys – tik praktikuojamos formos nebūtinai tokios, kokios neva turėtų būt. Kažkas rašo ir kuria popieriuje ar kompiuteriu, o kitas gal mintyse ir vaizduotėje, pokalbiais ir sapnais.
Beje, šie mokymai dalyviams nieko nekainavo, nes juos kompensuoja Europos Sąjunga. Jie organizuojami ir kituose miestuose bei miesteliuose, tad rekomenduoju pasidomėti ir sudalyvauti!

Parašykite komentarą