Jau buvau išbandžiusi ne vieną kietąjį šampūną bei muilą, tinkantį prausti ne tik kūną, bet ir plaukus. Tokios formos šampūną patogu naudoti kelionėse, jam nereikia plastiko pakuotės, taigi gaminys tvaresnis. Deja, atrasti idealų kietąjį šampūną iš pirmo ar antro karto – ne taip jau paprasta (bent man). Naudojant vienus kietuosius šampūnus, sausi plaukai būna keistai slidūs, lyg neišplauti, nors vizualiai atrodo puikiai, kiti kietieji šampūnai net būdama geros sudėties lyg pasiutę putoja, plaukai lieka minkšti, bet lyg nedaplauti ties pakaušiu.
Ką gi, ZEROTEKA atstovė Monika mane paskatino išbandyti dar du kietuosius šampūnus – gal šie ims ir džiugins?
Pirmiausia išbandžiau FAITH IN NATURE LAVENDER & GERANIUM SHAMPOO BAR kietąjį šampūną su levandų ir pelargonijų aliejais. Šis šampūnas yra rankų darbo, veganiškas, natūralus, sudėtyje esantys levandų ir pelargonijų aliejai pamaitina plaukus ir suteikia malonių pojūčių uoslei. Naudoti kietąjį šampūną paprasta, tereikia patrinti šampūną tarp šlapių delnų, įmasažuoti putas į šlapius plaukus ir gerai išskalauti, kol plaukai taps švarūs.
Rodyti sudedamąsias dalis
Pirmieji įspūdžiai naudojant šį šampūną labai geri – šampūnas puikiai putoja, netižus, tad ilgam užtenka, maloniai kvepia, o išdžiuvę plaukai lengvi ir purūs, tolygiai išplauti. Vis dėlto naudojant šį šampūną ilgesnį laiką, pastebėjau, kad plaukų purumas, matomas iš karto po plovimo, link vakaro pradingsta – plaukai būna jau sukritę. Tiesa, mano plaukai linkę greit riebaluotis bet kokius šampūnus, bet šiuo atveju oriais plaukais nebeištempiau net dienos. Šampūną perleidau draugui, kuriam jis patiko ir jokių pretenzijų nesužadino :)
Antrasis išbandytas produktas – SANTE kietasis šampūnas su ekologiškais beržais ir augaliniais baltymais. Gamintojo tvirtinimu, šis šampūnas plaukams suteikia purumo ir blizgesio, plauna plaukus gausia ir minkšta puta, jų nesausina, švelniai kvepia kokosais ir yra 100 % natūralios sudėties bei veganiškas. Be to, pakuotėje nėra plastiko, ji pagaminta iš 100 % perdirbto kartono. Kietųjų šampūnų naudojimas saugo išteklius ir yra draugiškas aplinkai. Tokius šampūnus patogu naudoti keliaujant, sporto klube. 1 kietasis šampūnas atstoja 500ml skysto šampūno.
Galiu patvirtinti, kad šis kietasis šampūnas tikrai puikiai putoja. Pasižymi maloniu, kiek neįprastu aromatu. Galvojau, ką primena, ir nusprendžiau, kad galbūt pastiles nuo kosulio (kokosų aromato identifikuoti nepavyko) :) Be to, šis šampūnas netižus. Taip pat 100 % pritariu, kad šis šampūnas nesausina plaukų – jį naudojant galima netgi nebedėti kaukės, mat plaukai lieka paslankus, nesusivėlę. Tiesa, žadėto purumo nepastebėjau – nors mano plaukai linkę pakilti nuo šaknų, šiuo atveju jie tiesiog išplauti ir švarūs, bet purumu nepasižymi.
Rosdyti sudedamąsias dalis
Apibendrinant galiu pasakyti, kad mano plaukai yra gan įnoringi ir asmeninės tobulo kietojo šampūno paieškos, ko gero, dar nesibaigė (taip pat ir skystojo šampūno). Vis dėlto, abu šie šampūnai gan stipriai reabilitavo mano požiūrį į kietųjų šampūnų kultą. Įsitikinau, kad jie gali ne tik skaniai kvepėti, būti netižūs, bet ir neįtikėtinai gerai putoti bei tolygiai išplauti plaukus, nepalikdami sukritusių plaukų ties pakaušiu. Rekomenduoji išbandyti ir atrasti sau mieliausią kietąjį šampūną, taip prisidedant ne tik prie plaukų sveikatos, bet ir planetos gerovės!