Friendly 1 2000 1

FRIENDLY TRAVEL SOAP: zero waste muilas-šampūnas keliaujantiems

Gavusi dovanų siuntinuką iš DIVERGENTE.LT, žinojau, kad jį išpakavusi rasiu arganų aliejų. Visgi kartu radau ir dar kai ką – maloniai kvepiantį muilą popierinėje dėžutėje. Priemonė pakvipo ne tik eteriniais aliejais, bet ir zero waste filosofija, kuri man tampa vis patrauklesnė.

Natūralus kelioninis plaukų ir kūno muilas FRIENDLY (95 g) yra Didžiojoje Britanijoje gaminama daugiafunkcė vonios priemonė, ypač tinkama naudoti keliaujant. Muilo plytelė tarnauja kaip šampūnas ir kaip kūno prausimosi priemonė. Dėka sudėties, muilas pasižymi drėkinamosiomis, o taip ir antiseptinėmis, priešgrybelinėmis bei vabzdžius atbaidančiomis savybėmis, kurios naudingos stovyklaujant gamtoje ar keliaujant prastesnių sanitarinių sąlygų šalyse.

Muilo plytelė kvepia eterinių aliejų mišiniu: levandų, citrinžolių, arbatmedžių ir pipirmėčių. Šie eteriniai aliejai yra vieni iš nedaugelio, kurių savo reikmėms turiu nuolat, tad jų mišinio aromatas – ypač savas ir malonus. Sudaro įspūdį, kad būtent taip ir turi kvepėti natūralus muilas!

Smalsiausia buvo išbandyti šį muilą vietoj šampūno. Pastaruoju metu daug kalbama apie kietuosius šampūnus, tačiau, kiek esu bandžiusi seniau, eksperimentai ne itin pasiteisino: priemonės ant plaukų prastai putodavo, išdžiūvę plaukai atrodydavo ar palietus jausdavosi tarsi neplauti, traukdavo dulkes ir kitus nešvarumus, galvos oda perdžiūdavo ir pradėdavo gausiai byrėti pleiskanos, o plaukai nuo sausumo imdavo garbanotis, nors natūraliai yra lygutėliai…

Šis muilas-šampūnas putoja nepriekaištingai. Vos patrini drėgnus delnus į muilą, tuomet į plaukus, ir putų kiekis pakankamas. Tiesa, įmasažuoti muilą reikia iš karto, nes palikus ant plaukų bent kiek ilgėliau, putojimas pradingsta. Išskalaujant muilą, plaukai tampa „šiugždančiai slidūs“, ne ypač paslankūs, tačiau nesusivėlę, o uždėjus kondicionieriaus, grįžta ir paslankumas. Išdžiūvę plaukai gražiai krenta, malonūs liesti ir netraukia dulkių. Vizualiai atrodo kaip išplauti, bet ne taip efektyviai kaip šampūnu. Po antro bandymo situacija panaši – ties viršugalviu matau nedaplautas sruogas. Panašu, kad priemonė ne visai tinka mano plaukams arba dar reikia atkalti plaukų plovimo šiuo muilu techniką. Priimu sprendimą grįžti prie savojo šampūno, o šį muilą kol kas pasilikti stovyklavimo reikalams (pavyzdžiui kitam savaitgaliui, kai apsistosiu medžio namelyje Varėnoje). Beje, didelis pliusas, kad šis muilas nėra tižus – laikomas drėgnai pamažu tirpsta, tačiau nesuminkštėja.

Dabar, berašant apžvalgą, kirba mintis, kad verta toliau žvalgytis į kietuosius muilus ir juos jaukintis. Vien FRIENDLY muilų yra nemažai rūšių, o kaina – tikrai draugiška. Pavykus pilnai pakeisti šampūnus ir dušo želes plastikinėse pakuotėse į tvarias priemones, bent trupučiu prisidėčiau prie mažesnio plastiko vartojimo mūsų planetoje.

Beje, dažnu atveju natūralių muilų gamyboje pasitelkiamas palmių aliejus, kuris turi sąsają su atogrąžų miškų nykimu. Dėl šios priežasties veganai vengia muilo. Gera žinia ta, kad ši muilo plytelė ženklinta kaip VEGAN, CRUELTY FREE ir BEST BUY ethicalconsumer.org. Sudėtyje nėra palmių aliejaus, o taip pat ir konservantų parabenų bei aršios putojimą sukeliančios medžiagos SLS.

Viena netikėta idėja. Prisijunk!

Parašykite komentarą