Finalflyerpdf

Festivalis MANDALA: kokios įdomybės ir staigmenos mūsų laukia šią vasarą?

Festivalis MANDALA yra trijų dienų renginys gamtoje, propaguojantis sveiką gyvenimo būdą. Sveikatingumas čia suvokiamas platesniu, holistiniu, požiūriu – tai ne tik kūno, bet ir žmogaus vidinio pasaulio, jo emocijų, santykių su žmonėmis bei sielos sveikata. Tai psichologinių ir dvasinių praktikų, netradicinės medicinos ir kūrybos sintezė. Festivalis organizuojamas aštuntus metus – dvejus metus festivalyje viešėjau ir aš, Žalia Gentis.

Sulig kiekvienais metais festivalio programa auga ir tobulėja, tad nieko keisto, kad abu kartus iš festivalio grįžau su glėbiu teigiamų įspūdžių ir emocijų. Plačiau apie įspūdžius – šiek tiek vėliau, antroje teksto dalyje. Pirmojoje noriu skirti dėmesį šių metų festivaliui, kuris vyks rugpjūčio 3–5 dienomis. Apie tai, kas laukia šiais metais, paklausiau festivalio organizatorės, psichologės Sigitos, su kuria prieš festivalį bendravau ir praėjusiais metais.

Sveika, Sigita! Pakalbėkime apie festivalį MANDALA. Jame vyksta dvasinės, psichologinės, kūno ir kūrybinės praktikos. Ko galime tikėtis šiais metais?

Vandens erdvėje, kuri skirta psichologinėms praktikoms, šiais metais vyks:

  • Psichoterapeutės Genutės Petronienės užsiėmimas, skirtas mokytis savo vidinių dalių harmonizavimo.
  • Vaikų psichologės Simonos Maciukevičiūtės paskaita apie tai, kaip mokyti vaiką pažinti ir tinkamai reikšti emocijas.
  • Psichologės ir koučingo specialistės Ingos Juodkūnės užsiėmimas, skirtas ugdytis psichologinį atsparumą.
  • Psichoterapeuto Tomo Petraičio užsiėmimas, skirtas nagrinėti žmonių gyvenimo būdą ir kylančius klausimus.
  • Medicinos psichologės Ainos Adomaitytės užsiėmimas, skirtas emocijų valdymui ir geresnei savijautai.
  • Kiti šios erdvės užsiėmimai bus skirti darnių santykių šeimoje kūrimui, šeimyninių konsteliacijų praktikoms, kurios padeda spręsti net kebliausias problemas, ir kt.

Oro erdvėje, kuri skirta dvasinėms praktikoms, šiais metais vyks:

  • Daosių seksualinės praktikos moterims, kurias ves sertifikuota instruktorė Edita Esenku. Šis užsiėmimas moterims leis susipažinti su praktikomis, kurias įvaldžius trumpėja ir lengvėja menstruacijos, džiugina stabilesnė emocinė būsena, subalansuoti hormonai ir ištreniruoti intymūs organai, kad abu partneriai poroje būtų laimingi.
  • Jaunojo mėnulio ir ugnies ceremonijos, kurias ves muzikantas, hileris iš Kolumbijos Felipe Duarte. Šios ceremonijos dalyviams padės suprasti kosminius ciklus, išsikelti tikslus, suvokti klausymosi svarbą ir ištarto žodžio jėgą.
  • Ošo dinaminė meditacija, kurią ves Asti Ginters – meditacijos centro Latvijoje įkūrėjas, 10 metų dirbantis su energija, meditacijomis ir įvairiomis terapijomis. Ši meditacija padės atsikratyti užslopintų emocijų ir jausmų.
  • Praktika poroms, siekiančioms laimingesnių ir darnesnių santykių. Ją ves latviai Juris Bhargunah ir Bhavani. Praktika paremta daugiamete patirtimi šamanizmo, dao, sufizmo, jogos, tai či, Ošo terapijose bei tantros srityse.
  • Kvėpavimo praktika gongų garsuose, kurią ves Raimondas Binkauskas, pirmasis garso meistras Lietuvoje ir Sigitas Povilaitis. Praktika padės harmonizuoti energijos tekėjimą, didinti džiaugsmą ir protinį aktyvumą, suteiks energijos ir žvalumo.
  • Sveikatingumo stovyklų organizatoriai Dalia Vengrytė ir Klaidas ves užsiėmimus apie vyrų ir moterų meilės kalbas. Šis užsiėmimas padės geriau suprasti partnerį, išvengti konfliktų ir skyrybų. Dar vienas šios poros vedamas užsiėmimas bus skirtas žmogaus energetinių centrų harmonizavimui per judesį, garsą ir kvėpavimą.
  • Kiti užsiėmimai Oro erdvėje: išsivalymo ir nuoskaudų paleidimo praktikos, OM meditacija ir kt.

Ugnies erdvėje, kuri skirta kūrybinėms veikloms, vyks:

  • Vilniaus menų studijos ARTOTEKA dirbtuvės: muilo gamyba, natūralių kvepalų ir žvakių gamyba, smėlio Mandala, kaoshiki šokio terapija.
  • Vitražo specialistės Viktorijos Leontjevos-Jerenkevič kūrybinės dirbtuvės „Gamtos trupiniai“. Čia bus kuriamas koliažas iš gamtos produktų: kavos, kruopų, prieskonių.
  • Menininkės Eglės Petravičiūtės užsiėmimas „Molio meditacija“.
  • Henna tatuiruočių meistrės užsiėmimas „Mandalos tatuiruotės“.
  • Kiti Ugnies erdvės užsiėmimai: svajonės piešimas, smilkalų gamyba.

Žemės erdvėje, skirtoje kūno lavinimui ir sveikatinimui, vyks:

  • Kūno kultūros trenerės Rasidos Matuizienės užsiėmimas „Pilates dance“.
  • Gydytojos, ajurvedos specialistės Astos Keturkienės paskaita apie proto ir kūno taršos priežastis, požymius, sukeliamas ligas bei galimybę išsivalyti organizmą namų sąlygomis.
  • Hormonų jogos terapijos mokytojos Aušros Žemaitės užsiėmimas, skirtas harmonizuoti hormonų veiklą. Ypač pravartu tiems, kuriuos vargina emocinis disbalansas, galvos ir sąnarių skausmai, vaisingumo ir potencijos problemos, moterims menopauzės laikotarpiu.
  • Kiti Žemės erdvės užsiėmimai: paskaita apie žoleles, akių joga, veido masažo pamoka, astrologinė ir aromaterapijos paskaitos, mankšta moterims ir kt.

Regis, šiais metais turim didelę staigmeną – dar vieną erdvę?

Taip, šiais metais startuojame su pramogų erdve, kurioje vyks viduramžių žaidimas, ėjimas lynu, stovėjimas ant stiklo šukių ir vinių, šachmatų turnyras ir Go žaidimas vedamas žinovo, atvykusio net iš Turkijos. Ši erdvė orientuota į žmones, kurie mažai domisi sveikatingumu, dvasinėmis ir psichologinėmis praktikomis, o tiesiog palaiko savo artimiesiems kompaniją MANDALA festivalyje. Tiesa, pramogų erdvė yra ne vienintelė šių metų staigmena.

Kokių staigmenų bus dar?

Į festivalį atvyks žymių muzikantų. Galėsime paklausyti talentingosios Ievos Zasimauskaitės, šiais metais atstovavusios Lietuvą dainų konkurse „Eurovizija“, kur su profesionaliai ir jautriai atlikta daina „When We’re Old“ užėmė 12 vietą. Festivalyje MANDALA Ieva Zasimauskaitė pažadėjo ne tik dainuoti, bet ir atsakyti į gerbėjų klausimus. Dar vienas festivalio džiaugsmas –  Monika Juškevičiūtė, kurios talentas bei meilė džiazui buvo įvertinta 2017 m. muzikos talentų konkurse „X faktorius“ (dalyvė užėmė antrąją vietą). Monika Juškevičiūtė, save vadinanti Nika Ganga, festivalyje pasirodys kartu su savo bendražygiais muzikos kelyje – pianino virtuozu ir kompozitoriumi Marijumi Sudžiumi bei charizmatiškuoju kontrabosistu Denis Murašov. Taip pat vyks jau minėto muzikanto Felipe Duarte pasirodymas ir tradicija tapęs gongų koncertas, kuris meditatyviai atpalaiduoja. Šį koncertą ves Raimondas Binkauskas.

Pirmąjį kartą dalyvaudama festivalyje MANDALA, susigundžiau išbandyti porą mokamų asmeninių sesijų – astrologijos ir spalvų terapijos (aurasomos). Ką dalyviai galės išbandyti šiais metais?

Šiais metais į mokamų asmeninių paslaugų gausą patenka auros diagnostika, henna tatuiruotės, aromaterapijos masažas, giliųjų audinių masažas, holistinis masažas, miofascialinis atpalaidavimas, nėščiųjų masažas, refleksologija, chirologinė konsultacija, sveikatos testai (pagal biolauko struktūrą, pagal meridianus, pagal nagų struktūrą), astrologinė konsultacija, sielos formulė, asmeninė garso terapija, Reiki seansai, pirties procedūros ir kt.

Ačiū, Sigita! Mintyse jau dėliojuosi pliusiukus, kur norėčiau sudalyvauti :)



Dar šiek tiek svarbių detalių…

Renginio data ir laikas: 2018 m. rugpjūčio 3–5 d. (prasideda penktadienį 18:00, baigiasi sekmadienį 19: 00)

Festivalio vieta ir atvykimas: sodyba „Aukštupys“. Tai 30 ha teritorija Merkio upės aukštupyje (33 km iki Vilniaus miesto centro). Vieta šalia Jašiūnų (Šalčininkų raj.). Maršrutas autobusu Vilnius–Jašiūnai (Šalčininkų kryptis) 30–40 min. Kauniečiams reikia važiuoti per Vilnių. Šioje sodyboje festivalis vyks jau ketvirtą kartą iš aštuonių.

Bilietų kaina: išankstiniai bilietai – nuo 40 eurų, išankstinis sekmadienio bilietas – nuo 15 eurų (kitų vienos dienos bilietų nėra). Bilietai brangs. Daugiau informacijos apie bilietus: ČIA.

Maitinimas: festivalyje bus pusryčių, pietų ir vakarienės pertraukos: 9:00 val., 14:00 val., 19:00 val. Lauko kavinukėse bus galima įsigyti sveiko vegetariško maisto.

Apgyvendinimas: poilsiauti galima nemokamai atsivežus savo palapinę arba sodybos kambariuose susimokėjus papildomai. Kainos skiriasi priklausomai nuo to, kiek kambaryje yra vietų ir kitų patogumų. Dėl nuomos kreiptis info.mandalosfestivalis@gmail.com

Festivalio programa:

Finalflyerpdf



Įspūdžiai ir sentimentai iš praėjusių metų festivalio

Kaip minėjau, festivalyje MANDALA dalyvavau du kartus. Turiu pripažinti, kad įspūdžiai, nors abu kartus teigiami, tačiau visiškai skirtingi – pirmąjį kartą visą savaitgalį praleidau aktyviai dalyvaudama programoje, stengdamasi pasisemti kuo daugiau žinių, garsų, konsultacijų. Praėjusiais metais, viešėdama festivalyje MANDALA antrą kartą, programoje dalyvavau labai mažai – ne todėl, kad man ji būtų nepatikusi, o dėl to, kad „vidinis aš“ norėjo semtis poilsį, gryną orą ir dienos miegą saulės atokaitoje, kurį vadinu „driežinėjimu“ :)

Festivalyje su drauge Migle ir Donatu poilsiavom, juokėmės, užmigom beklausydami naktinių gongų ir jaučiant besismelkiančią vėsumą bei rasą, šniukštinėjom festivalio teritoriją, susiradom nuostabią draugiją – šunį. Neįsivaizduoju, kieno tas šuo ir koks jo(s) vardas, tačiau jam prisijungus krykštavom kaip vaikai.

Didelę dalį įspūdžių kartu su festivalio aura ir vasariška šiluma pasilikau vidiniame pasaulyje, o šiais metais, rugpjūčio 3–5 dienomis, vėl sugrįšiu į festivalį MANDALA. Šiais metais tikimės aktyviai dalyvauti programoje, kaip tai jau dariau pirmąjį kartą, kuomet bene visą laiką praleidau įvairiuose užsiėmimuose – pradedant paskaitomis, baigiant vaikščiojimu per žarijas :)

Mandala zalia gentis
Praėjusių metų kompanija: Miglė, aš / Žalia Gentis, Donatas
Mandala zalia gentis
Dangaus vaizdas „driežinėjant“ saulės atokaitoje.
Mandala zalia gentis
Tarp medžių pasislėpusios palapinės tobulo grožio miške prie Pailgio ežero.
Mandala zalia gentis
Donatui išvykus, atradome naują kompanjoną – šį gražų ir draugišką šunį, kuris kartu bastėsi po miškus.

Parašykite komentarą