Maistines mieles zalia gentis

„Engevita“ neaktyvių mielių dribsniai

Produktas: Engevita mielių dribsniai (2 rūšys, po 125 g), pagaminta Olandijoje.

Kaina, prekybos vieta: standartiniai mielių dribsniai – 5.21 €, su vitaminu B12 – 5.78 €, Livinn – sveiki produktai.

Savybės: Engevita maistinės mielės – natūralus, B grupės vitaminais ir baltymais turtingas maisto pagardas su riešutų ir sūrio skonių užuominomis. Šios Saccharomyces Cerevisiae mielės yra išaugintos išvalytoje melasoje atidžiai kontroliuojant sąlygas. Tai garantuoja, kad jose nėra grybelinių mielių candida albicans. Neaktyvios, be dirbtinių priedų, konservantų, glitimo. Tinka kaip prieskonis sriuboms, salotoms, daržovių patiekalams gardinti. Kad nežūtų vitaminai svarbu nekaitinti iki aukštesnės negu 100 laipsnių temperatūros. Vitaminas B1 svarbus normaliai nervų sistemos ir širdies veiklai, normaliai psichologinei būklei palaikyti. Vitaminas B2 padeda išsaugoti normalų regėjimą, apsaugoti ląsteles nuo oksidacinio streso, mažinti nuovargį. Jis svarbus normaliai gleivinių ir odos būklei palaikyti. Vitaminas B3 mažina nuovargį, svarbus normaliai nervų sistemos veiklai, sveikai psichologinei būklei, medžiagų apykaitai, gleivinių ir odos būklei palaikyti. Vitaminas B12 svarbus normaliai nervų ir imuninės sistemos veiklai, normaliai psichologinei būklei palaikyti, padeda mažinti nuovargį. <…>

Sudedamosios dalys, maistinė ir energinė vertė:

Engevita mielių dribsniai: sausos neaktyvios mielės.

Energinė vertė 357 kcal
Baltymai 45 g
Angliavandeniai 33 g (iš jų cukrų – 1 g)
Riebalai 5 g (iš jų sočiųjų – 2.5 g)
Skaidulinės medžiagos 20 g
Druska 1 g
Vitaminas B1 (tiaminas) 15 mg (1364% RMV)
Vitaminas B2 (riboflavinas) 25 mg (1786% RMV)
Vitaminas B3 (niacinas) 150 mg (938% RMV)
Vitaminas B5 (Pantenono rūgštis) 1.3 mg (21% RMV)
Vitaminas B6 1.8 mg (2429% RMV)
Vitaminas B9 (folio rūgštis) 23 μg (11% RMV)
Fosforas 1200 mg (171% RMV)
Geležis 4.5 mg (32% RMV)
Magnis 180 mg (48% RMV)


Engevita
mielių dribsniai su vitaminu B12
: sausos neaktyvios mielės.

Energinė ir maistinė vertė 100 g:

Energinė vertė 344 kcal
Baltymai 51 g
Angliavandeniai 36.9 g (iš jų cukrų – 12.4 g)
Riebalai 4 g (iš jų sočiųjų – 0.7 g)
Skaidulinės medžiagos 22 g
Druska 0.2 g
Vitaminas B1 (tiaminas) 45 mg (4091% RMV)
Vitaminas B2 (riboflavinas) 18 mg (1286% RMV)
Vitaminas B3 (niacinas) 341 mg (2131% RMV)
Vitaminas B5 (pantenono rūgštis) 140 mg (2333% RMV)
Vitaminas B6 34 mg (2429% RMV)
Vitaminas B7 (biotinas) 196 μg (392% RMV)
Vitaminas B9 (folio rūgštis) 4400 μg (2200% RMV)
Vitaminas B12 44 μg (1760% RMV)
Cinkas 120 mg (1200% RMV)
Geležis 5 mg (36% RMV)

Skirtumai: Akivaizdžiausias skirtumas tas, kad vienos mielės praturtintos vitaminu B12, o kitos ne. Pažvelgus į produktų maistines savybes atidžiau, matyti ir daugiau skirtumų. Mielėse su vitaminu B12 ženkliai daugiau vitaminų B1, B3, B5, B6, folio rūgšties, taip pat sudėtyje yra cinko ir vitamino B7, tačiau nėra magnio ir mažiau vitamino B2.

Žalios Genties įspūdžiai

Pirmą kartą su neaktyviomis maistinėmis mielėmis susidūriau prieš keletą metų, gamindama anakardžių sūrį. Tąkart mielių dribsniai pasirodė nepatrauklaus skonio, kituose patiekaluose net neišbandžiau. Šiuos mielių dribsnius įsigijau, kai viena moteris papasakojo, kad naudoja makaronams gardinti vietoj sūrio ir apskritai barsto ant visko. Bingo! Mielių dribsniai tobulai aptirpsta ant makaronų, įvairių košių (pvz., speltos dribsnių) bei troškinių. Pasklinda malonus kvapas, o skonis irgi labai geras. Dėl šių savybių ūmiai tapau priklausoma nuo mielių dribsnių, kurį laiką kaip pašėlus barsčiau ant beveik visų šiltų patiekalų :) Kilo mintis, kad gal organizmui trūko B grupės vitaminų, o reikalingą jų dozę gavus apsiraminau, nes po kelių savaičių šį produktą ėmiau naudoti kukliau. Bet kokiu atveju tai toks produktas-pagardas, kurį visada verta turėti virtuvėje.

Atsižvelgdama į mielių dribsnių maistingumo skirtumus ir tai, kad pasukau veganizmo keliu, aš asmeniškai pasisakau už mielių dribsnius su vitaminu B12. Skonio ar kvapo skirtumų tarp šių rūšių nepastebėjau.

Keletas netikėtų idėjų. Prisijunk prie diskusijos!

  1. Laba vakara noreciau nusipirkti engavita mieliu drisniu kiek man kainuotu atsiuntimas Sakiai. gal yra sakiause kur nusipirkti. Gal i vaistine siunciate . Aciu

    1. Aš pati esu tinklaraštininkė, produktų nepardavinėju. Ar yra galimybė įsigyti Šakiuose, nežinau. Internetu galite užsisakyti Livinn ar kitoje sveikų produktų parduotuvėje :)

  2. Sveiki. Odos gydytoja rekomendavo mielių dribsnius. Prieš tai nieko nebuvau girdėjusi. Tiesiog esu labai,, zalia”. Klausimas būtų ar tikrai didelė vitaminų sudėtis nei šauks elergijos, nes esu elergiska B gr vitaminams? Ar. tikrai teikia organizmui nauda ir ar neprideda kilogramų? Aciu

    1. Sveiki :) Žinant, kad neaktyvios mielės vertinamos būtent dėl B grupės vitaminų, o Jūs jiems alergiška – gal ne pats geriausias sprendimas? Žinoma, jeigu odos gydytojai minėjot apie savo alergiją, o ji vis tiek rekomendavo, tuomet gal viskas tvarkoj :) Organizmui šios mielės naudingos, jeigu tik neperkaitinamos. Svoris augti neturėtų (šios mielės nėra tas pats kas aktyvios, t. y. skirtos kepiniams).

Parašykite komentarą