Meta cover

Lietuviški ir ekologiški produktai MĖTA: maistui, kūnui, buičiai

Visai neseniai rašiau apžvalgą apie MĖTA gaminį sugeltai ar nudilgintai odai – BERŽO BUČINIAI. Šį kartą noriu skirti dėmesio dar keliems MĖTA produktams, o taip pat detaliau pažvelgti į įmonės istoriją, vertybes bei pasiekimus.

Privati įmonė MĖTA savo gyvavimo laikotarpį pradėjo 1989-aisiais – tais pačiais metais, kai gimiau aš, tinklaraščio Žalia Gentis autorė Irmina.

MĖTA įkūrėjai pastebi, kad sveikatingumo kultas gali tapti streso šaltiniu. Ir iš tiesų – mums pristatomos įvairiausios mitybos kryptys, grūmojama nevalgyti vienų produktų, tačiau gausiai valgyti kitus. Kartais net apie tą patį produktą galim rasti visiškai priešingos informacijos (na, kad ir apie kokosų aliejų). Lengva pasiklysti tarp teorijų ar visai numoti ranka į siekį gyventi sveikiau, natūraliau, ekologiškiau.

MĖTA vadovaujasi paprastumo principu. Tegul maistas būna paprastas, natūralus, pasotinantis. Tegul jis būna pagamintas su meile ir pagarba žmogui. Dėl to MĖTA įkūrėjai patys augina žaliavas, patys užsiima gaminimo procesu ir siūlo pirkėjams tik tai, kas natūralu ir ekologiška.  MĖTA siūlo maistą (daržovesgirą, ekologiškas sultis, ekologiškus konservus, bemielę viso grūdo ruginę ir vietinę duoną, viso grūdo miltų kepinius, natūralius saldumynus iš daržovių), vaistažolių arbatas, pirties ir buities produktus, eterinius aliejus ir ekstraktus. Štai arbatoms renkamos žolelės, kitaip nei pramoninėje gamyboje, MĖTA ūkyje jos rankiniu būdu atskiriamos nuo stiebų ir iš karto fasuojamos, kad be dirbtinio aromatizavimo išlaikytų visas aromatines bei vaistines savybes.


MĖTA ir EKOminimalizmas

Verta priminti, kad MĖTA prekės ženklas, kurdamas ir gamindamas produktus, vadovaujasi „trumposios grandinės“ principais. Produktus siekiama gaminti iš minimalaus kiekio ingredientų. Vengiama bet kokių perteklinių žaliavų perdirbimo procesų. MĖTA pasisako už siekį maksimaliai panaudoti augalų teigiamas savybes ir perspektyvių žaliavų ieško bei randa mūsų krašte, Lietuvoje, o ne egzotiškuose pasaulio kampeliuose.

Tokie principai įrodo didelį sąmoningumą ir maksimalų ekologiškumo siekį. Juk iš toli transportuojamos žaliavos neišvengiamai prisideda prie aplinkos taršos! Be to, yra teorijų, teigiančių, kad žmogaus organizmas geriausiai įsisavina ir toleruoja medžiagas ir produktus, išgaunamus ir auginamus vietoje, o ne kitame pasaulio gale, kitame klimate ir geografinėje platumoje.

MĖTA įkūrėjai didžiausią dėmesį sutelkia ne į kuo modernesnę pakuotę, o į produkto švarą ir naudą. Tai MĖTA įrodo savo sprendimu savo produktus sertifikuoti.


Eteriniai aliejai

MĖTA asortimente galima rasti visą galybę eterinių aliejų. Prisipažinsiu, buvo metas, kai abejojau jų kokybe, nes buteliukų tūris didelis, o kaina – maža. Mano nuomonė keitėsi, kai pradėjau domėtis šios įmonės filosofija, kuri dvelkia atkakliu siekiu gaminti kokybiškus, ekologiškus produktus, juos sertifikuoti. Taip pat sužinojau, kad UAB MĖTA yra aktyvi Europos Sąjungos mokslinių projektų COPERNICUS ir EUREKA dalyvė, tiekianti eterinius aliejus ir ekstraktus moksliniams tyrimams. Jų metu tiriama ekologinių produktų cheminė sudėtis, antimikrobinės bei antioksidantinės savybės. Nesunku suprasti, kad moksliniams tyrimams atlikti naudojamos tik kokybiškos žaliavos, taigi dėl MĖTA eterinių aliejų abejonių nelieka.

Aš pati džiaugiuosi MĖTA pušų eteriniu aliejumi. Jis pagamintas iš susmulkintų pušų spyglių, šakelių ir smulkintos jaunų atžalų medienos vandens garų distiliacijos būdu. Pušų eterinis aliejus naudojamas garinimui siekiant suteikti patalpos orui grynumo, o taip pat ir garinėms inhaliacijoms, kaip atsikosėjimą lengvinanti priemonė. Taip pat pušų eteriniai aliejai vertinami dėl antivirusinių ir antibakterinių savybių, taigi pasitelkiamas siekiant stiprinti imunitetą ir bendrą organizmo būklę. Pušų eterinį aliejų taip pat galima naudoti jūros druskai aromatizuoti, gaminant natūralius dezodorantus, įlašinti į šveičiamuosius mišinius odai.

Meta pusu eterinis aliejus zalia gentis


Augaliniai ekstraktai

MĖTA didžiuojasi savo produkcija vonioms, pirtims, SPA procedūroms. Šis prekės ženklas asortimente turi net 13 rūšių ekologiškų vandeninių ekstraktų, gaminamų iš ekologiškos augalinės žaliavos vandens distiliavimo būdu, koncentruojami vakuumu. Įmonė per metus pagamina 200 tonų augalinių ekstraktų!

Man teko džiaugsmas susipažinti su dviem ekstraktais – plaukams ir kojoms. Abu jie kvepia lietuviškais augalais ir priverčia sulėtinti tempą, atrasti laiko sau: be skubėjimo ištepti plaukus stiprinamuoju skysčiu, leisti pėdoms pajusti raminančią ir gaivinančią augalų galią.

Į MĖTA augalinius ekstraktus nededami jokie sintetiniai konservantai. Ekstraktai išlieka stabilūs daugiau nei dvejus metus tik dėl natūralių veikliųjų medžiagų, esančių jų sudėtyje ir išgaunamų unikalaus gamybos proceso metu. Dėl šių išskirtinių gaminių savybių MĖTA produkciją pamėgo daugelis Lietuvoje įsikūrusių sanatorijų – man tai yra dar vienas jaukus netikėtumas.

Meta ekstraktai zalia gentis

Meta kojoms zalia gentis


Alternatyva buitinei chemijai

Dažnai prabylama apie tai, kad buitinė chemija yra laikoma savaime suprantamu buities elementu, tačiau jos poveikis sveikatai – keliantis daug grėsmių ir abejonių. Sveikos gyvensenos entuziastai buitinę chemiją iškeičia į universalius ir natūralius valiklius – sodą ir actą. Visgi ne kiekvienas ryžtasi imtis tokio, rodos, radikalaus žingsnio. Norisi įsigyti jau paruoštą, patogią naudoti priemonę, tad žvalgomasi į natūralių ir ekologiškų buitinės chemijos produktų lentynas. MĖTA įmonė siūlo itin paprastos, saugios sudėties produktą – riebaluotų virtuvės paviršių, indų ir rankų ploviklį GAMTA VALO. Jame nėra jokių sintetinių priedų, jis pagamintas iš garstyčių ir putoklio šaknų miltelių. Šis produktas man atrodo unikaliausias iš tų, kuriuos teko išbandyti.

Norint nusiplauti rankas, reikia jas sudrėkinti ir užberti natūralių miltelių, masažuojant patrinti ir nuskalauti. Norint išplauti indus, miltelius reikia berti ant sudrėkinto paviršiaus ir kempine paskleisti, o paskui nuskalauti. Aš pati šią priemonę pirmiausia išmėginau rankų plovimui, kurios netgi nebuvo nešvarios. Man tiesiog buvo labai smalsu išbandyti ir pauostyti šią priemonę :) Plovikliui būdingas lengvas, prieskonines žoleles primenantis kvapas. Antrąjį kartą priemonę išbandžiau po apsauginio kremo nuo saulės gaminimo. Maišiau sviestmedžių aliejų su aviečių sėklų aliejumi, taigi rankos liko labai riebios. Ir, ką gi – GAMTA VALO ploviklis puikiausiai nuriebalino rankas!

Meta ploviklis zalia gentis


Šiam kartui tiek apie MĖTA įmonę ir jos produktus. Pažintį kviečiu pratęsti apsilankant MĖTA e. parduotuvėje!
#ad

Parašykite komentarą