Lau

Daugkartinis skustuvas – dar vienas žingsnelis tvarumo link! #nula

Vienas džiaugsmingiausių šių metų dovanų siuntinukų atkeliavo iš zero waste prekių e. parduotuvės NULA. Mat jau ilgą laiką norėjau išbandyti du tvarios gyvensenos atributus – menstruacinę taurelę, kurią aprašiau ankstesnėje apžvalgoje ir jau antro ciklo metu naudojau taip lengvai, lyg turėčiau ne vienus metus (!), bei daugkartinį skustuvą, apie kurį įspūdžiais dalinuosi šiandien. Metalinis daugkartinis skustuvas mano vonioje gyvena jau trečią mėnesį, o aš vis dar spėlioju, kodėl jo taip baidžiausi. Nors iš tiesų žinau, kodėl. Nuo daugkartinio skustuvo įsigijimo stabdė keletas aspektų. Maniau, kad:

  1. Skustuvą kas kartą reikės ardyti ir išiminėti ašmenis.
  2. Šiuo skustuvu susipjaustysiu odą.
  3. Šie skustuvai man atrodo nepakankamai gražūs arba slidžiomis/negrublėtomis/pavojingomis rankenomis.

Pamačiusi e. parduotuvės NULA asortimente esančius metalinius daugkartinius skustuvus BAREAYA iš karto nurimau dėl dizaino. Jis tiesiog tobulas! Galima rinktis iš trijų spalvų skustuvų: baltą, juodą arba metališkai rožinį. Šiek tiek pasvarsčius nusprendžiau rinktis metališkai rožinį. Kodėl? Nes juodas gali pabalti nuo kalkių, o baltas naudojimo eigoje prarasti nepriekaištingą baltumą (netvirtinu, kad taip ir būtų – tai tik mano pamąstymai). Metališkai rožinis pasirodė optimaliausias sprendimas.

Skustuvas 1 zalia gentis

Skustuvas 2 zalia gentis

Skustuvas 0

Dar būdama vaikas, vonios kambaryje matydavau metalinį skustuvą ir atskirus peiliukus. Man jie atrodė baugiai, o ypač, kai susipjausčiau bečiupinėdama ir gerai nesuprasdama, kad į rankas paėmiau mažyčius ašmenis! Dėl šio prisiminimo iš gilios vaikystės, net ir būdama suaugusi šiek tiek baugiai įsivaizdavau ašmenų įdėjimą, tačiau iš tiesų viskas labai paprasta!

Nors skustuvą naudoju jau trečią mėnesį bent kas antrą dieną pažastims, kojoms ir bikinio sričiai, tačiau pirmasis įdėtas peiliukas tebėra aštrus! Be to, aš jo kas kartą neišiminėju, t. y. dar nebuvau išėmusi visai ir neatrodo, kad dėl to nutiko kas nors blogo. Nei skustuvas, nei peiliukas nerūdija, taip pat ir kitaip nekeičia savybių. Išiminėti verta tuomet, jeigu vienu skustuvu nori naudotis keli asmenys arba, jeigu vonios patalpoje yra labai drėgna ir neišardytas skustuvas sunkiai nudžiūva.

Susipjaustymas? Labai retas reiškinys! Naudodama vienkartinius skustuvus įsipjaudavau taip pat dažnai (t. y. retai) kaip ir pradėjusi naudoti šį skustuvą. Tiesą sakant, net stebėjausi ir „laukiau“, kada gi pirmą kartą įsipjausiu :)

Kitos savybės? Naudojant šį skustuvą, išties verta skustis trumpais brūkštelėjimais – skutantis vientisu ilgu judesiu/„šniūru“, dalis plaukelių prasprūsta ir lieka nenuskusti. Idealiausią variantą pasiekiu naudojant odos šveitiklį, o tuomet  dušo želę ir kempinę, kad susidarytų putų. Tiesa, dar idealiau, kai išbandžiau su daugkartiniais skustuvais naudojamą šepetėlį su šereliais – jį sušlapinus, pamuilavus/paželiavus ir sukamaisiais judesiais patrynus odą, susidaro gausus kiekis putų, kokio neišgaunu su kempine (naudoju iš lino ir vario). Aš maniau, kad toks šepetėlis reikalingas ir praktiškas tik vyrams skutantis barzdą, tačiau, pasirodo, įrankis gerokai universalesnis!

Beje, naudodamasi vienkartiniais skustuvais, skutimuisi kartais sunaudodavau ne itin pasiteisinusius plaukų kondicionierius ir kaukes. Jie suminkština odą bei plaukelius ir suteikia slidumo. Turiu pasakyti, kad naudojant daugkartinį skustuvą, plaukų kondicionierius ar kaukė nepasiteisino – būtent naudojant šias priemones odą susipjausčiau.

Apibendrinant galiu pasakyti, kad metalinis skustuvas yra fainas dalykas: tvarus, stilingas, ilgaamžiškas. Jeigu kyla noras išbandyti, tačiau stabdo abejonės – skatinu pasiryžti! Na, o jeigu man reiktų labai trumpai pasakyti, kuo šis skustuvas skiriasi nuo vienkartinių, pasakyčiau, kad yra sunkesnis ir juo naudojantis reikia kiek daugiau kruopštumo. Tik tiek!

Skustuvas 3 zalia gentis

Skust1 zal

Skustuvas 4 zalia gentis 1

Parašykite komentarą