Bambukinis siaudelis 1 zalia gentis

Bambukinis šiaudelis – mano mažasis tvaresnės gyvensenos bičiulis

Prieš beveik dvejus metus rašiau straipsniuką apie plastikinių šiaudelių taršą ir tvarias alternatyvas. Tuo metu dar nežinojau, kad vienkartiniai plastikiniai šiaudeliai nėra perdirbami (maniau, kad pagrindinė problema, jog jie neišrūšiuojami). Na, o galimybės įsigyti tvaresnių alternatyvų 2018-aisiais dar buvo gan ribotos. Šiandien situacija jau visiškai kitokia – jau yra įvairiausių šiaudelių ne iš plastiko daugybėje parduotuvių. Pradedant popieriniais, kartoniniais, šiaudiniais, bambukiniais, baigiant stikliniais ir tiesiais ar lenktais metaliniais šiaudeliais.

Ilgus metus didelė šiaudelių gerbėja. Kiek aprimau, kai sužinojau, kad geriant per šiaudelį gali kilti virškinimo problemų. Pamaniau, kad sunaudosiu pakuotę plastikinių šiaudelių, kuriuos turiu iš seniau, ir viskas, nebenaudosiu visai. Visgi keisdama gyvenamąją vietą, plastikiniai šiaudeliai liko senuosiuose namuose ir šią žiemą, gamindama pienišką kokteilį, užsisvajojau, kaip visgi būtų faina siurbčioti jį per šiaudelį. Taigi po kurio laiko, nudžiugau, kai su Bioteka ir Zeroteka parduotuvių siuntiniu atkeliavo ir bambukinis šiaudelis su valikliu bei lininiu įdėklu – rinkinukas subalansuotas tiek laikyti namuose, tiek pasiimti į kelią.

Bambukinis siaudelis 2 zalia gentis

Bambukinis siaudelis 3 zalia gentis

Daugkartinis bambukinis šiaudelis tinkamas tiek karštiems, tiek šaltiems gėrimams. Dėka platoko skersmens (0.4–0.6 cm) puikiai tarnaus geriant ir skystus gėrimus, ir tirštokus vaisių koktelius, kurių neįveikia siauro skersmens šiaudeliai. Valymo šepetėlis su kokosų pluošto šereliais užtikrins šepetėlio švarą ir ilgaamžiškumą. Šio šiaudelio tinkamumas sąlyčiui su maistu yra patikrintas laboratorijoje. Prieš pirmąjį naudojimą šiaudelį rekomenduojama pavirinti vandenyje su actu ir druska.

Regis, šiaudelis yra toks mažas dalykėlis mūsų kasdienybėje. Visgi dideli pokyčiai neretai ir prasideda nuo mažų žingsnelių. Toks kuklus, tačiau prasmingas rinkinukas gali tarnauji kaip puiki dovana žmogui. Kaip dovana ir tuo pat metu draugiška paskata siekti tvaresnių gyvenimo įpročių.

Beje, kam reikalingas didesnis kiekis šiaudelių, galima atskirai įsigyti valiklį ir norimą kiekį šiaudelių. Jeigu norisi nerūdijančio plieno šiaudelių, jų taip pat galima įsigyti po vieną ar komplektėlį.

Beje, galbūt atkreipei dėmesį, kad nuotraukose šiaudelis įmerktas į stiklainį su mėtų arbata. Taip, tai iš tikrųjų yra stiklainis, o ne stiklinė ar skaidrus puodelis. Ir naudoju jį ne tik fotosesijai, bet ir kasdienai. Kai po persikraustymo likau vos su vienu puodeliu, pasirinkau sąmoningai nepirkti daugiau ir pasitelkti šiek tiek specifinės formos stiklainius, likusius nuo kario sriubos. Idėją naudoti stiklainius vietoj puodelių pastebėjau filme And While We Were Here. Man tai pasirodė labai žavinga ir savita, tačiau tuo metu idėjos savo kasdienybėje nepritaikiau, nes gyvenau būste su krūva puodelių. Visgi aplinkybės pasikeitė ir dabar galiu džiaugtis man mielu ir sąmoningai pasirinktu paprastumu.

Jeigu skaitai šį tekstą ir turi savo istorijų apie žingsnelius tvarumo link – papasakok! :)

Parašykite komentarą