Aromaterapinių priemonių SCENTENT kūrėjos: „Mokomės ir mokome gyventi tvariau, mažiau švaistyti“

Natūralių aromaterapijos priemonių pasaulis pasipildė nauju prekės ženklu – SCENTENT. Jį įkūrusios seserys Kamilė ir Eglė dirba išties preciziškai. Jos siekia estetikos ir kokybės, taip pat didelę reikšmę teikia aplinkos tausojimui bei aukštiems verslo etikos standartams.

SCENTENT įkūrėjos sąmoningumą pasitelkia ne tik aromaterapijos priemonių gamyboje, tačiau ir kasdienybėje. „Mes galvojame, ką valgome, kuo tepame kūną, kuo kvėpuojame ir pan. Juolab, kad auginame vaikus. Manome, kad labai svarbu jiems rodyti pavyzdį, jog vartoti reikia sąmoningai, pirkti tai, ko tikrai reikia, domėtis produktų sudėtimi, žinoma, teikiant pirmenybę natūralumui“, – sako viena iš SCENTENT įkūrėjų ir mano šiandienos pašnekovė Eglė.

Kaip gimė SCENTENT? Ieškojote idėjų verslui laisvalaikio įprasminimui, o gal panirote į aromaterapiją ir iš to radosi e. parduotuvė?
Eteriniais aliejais ir jų terapinėmis savybėmis domimės jau seniai, o idėja juos naudojant sukurti namų kvapą su lazdelėmis gimė ekspromtu. Tiesiog norėjosi įsigyti natūralų namų kvapą, o tokio pirkti panaršiusi internete neradau. Bet radau straipsnį, kaip jį pasigaminti :) Puiku, pagalvojau, pasigaminsiu pati. Atrodė labai paprasta… Deja, pagal internete rastą receptą pagamintas namų kvapas visiškai nekvepėjo. Supratau, kad siekiant išgauti iš tiesų malonų kvapą, kuris neišgaruotų nei per daug greitai, nei per lėtai, nėra lengva. Bet labai įdomu! Taip prasidėjo eksperimentai… :) Iš pradžių tai buvo tiesiog hobis, į kurį įsitraukė ir sesuo Kamilė. Gaminome sau ir draugams. Pas draugus užuodę mūsų kvapus ėmė kreiptis ir draugų draugai. Taip kilo idėja įkurti e. parduotuvę.

Kiek laiko vingiavo kelias nuo idėjos iki e. parduotuvės atsiradimo?
Apie metus.

Kaip sugalvojote pavadinimą ir ką jis reiškia?
SCENTENT yra angliškų žodžių scent tent (kvapų palapinė) trumpinys. Norėjome pasitelkti žodį scent, nes kvapas mūsų produktuose yra esmė, o palapinė asocijuojasi su gamta, taigi šį žodį naudojame norėdamos pabrėžti mūsų kvapų natūralumą. Be to, žodžių junginys scent tent tiesiogiai siejasi su aromaterapija. Šiuo anglišku terminu kartais apibūdinamas eterinių aliejų inhaliacijos būdas, kai į delną įtrinamas lašelis eterinio aliejaus, delnais prisidengiama nosis (delnai sudedami tarsi palapinė) ir kvėpuojama.

Asortimente matome aromaterapines žvakes, purškiamus namų kvapus, namų ir darbastalio kvapus su lazdelėmis. Darbastalio kvapas – gan neįprastas produktas Lietuvoje rinkoje. Kaip gimė idėja pagaminti kvapą darbo būtent erdvei? Kokią žinutę siunčiate šiuo produktu?
Darbastalio kvapais skatiname žmones pagalvoti apie savijautą darbe, juk ten praleidžiame didžiąją dalį dienos. Todėl manome, kad labai svarbu susikurti darbe malonią, jaukią, širdžiai mielą atmosferą. Aromaterapinis darbastalio kvapas galėtų būti vienas iš būdų, padedančių darbe pasijusti geriau. Juo labiau, kad tai nėra tiesiog malonus kvapas, bet ir pasižymi terapinėmis savybėmis, kurios gali padėti susikaupti, nurimti, išlaisvinti vidinį potencialą ir pan.

Jūsų gaminiai atrodo išties estetiškai ir jaukiai. Kaip sukūrėte ir išgryninote dizainą? Kaip pasiskirstote darbus?
Mes esame labai skirtingos. Man pavyzdžiui, išvaizda nėra tiek svarbi, kiek Kamilei. Tad aš daugiau koncentruojuosi į turinį, jo aukštą kokybę, o Kamilė labiau rūpinasi produktų išvaizda, estetika, pateikimu. Aš pirma ėmiausi kurti kvapų kompozicijas ir jos iki šiol yra mano mėgstamiausias darbas, o Kamilė daugiau darbuojasi su žvakėmis. Iš tiesų tai, kad su Kamile esame sesės ir visada buvom artimos, tačiau labai skirtingos, padeda atliekant darbus. Mes jų net nesiskirstome, viskas išeina labai natūraliai – intuityviai jaučiam, ką kuriai reikia daryti. Beje, kalbant apie dizainą, jį kurti taip pat padėjo mūsų talentinga pusseserė.

Ar ilgai trunka sukurti harmoningas kvapų kompozicijas?
Iš tiesų užtrunka ilgai. Pirmiausia sukuriame kvapų kompoziciją, kuri patinka mums pačioms. Tuomet testuojame, stebime, kaip skleidžiasi kvapas, kaip jis kinta nugaruojant viršutinėms natoms, per kiek laiko eteriniai aliejai apskritai išgaruoja. Dauguma, kas nors šiek tiek domisi aromaterapija, žino, kad su eteriniais aliejais reikia elgtis itin atsargiai. Čia galioja taisyklė „mažiau yra daugiau“ – per dideli eterinių aliejų kiekiai gali sukelti nepageidaujamą poveikį. Norėdamos užtikrinti, kad mūsų produktai nepadarytų jokios žalos vartotojų sveikatai – teiktų tik terapinę naudą, mes bendradarbiaujame su Jungtinės Karalystės kompanija, kuriai atskleidžiame savo kvapų formules. Tuomet ji specialia įranga įvertina, ar eterinių aliejų koncentracija yra tikrai saugi. Taigi kvapų kompozicijai tenka pereiti nemažai etapų, kol ji patenka į e. parduotuvę.

Kodėl sojų vaškas, o ne, tarkim, bičių?
Jį pasirinkome dėl dviejų paprastų priežasčių. Sojų vaškas yra veganinis. Taip pat, aromatizuojant žvakes eteriniais aliejais, su sojų vašku yra tiesiog lengviau dirbti nei su bičių.

Kaip atsirenkate kokybiškų eterinių aliejų tiekėjus? Tenka išgirsti, kad kai kurie eteriniai aliejai būna išgaunami sukčiaujant, skiedžiant, naudojant priemaišas…
Kadangi eterinius aliejus naudojome gan ilgai, jau buvome atsirinkusios patikimus tiekėjus ir išbandžiusios jų siūlomą asortimentą. Eterinius aliejus perkame Jungtinėje Karalystėje iš gerą reputaciją turinčios, aromaterapijos entuziastų šeimos įkurtos kompanijos. Mums svarbu ne tik tai, kad ši kompanija parduoda aukštos kokybės eterinius aliejus, bet taip pat turi nusistačiusi sau ir kitiems asmenims bei kompanijoms, su kuriais bendradarbiauja, didelius įsipareigojimus aplinkai, aukštą verslo etiką.

Ar turite užmojų plėsti SCENTENT asortimentą? Kada galime tikėtis naujienų?
Taip, žinoma! :) Šiuo metu testuojame aromaterapinius automobilių kvapus, kurios tikimės pasiūlyti savo e. parduotuvėje dar šiais metais. Turime ir kitų planų bei idėjų, tad asortimentas ateityje tikrai plėsis.

Savo e. parduotuvėje minite, kad mylite gamtą ir vertinate tai, ką ji jums duoda, todėl savo veikla stengiatės sukelti jai kuo mažiau žalos. Dėl šios priežasties ne tik kruopščiai renkatės žaliavas, tiekėjus, bet ir galvojate, kur ir kaip įpakuojate savo gaminius. Papasakokite apie savo pakuotes.
Stengiamės, kiek įmanoma, išvengti plastiko. Visos mūsų pakuotės gaminamos iš kartono, metaliniais dangteliais. Naudojame natūralų pakavimo užpildą. Mes suprantame, kad pateikimas, estetika yra svarbu, ypač žmonėms, kurie mūsų kvapus ar žvakes perka dovanoms. Todėl juos stengiamės estetiškai supakuoti naudodamos natūralias medžiagas. Tačiau taip pat atsižvelgiame į žmonių norą bei pastangas mažinti atliekų kiekius. Mums tai svarbu, nes mes taip pat mokomės ir mokome gyventi tvariau, mažiau švaistyti. Todėl siūlome įsigyti mūsų prekes be pakuočių, taip dar ir sutaupant eurą kitą.

Ar natūralumui teikiate svarbą visose srityse? Kokius natūralius ir sveikus įpročius propaguojate ar jaukinatės?
Taip, natūralumas mums svarbus visose srityse. Negalėtume savęs vadinti visiškomis natūralistėmis, bet, taip, mes galvojame, ką valgome, kuo tepame kūną, kuo kvėpuojame ir pan. Juolab, kad auginame vaikus. Manome, kad labai svarbu jiems rodyti pavyzdį, jog vartoti reikia sąmoningai, pirkti tai, ko tikrai reikia, domėtis produktų sudėtimi, žinoma, teikiant pirmenybę natūralumui.

Labai džiaugiuosi dėl judviejų pasirinktos krypties ir sąmoningo požiūrio vystant SCENTENT veiklą. Sėkmės ir ačiū už pokalbį!

Viena netikėta idėja. Prisijunk!

Parašykite komentarą