Live and let live cover

Apie dokumentinį filmą „Live and Let Live“ (2013) / Premjera Kaune

2015 m. sausio 14 d. 18:00 KTU gimnazijoje, Kaune, įvyko dokumentinio filmo „Live and Let Live“ peržiūra. Už suorganizuotą renginį didelis AČIŪ VšĮ „Tušti narvai“.

Raktažodžiai: veganizmas, aktyvizmas, atsakomybė, pokyčiai, gyvulininkystė, aplinkos tarša, ekologinės problemos, veganizmas sporte, visavertė mityba, gyvūnai=asmenybės.

Trumpai: šiame filme apie veganizmą kalba skirtingų sričių žmonės-veganai: buvę ūkininkai, kurie vietoj ūkininkavimo galiausiai ėmėsi gyvulių globos; profesionalus treko lenktynininkas, kuriam veganiška mityba padeda greičiau atsigauti po krūvių ir neapsunkti net gausiai pavalgius; dietologas, kuris, remdamasis Amerikos dietologijos asociacijos išvadomis, dar kartą priminė, kad subalansuota augalinė mityba yra visavertė ir pasidžiaugė, jog ją renkasi vis daugiau sportininkų; aktyvistai, iš fermos pavogę šešias vištas ir suteikę joms laisvą bei streso nesukeliantį gyvenimą; veganiško restorano įkūrėjas, kuris pripažino, kad atidarius pirmąjį–į visavalgius orientuotą restoraną, pajautė atsakomybę už savo tuometinę veiklą ir nebegalėjo jos tęsti; ir t.t.

Daugiau: IMDb, Trailer

Asmeninis įspūdis

Įstrigo mintys apie savotišką smegenų plovimą visuomenėje: žmonės skatinami tausoti aplinką perkant tam tikros markės automobilius ar „žaliąsias“ elektros lemputes, tačiau tai yra paviršutiniška. Giliau į problemą žvelgia veganai–aktyvistai, deja, juos nuolat bandoma užtildyti.

Įspūdį paliko ir pasisakymas apie tai, kad sąvoka „gyvūnų teisės“ yra atgyvenusi ir reikia siekti ne suteikti geresnes sąlygas gyvūnams fermose, ūkiuose bei skerdyklose, tačiau apskritai uždrausti gyvulininkystę. Nes, nors daugiau skausmo nėra geriau už mažiau skausmo, tačiau abiem atvejais esmė yra ta pati – iš gyvūno atimamas laisvas gyvenimas. Mintis iliustruojama pavyzdžiu: jeigu kažkas ateitų ir jums miegant sugrūstų strypą į galvą, jūs gal ir nieko pajaustumėte, tačiau jūsų gyvenimas būtų baigtas. Šiai dienai gyvulininkystės uždraudimas skamba kiek utopiškai, tačiau, kita vertus, visuomenėje jau matyti įvairaus masto ir pobūdžio pokyčiai: veganų gretos auga, aktyvistai iškovoja bent pavienių fermų uždarymą,  veganizmo tema vis dažniau diskutuojama žiniasklaidoje, pats žodis „veganizmas“ jau žinomas didelei daliai visavalgių ir nebeskamba kaip abra-kadabra, veganiškų produktų asortimentas parduotuvėse auga, daugelis viešųjų maitinimo įstaigų veganams gali pasiūlyti jau kai ką daugiau negu keptų bulvyčių su pomidorų padažu ir t.t.

Apskritai filmas toks, pavadinčiau, „švelnus“ – gvildenamos rimtos problemos, tačiau nerodomi šokiruojantys vaizdai kaip, pavyzdžiui, „Earthlings“.

live and let live1

Parašykite komentarą