Baraka21

Apie dokumentinį filmą „Baraka“ (1992)

Raktažodžiai: civilizacija, gamta, piešiniai ant uolų, ceremonijos, religijos, aborigenai, afrikiečiai, genčių šokiai, urbanizacija, gamyklos, fermos, žmonių populiacija, skurdas, istorija, sufijai.

Trumpai: eksperimentinis dokumentinis filmas, neturintis pasakotojo, veikėjų ir siužeto. Filme rodomi vaizdai iš 24 pasaulio šalių: Argentinos, Australijos, Brazilijos, Egipto, Ekvadoro, Indijos, Indonezijos, Irano, Italijos, Izraelio, Japonijos,  JAV, Kambodžos, Kenijos, Kinijos, Kuveito, Lenkijos, Nepalo, Prancūzijos, Saudo Arabijos, Tailando, Tanzanijos, Turkijos. Sufizmo mokyme žodis baraka reiškia palaiminimą, kvėpavimą arba gyvenimo esmę, iš kurios randasi evoliucijos procesai.

Daugiau: IMDb, Trailer

Pilnos trukmės filmo įrašas: Youtube

Kadrai iš filmo:

baraka8

baraka1

baraka2

baraka3

baraka4

baraka5

baraka6

baraka7

baraka9

baraka10

baraka11

baraka12

baraka13

baraka14

Keletas netikėtų idėjų. Prisijunk prie diskusijos!

  1. Smagu, kad yra žiūrinčių tokius filmus, bet tai toli gražu ne eksperimentinis (kuris šiame kontekste skamba vos ne kaip „mėgėjiškas”) filmas. Tai 10-ies balų vertas absoliučiai nuostabus šedevras, o ne šiaip kažkoks eksperimentinis filmas!

    1. Pritariu, kad filmas nuostabus. Tačiau kuo nusikalto žodis „eksperimentinis“ – tikrai nesuprantu. Aš asmeniškai šio žodžio niekaip nesiečiau su mėgėjiškumu. Greičiau su ėjimu prieš nusistovėjusią srovę, atradimu kažko naujo. Atsižvelkim, kad tai 1992 m. filmas, o tuo metu jis tikrai nebuvo tradicinis dokumentinis filmas :)

Parašykite komentarą