2018 metų pradžią pradėjau su natūralia organizmo valymo priemone, turinčia gąsdinantį pavadinimą – Ponas Baubas. Pagrindinė Baubo sudedamoji dalis – skonio receptorių žudikas pelynas. Jam talkino kiti, mažiau šlykštaus ar net malonaus skonio draugužiai, tokie kaip gvazdikėlis, cirberžolė, dilgėlė. Susumavus šio mišinio skonį, man asmeniškai jis nebuvo toks jau baisus.
Net neprabėgus visam 21 dienos kursui, mano savijauta tapo smarkiai kitokia: ženkliai pagreitėjo medžiagų apykaita, atsirado daugiau žvalumo ir, svarbiausia, žarnynas tapo visiškai ramus. Iki vartojant Poną Baubą, po dažno valgio jausdavau gargaliavimą, spazmus, pilvo pūtimą ir kitokį diskomfortą. Jis vargino jau gana ilgai ir, paskaičiusi, kad organizme vienokių ar kitokių parazitų turi daugiau nei 90 % žmonių, neatmečiau versijos, kad aš irgi priklausau šiai kategorijai. Pasirodo, parazitai dirgina žarnyno sieneles, todėl juntami spazmai ir pilvo pūtimas, taip pat mažieji išgamos minta naudingomis medžiagomis (vitaminais, mineralais, mikroelementais), todėl be aiškios priežasties gali stipriai suprastėti kraujo tyrimų rezultatai ir, žinoma, savijauta, pavyzdžiui, atsirasti nepaaiškinamas nuovargis.
Galbūt kyla klausimas, iš kur organizme gali atsirasti kirminų? Stereotipiškai gali atrodyti, kad jų turėti gresia tik naminių gyvūnų augintojams ir mažiems vaikams, kurie intensyviai tyrinėja pasaulį ir į burną gali susikišti bet kokį „fui kaką“. Deja, parazitų kiaušinėliai lengviausiai sklinda net su vėju ar dulkėmis, tad jų galima paprasčiausiai įkvėpti.
Grįžtant prie mano patyrimo ir Pono Baubo poveikio, kad ir kokios priežastys skatino mano pilvą siautėti po dažno valgio, nemalonūs simptomai dingo ir, didelei nuostabai, nebeatsinaujino. Man taip patiko naujoji savijauta, kad po gero pusmečio Pono Baubo kursą pakartojau profilaktiniais sumetimais. Antrąjį kartą tokios stulbinančios permainos jau nepatyriau, nes efektą tebejutau dar po pirmojo kurso.
Na, o šį, trečiąjį kartą, baigiantis pavasariui ir prasidedant vasarai, Žalioji dėžutė pakvietė sudalyvauti 21 dienos iššūkyje, kurios herojus Ponas Baubas atvyko kartu su palyda. Trumpai tariant, paštu gavau tris dėžutes, laišką ir 21 dienos iššūkio kalendorių su užduotimis kiekvienai dienai. Užduotys nėra sudėtingos, tačiau naudingos. Jos padeda lengvais žingsniais judėti link sveikesnio, sąmoningesnio ir harmoningesnio gyvenimo būdo.
Pirmąją savaitę atidariau pirmąją dėžutę. Joje radau dvi pakuotes Pono Baubo, t. y. 24 rutuliukus, kurių pakanka net ne 21, o visoms 24 dienoms. Seniau Ponas Baubas buvo supakuotas kitaip – kiekvienas rutuliukas buvo atskirame standaus celofano apvalkalėlyje, o dabar pakuotė primena padidintą vaistų lakštelį. Per dieną suvartojamas vienas rutuliukas – 1/2 ryte ir 1/2 vakare. Poną Baubą galima sukramtyti ir užgerti stikline vandens arba ištirpinti nedideliame vandens kiekyje ir taip pat užgerti papildoma stikline vandens. Man asmeniškai paprastesnis ir priimtinesnis pirmasis variantas – pakramtyti sausą Poną Baubą, o tuomet užgerti vandeniu.
Tiesą sakant, šio kurso metu buvau jautresnė skoniui ir Ponas Baubas atrodė gerokai kartesnis negu praėjusius kartus. Ypač kartumas išryškėja, kai tik pradedu gerti vandenį, t. y., kai Baubas sušlampa ir dar tebėra burnoje. Na, bet tokios nedidelės pastangos tikrai vertos rezultato – geresnės savijautos ir švaresnio organizmo!
Atkreipiau dėmesį, kad Pono Baubo sudėtis dabar kiek pakitusi. Greičiausiai siekiant išgauti malonesnį skonį, į sudėtį įtrauktas obuolių sulčių koncentratas ir datulės, taip pat vaistinės ramunėlės (teko skaityti, kad šį ingredientą Žalioji dėžutė įtraukė bendradarbiaudama su mokslininkais!).
Rodyti sudedamąsias dalis
Antrąją savaitę atidariau antrą dėžutę. Joje laukė dar vienas laiškas su pamąstymais apie tai, kad sveikai gyventi galima pasitelkiant ir paprastas bei pigias priemones, pavyzdžiui, linų sėmenis ir smulkintas ciberžoles (šie produktai ir buvo antrojoje dėžutėje). Pasitelkiant linų sėmenis ir ciberžolių miltelius galima pasigaminti super kokteilį, kuris aktyvina virškinimo sistemą, aprūpina organizmą skaidulomis, vitaminu E, organizmui ypač reikalingomis omega-3 riebiosiomis rūgštimis, taip pat stipriną imunitetą.
Viskas paprasta – tereikia iš vakaro užmerkti linų sėmenis, o ryte suplakti su ciberžolėmis, augaliniu pienu ir kitais trokštamais pagardais: bananu, datulėmis, cinamonu, klevų sirupu ir t. t. Man šis kokteilis yra nerealus, nes pasižymi puikiu skoniu, yra sotus, maistingas ir lengvai paruošiamas. Galima improvizuoti su priedais, gaminio konsistencija ir saldumu. Tai tarsi pudingas, tačiau taip pat puikiai atstoja jogurtą.
Trečioji savaitė – trečia dėžutė. Joje esantis dalykėlis privertė nusišypsoti. Dėžutėje – daugkartinio naudojimo medžiaginis maišelis sveriamiems ar nedidelių gabaritų produktams, pavyzdžiui, bandelėms. Jau kurį laiką naudoju tokio tipo maišelius apsipirkdama tiek prekybos centruose, tiek turguose. Nors kartais nespėju sureaguoti, kaip koks nors produktas man supakuojamas į vienkartinį plastiko maišelį, tačiau taip nutinka vis rečiau, nes pardavėjos mane pradeda prisiminti, kartais net mini nuolaidą pritaiko. Turiu pasakyti, kad net ir retkarčiais tebegaunant nepageidaujamo plastiko, jo sunaudojimo mastai labai stipriai sumažėjo. O nauda iš to didelė – vienkartiniai plastiko maišeliai be proto teršia mūsų planetą ir organizmus. Plastiko dalelės kaupiasi organizmuose ir imituodami hormonus, sutrikdo jų veiklą. Plastiko dalelės kaupiasi ir vandenyje, kur žuvims atrodo kaip planktonas ir sutrikdo visą ekosistemą. (Beje, apie plastiko žalą yra labai informatyvus filmas TRASHED.)
Trečiąją savaitę mano galvoje vis sukdavosi mintys apie Žaliąją dėžutę. Jų (brolio ir sesers, Vitalijaus ir Agnės) verslas nuo pat pradžių dvelkė natūralumu, draugiškumu, žmogiškumu. Į verslą jie nuostabiai įkomponuoja tvarumą, žaliąją įtaką žmonėms. Žaliąją – pačia plačiausia prasme. Jie kalbina sveikos mitybos specialistus, gydytojus, sportuojančius veganus, ajurvedos atstovus, koučerius ir t. t. Vaizdo įrašuose ne tik užduodami aktualūs klausimai, bet ir užsiimama sveiko maisto gaminimu, taip pat dalijamasi įspūdžiais apie Poną Baubą. Grįžtant prie trečiosios dėžutės turinio – dar ir skatina tvaresnį gyvenimą, meilę mūsų planetai.
Atskirai verta pakalbėti apie 21 dienos užduočių kalendorių, padedantį gyventi sveikiau ir harmoningiau. Tiesą sakant, užduotis atlikau šiek tiek sukčiaudama, t. y. nebūtinai tomis dienomis, kuriose jos nurodytos. Tai dariau ne iš piktos valios! :) Tiesiog daug užduočių man jau buvo natūralios, tad palikau jas savo vietose kasdienybėje ir neperkėliau į konkrečias dienas.
Kad būtų daugiau aiškumo, įvardinsiu keletą užduočių. Na, pavyzdžiui, įsigyti natūralių eterinių aliejų ir naudoti juos garinimui ar tiesiog patrinti tarp delnų. Mano atveju eteriniai aliejai jau ne vienerius metus atlieka natūralių pagalbininkų funkciją. Juos pasitelkdama gaminu tualeto gaiviklį (vanduo + spiritas + eteriniai aliejai). Žiemą įsigijau levandinų eterinį aliejų, kuris nuo seno naudojamas kaip raminamoji priemonė. Esant emociniam sudirgimui, prieš miegą užlašinu ant riešų po lašą levandinų eterinio aliejaus – jau vien ritualas nuramina :)
Dar viena užduotis – pasiūlymas prieš miegą ar vakare išeiti pasivaikščioti. Ši praktika tapo man labai artima, kai atišlus orams pradėjau bėgioti miške. Man taip norėdavosi grįžti į mišką, kad ėmiau jame lankytis beveik kasdien. Jei ne bėgioti, tai fotografuoti ar tiesiog pasivaikščioti. Atrodo, kad miškas sugeria nuovargį ir per dieną patirtą stresą. Taip pat, kaip juokauju, miške galiu apturėti kokybišką introverto laiką :)
Štai užduotis susidaryti lankytinų vietų sąrašą ir vieną iš jų aplankyti tą pačią dieną, mane įkvėpė pasidomėti nardymo akademijos veiklomis, mat jau kurį laiką kirba noras išbandyti nardymą (jeigu ne užsienyje, tai kodėl ne Lietuvoje?). Taigi viena iš lankytinų vietų – Lietuvos ežerų dugnas :) Tačiau yra ir paprastesnių vietų, kurias galima aplankyti tuoj pat. Pavyzdžiui, egzistuoja itin jauki ir neįprasta Kiemo galerija, įsikūrusi po atviru dangumi Ožeškienės gatvėje, Kaune. Nepašykštėsiu ir nuotraukų – galbūt ten apsilankyti susigundysi ir Tu!
21 dienos iššūkio istoriją galėčiau drąsiai tęsti ir plėtoti. Pavyzdžiui, paminėti visas 21 užduotį kasdienai. Išduoti, kokių skanėstų pasigaminti siūlo Žalioji dėžutė, ar kada rekomenduoja nueit miegoti. Taip pat galėčiau išsamiai papasakoti apie visų laiškų turinį. Tačiau juk kažkas turi likti ir paslaptyje – kaip staigmena Tau, jeigu nuspręsi prisijungti prie 21 dienos Pono Baubo iššūkio. Tiek iššūkio eigoje, tiek po jo džiaugsiesi geresniu virškinimu, žvalesne savijauta ir įgysi naujų įgūdžių, padedančių gyventi žaliau tiek savo, tiek planetos sveikatos labui. Jeigu norisi kažką dėl savęs daryti, tačiau pavyksta tik nukėlinėti pažadus iki kito pirmadienio, kito mėnesio ar kitų metų pradžios, tuomet šis iššūkis Tau suteiks pagalbą ir postūmį. Suteiks pradinius, visiškai nesudėtingus įrankius, padedančius judėti pirmyn. Na, o jeigu jau esi kelyje į harmoningą gyvenseną, tuomet iššūkis paįvairins kasdienybę ir paskatins nesustoti pasirinktame kelyje.
Jeigu turi klausimų ar įžvalgų – parašyki komentarų skiltyje. IKI!