Jojoba oil. zalia gentis

ÖLMÜHLE SOLLING kosmetinis simondsijų aliejus – universali grožio priemonė

Priemonė: Ölmühle Solling ekologiškas simondsijų (jojobos) aliejus (50 ml), pagaminta Vokietijoje.

Kaina, prekybos vieta: 13.25 €, Livinn – sveiki produktai.

Savybės: visiems odos tipams. Sulaiko odoje drėgmę. Labiausiai rekomenduojamas brandžiai ir sausai odai, taip pat jautriai paakių odai. Reguliariai tepant sukietėjusią rankų ar kojų odą, ji suminkštėja. Tinka esant spuogams, inkštirams, aknei. Naudojimas: tepti ant drėgnos odos ir švelniai įtrinti. Užpurškus šlakelį simondsijų aliejaus ant drėgnų plaukų lieka šilkinis blizgesys. Be dirbtinių kvapų, dažiklių ir konservantų. Produktas nebandytas su gyvūnais. Ingredients: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil* (*– Certified Organic).

Žalios Genties įspūdžiai

Geriausiai simondsijų aliejaus savybės atsiskleidė naudojant vietoj naktinio kremo, pakaitomis su raminamuoju Aubrey kremu jautriai odai. Tiek prieš tepdama kremu, tiek aliejumi, odą apipurškiu šaldytuve laikomu hidrolatu. Ryte jaučiu, kad oda pamaitinta, tačiau neapsunkinta. Smagu, kad šis aliejus tarnauja ir kaip paakių kremas prevencijai prieš raukšleles (taip išvengiu procedūros atskira priemone tepti paakius, papildomų buteliukų ir išlaidų).

Šį aliejų išbandžiau ir kaip kaukę plaukams. Pirmiausia plaukus sudrėkinau, tada nuo šaknų iki galiukų ištepiau aliejumi (ant drėgnų plaukų aliejus geriau pasiskirsto). Šis aliejus, kitaip nei anksčiau bandyti, itin lengvutis, jo net nesijaučia (tačiau matosi!) ant plaukų. Ryte išploviau plaukus kaip įprastai. Jie buvo minkšti ir purūs, tačiau nieko išskirtinio nepastebėjau. Visgi dienos eigoje likau priblokšta, kai kasdien matomas žmogus netikėtai pasakė, kad mano plaukai šiandien sveikai blizga. Įtariu, kad dėkoti reikėtų būtent simondsijų aliejaus kaukei.

Kadangi simondsijų aliejus yra lengvos tekstūros, lengvo gelsvo atspalvio, praktiškai neturi jokio kvapo ir yra stabilus – t. y. ilgai negenda, išbandžiau jį kaip aliejinių kvepalų bazę. Kvapo nebuvimas ir stabilumas čia ypač naudinga! Prisipažinsiu, nesu kvepalų gaminimo žinovė, todėl tiesiog improvizuoju ir tai labai smagu. Pakanka turėti 5-15 ml tūrio buteliukų su dozatoriais-rutuliukais, į juos įpilti simondsijų aliejaus kaip bazės/pagrindo ir šiek tiek augalinio glicerolio, kuris padeda ilgiau išlikti kvapui ant odos (aliejaus ir glicerolio santykis – tarkim, 3:1 ar 4:1). Tuomet įlašinti keletą rūšių mėgstamų eterinių aliejų. Pastarieji skirstomi pagal tai, kuriai gaidai tinkamiausi (bazinei, vidurinei ar viršutinei). Tiesa, aš ignoruoju ir šiuos patarimus :) Dažniausiai įlašinu šiek tiek itin dusliu kvapu pasižyminčių dervinių eterinių aliejų arba balzamų (Tolu, Peru, Opopanakso ar Kopaibų) ir gaivesnių/stipresnių eterinių aliejų (levandų, baltųjų verbenkrūmių, ylang ylang, cinamonų žievės, pipirmėčių ar citrusų). Tuomet suplaku ir palieku bent parai – kad kvapas šiek tiek subręstų :) Išsigrynusį kvapą pauostau ir išbandau ant odos. Jeigu intensyvumo pakanka, nieko nekeičiu. Jeigu trūksta, tęsiu alcheminį procesą. Hmm… Rašau ir manau, kad dar pribręsiu pasigilinti į aliejinių kvepalų gaminimo taisykles, o tuomet aprašysiu viską plačiau, atskirame įraše :)

Smalsumo vedama simondsijų aliejų išbandžiau ir kaip akių makiažo valiklį. Šiam reikalui jis taip pat tinka, visgi abrikosų kauliukų aliejus blakstienų tušo valymui tinka labiau. Beje, kalbu apie būtent ekologiškus Ölmühle Solling kosmetinius aliejus, į kuriuos žvelgdavau kreivokai dėl jų kainos. Visgi kai paskutinį kartą pirkau pilstomą abrikosų kauliukų aliejų, likau labai nusivylusi – akių makiažą valė itin prastai, lyg būtų praskiestas. Būtent tada pati sau pripažinau, kad to paties augalo aliejus, priklausomai nuo gamintojo, gali tikrai labai smarkiai skirtis. Iki tol norėdavosi teisinti pilstomus ir sąlyginai nebrangius aliejus ignoruojant oksidacijos procesus ir apskritai didelę tikimybę, kad produktas nekokybiškas. Išbandžius Ölmühle Solling gamintojo ekologiškus aliejus ir pajutus skirtumą, prie pilstomų grįžti jau nebesinori :)

Pabaigai apibendrinsiu, kad simondsijų/jojoba aliejus yra nuostabus-universalus dėl savo sudėties, artimos odos riebalams (sebumui), lengvos tekstūros ir kvapo nebuvimo (dėl šio aspekto bei tikimo bet kokiam odos tipui – puiki dovanos idėja). Veidui ir visam kūnui, nagams bei sutrūkinėjusioms odelėms aplink nagus, plaukams. Dviem žodžiais – vertas dėmesio!

Parašykite komentarą