BEN & ANNA natūralūs dezodorantai – ilgai ieškotas atradimas

Pirmąjį natūralų dezodorantą išbandžiau jau seniai – gal prieš 8 metus. Ir patyriau nesėkmę. Vėl ir vėl. Išbandytos natūralios priemonės nebuvo efektyvios – neapsaugojo nuo blogo kvapo, o juk bakterijų naikinimas ir yra esminė dezodoranto funkcija. Tiesa, buvo vienas natūralus dezodorantas, kurį naudojant poveikis džiugino net keletą mėnesių, kol įvyko kažkoks lūžis ir poveikis dingo. Galbūt prie dezodoranto priprato organizmas? Tąkart dar bandžiau įsigyti naują tos pačios linijos dezodorantą, tačiau pradinio efekto nebesulaukiau.

Taip vis grįždavau prie cheminių antiperspirantų su aliuminio druskomis ir karts nuo karto išbandydavau ką nors natūralaus su mintimi ir viltimi, kad gal šį kartą rasiu ne tik natūralią, bet ir man asmeniškai veiksmingą priemonę. Rezgiau mintį išbandyti ir naminį dezodorantą iš sodos bei kokosų aliejaus, tačiau šio sumanymo taip ir neįgyvendinau. Na, o vieną vasaros dieną pas mane neplanuotai atsirado priemonė be aliuminio junginių, kuriai šiandien noriu skirti pelnytą dėmesį.

Tai – BEN & ANNA PERSIJOS CITRINA natūralus dezodorantas (60 g). Šis žaliųjų citrinų aromato dezodorantas yra ne rutulinis kaip dauguma iki šiol bandytų priemonių, o pieštuko tipo. Dezodoranto pagrindą sudaro soda, sviestmedžių aliejus, marantų šaknų milteliai, kukurūzų miltai, kokosų ir saulėgrąžų aliejai. Į priemonės sudėtį mažesniais kiekiais taip pat įeina dviejų rūšių alkoholiai (vienas iš jų – riebusis), įvairūs augalų aliejai, ekstraktai ir kitos veikliosios medžiagos.

Turiu pripažinti, kad ši formulė yra neįtikėtina – tai geriausias natūralus dezodorantas, kokį esu bandžiusi. Jeigu tik poveikis toliau džiugins, naudosiu ir net nebeieškosiu kitų variantų.

Kalbant tiksliau, šį gaivaus kvapo dezodorantą pradėjau naudoti šiek tiek juokingomis aplinkybėmis – tą rytą baigėsi purškiamas įprastas dezodorantas su aliuminio druskomis, kurios prakaitavimą stabdo. Taigi vieną pažastį dar spėjau pasipurkšti senuoju dezodorantu, o kitą pasitepiau naujuoju BEN & ANNA :) Neilgai trukus pajaučiau skirtumą – viena pusė liko visiškai sausa, o kitoje buvo kiek drėgna, nes prakaitavimo procesas nėra pilnai stabdomas. Buvo kiek keistoka, tačiau tik tą vieną kartą, kai buvo panaudoti skirtingi dezodorantai. Likau maloniai nustebusi dėl to, kad naujasis dezodorantas veiksmingai saugo nuo blogo kvapo nuo ryto iki vakaro. Stebėjau, kas bus toliau. Stebėjimas baigėsi tuo, kad dezodorantą naudoju iki šiol, vis dar esu patenkinta jo poveikiu ir ateityje ketinu išbandyti daugiau rūšių.

Panaudojusi priemonę ilgiau, supratau, kad BEN & ANNA dezodorantas, nors prakaitavimo nestabdo, tačiau, lyginant su kitais natūraliais dezodorantais, pažastis išlaiko beveik sausas. Maniau, kad tai lemia pieštukinė priemonės konsistencija su riebiu sviestmedžių aliejumi, tačiau pats gamintojas teigia, kad drėgmės pojūtį naikina marantų milteliai. Na, o blogą kvapą sukeliančias bakterijas neutralizuoja soda.

Kas dar? BEN & ANNA dezodorantas nedirgina pažastų odos, tinka naudoti tiek vyrams, tiek moterims. Anto odos pateptas dezodorantas gan greit nudžiūna, tačiau yra kietokas ir, norint dėvėti palaidinę be rankovių, patarčiau pažastis tepti ne tik aplikatoriumi, tačiau papildomai perbraukti pirštais, kad nesusidarytų priemonės gumuliukų. Na, ir galiausiai gera žinia veganams bei zero waste filosofijos šalininkams – BEN & ANNA dezodorantai yra veganiški, be to, juos galima įsigyti ir perdirbamose zero waste pakuotėse!


Ingredients: Sodium Bicarbonate, Butyrospermum Parkii Butter*, Maranta Arundinacea Root Powder*, Zea Mays Starch, Cocos Nucifera Oil*, Helianthus Annuus Seed Oil*, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Coco-Caprylate/Caprate, Helianthus Annuus Seed Cera, Ricinus Communis Seed Oil, Shorea Robusta Resin, Rhus Verniciflua Peel Cera, Caprylic/Capric Triglyceride, Limonene**, Rhus Succedanea Fruit Cera, Citrus Limon Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia Fruit Oil, Citrus Reticulata Peel Oil, Tocopherol, Linalool**, Ascorbyl Palmitate, Citral**, Cymbopogon Schoenanthus Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Geraniol**, Daucus Carota Sativa Root Extract*, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract* (*ekologiškas, **iš natūralių eterinių aliejų, *** RSPO-sertifikatas)Apie prekės ženklą BEN & ANNA

Pasidomėjau ir sužinojau, kad šį prekės ženklą įkūrė pora – Benas ir Anna. Būdami veganai ir pasisakydami už švarų bei tvarų gyvenimo būdą, Berlyną iškeitė į gyvenimą kaime, o skirdami dėmesį tam, ką vartoja, susidūrė su iššūkiu rasti tinkamą dezodorantą. Tokį, kuris būtų veganiškas, nebandytas su gyvūnais, natūralus, be aliuminio druskų ir… veiksmingas. Ilgos ir nevaisingos paieškos paskatino sukurti visus lūkesčius atitinkančius dezodorantus patiems. Po kelių bandymų ir daugybės mažų patobulinimų, pasirodė BEN & ANNA dezodorantai, kuriais jų kūrėjai didžiuojasi.BEN & ANNA natūralių dezodorantų įsigyti gali  www.divergente.lt

Keletas netikėtų idėjų. Prisijunk prie diskusijos!

 1. Visi dezodoranto ingredientai tikrai puikūs, natūralūs, tik keli pastebėjimai:
  * Sodium Bicarbonate (maistinė soda) – jos pH yra šarminis, tad ilgainiui gali tose odos vietose kelti paraudimą, sudirginimą, be to, odos pH yra rūgštinis, šiuo atveju šarminis produktas gadins natūralų odos barjerą, apsaugą nuo bakterijų ir pan.
  * Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol – tik produktą reguliuojančios medžiagos (emulsikliai ir pan.), neaišku, ar iš natūralių šaltinių, ar sintetinės. Labai jautrią odą gali dirginti, bet sveikai turbūt nieko nenutiks!
  * Citrus Limon Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia Fruit Oil, Citrus Reticulata Peel Oil – citrinų, bergamočių ir mandarinų eteriniai aliejai. Jei, kaip rašo, pirmieji du išgauti iš vaisiaus (t.y. sulčių), viskas gerai, bet dažniausiai išgaunama iš žievelės, tuomet atsargiai naudoti dėl reakcijos su saule, ypač bergamotes.
  Realiai dvejočiau dėl sodos naudojimo ilgojoje perspektyvoje.

  1. Ačiū už išsamius pastebėjimus :) Dėl sodos kilo tokia mintis, kad galbūt jos šarminis poveikis labiau pasireikštų naudojant atskirai, be kitų medžiagų? Šiuo atveju, mano pasamprotavimais, jau vien sviestmedžių aliejus turėtų suteikti atsvarą (žinant, kad naudojamas kaip apsauginė, regeneruojamoji, maitinamoji priemonė). Oficialioje gamintojo interneto svetainėje mačiau, kad BEN & ANNA dezodorantai turi NATRUE sertifikatą, tuomet sudėtyje esantys alkoholiai turėtų būti išgauti iš natūralių šaltinių. Dėl citrusinių eterinių aliejų, net jeigu jie išgaunami iš žievelių, rizika šiuo atveju galbūt nėra itin didelė, nes dezodorantu tepamos pažastys ne itin turi kontaktą su saule, būdamos linkiuose „lieka pavėsyje“ :) Bet kokiu atveju sutinku, kad turint itin jautrią odą, rizikos faktoriai išauga :)

Parašykite komentarą